+48 22 300 15 00 gabinet@bodymove.pl
Zaznacz stronę

Płaskostopie poprzeczne

Zadzwoń: +48 22 300 15 00

Ostroga piętowa dolna

Zadzwoń: +48 22 300 15 00

Ostroga piętowa górna

Zadzwoń: +48 22 300 15 00

Zapalenie rozcięgna podeszwowego

Zadzwoń: +48 22 300 15 00

Komputerowe badanie stóp

Komputerowe badanie stóp

Cierpisz na bóle stóp, które nasilają się podczas chodzenia, biegania, a nawet stania? Doskwierają Ci bóle kostek lub kolan, a może czujesz dyskomfort w biodrze? To może być początek problemów ze stopami. Zastanawiasz się co mają wspólnego np. bóle stóp z bólem biodra? Już wyjaśniamy. Każdego dnia Twoje stopy narażone są na ogromne obciążenia, gdy muszą dźwigać na każdym korku Twoją masę ciała. Czy wiesz, że na przestrzeni jednego roku stopy dorosłego człowieka, ważącego około 70-ciu kilogramów muszą przenieść łączyny ciężar o masie 858 480 ton! Mówimy tu o zwykłych, codziennych czynnościach. Dlatego, gdy pojawia się problem ze stopami, cierpią na tym inne stawy w ludzkim organizmie, właśnie stawy skokowe, kolanowe, także biodra, a nawet kręgosłup.

W naszej klinice wykonujemy idealnie dopasowane wkładki ortopedyczne, które korygują nieprawidłowości w budowie stóp, odciążają stawy i ścięgna w nogach, wydatnie poprawiając komfort chodzenia i biegania. Oczywiście zanim przygotujemy dla Ciebie wkładki do butów to zrobimy dla Ciebie profesjonalne badanie komputerowe stóp. Wszystko po to, aby wkładki powstały w oparciu o aktualny stan Twoich stóp.


komputerowe badanie stóp

Co daje komputerowe badanie stóp?

Komputerowe badanie stóp jest precyzyjną analizą, która pozwala znaleźć powód nieprawidłowej pracy stóp, stawów i ścięgien. Rozwinięte płaskostopie poprzeczne, płaskostopie podłużne, duże halluksy, to deformacje, które ortopeda zauważy „na oko” bez nowoczesnego sprzętu. Chodzi o to, by wykryć problem w możliwie najwcześniejszym stadium. Do tego właśnie potrzebne jest komputerowe badanie stóp – zarówno w pozycji statycznej, jak i dynamicznej. Jest to obecnie najlepszy sposób diagnozowania rodzaju deformacji stóp i stopnia ich zaawansowania, dzięki czemu można w wielu wypadkach trafnie określić przyczynę bólu, np. łydek, kolan, a nawet kręgosłupa.

komputerowe badanie stóp

Badanie komputerowe stóp szybko i efektywnie

Komputerowe badanie stóp wykonujemy zarówno w pozycji stojącej (na cyfrowym podoskopie), jak i w trakcie chodzenia. Następnie analizujemy otrzymane wyniki porównując je do wzorców. W ten sposób wykonujemy idealnie dopasowane wkładki ortopedyczne, jak również, w niektórych przypadkach nakłaniamy pacjenta na rehabilitację, jeżeli wymaga tego jego stan zdrowia. Ludzka aktywność zaczyna się w stopach – to one dostają sygnał od mózgu do pracy. Jeżeli zaniedbasz swoje stopy, zrobisz krzywdę całemu organizmowi.

Body Move Rehabilitacja

Gabinet Warszawa

ul. Twardowska 3
01-810 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek–piątek: 09:00-20:00

BodyMove Rehabilitacja

Gabinet Warszawa

ul. Twardowska 3
01-810 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek–piątek: 09:00-20:00

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Gabinet Warszawa

Pin It on Pinterest

Share This