Osocze bogatopłytkowe PRP

Jeśli szukasz placówki w której wykonuje się osocze bogatopłytkowe pod kontrolą USG to świetnie trafiłeś. Borykasz się z przewlekłym urazem? Dotychczasowe metody leczenia nie pomogły? Lekarze załamują ręce, a Ty wciąż cierpisz z bólu? Nie załamuj się, tylko koniecznie wypróbuj terapię osoczem bogatopłytkowym w naszej placówce. To jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych terapii stosowanych w leczeniu urazów ortopedycznych.

U nas wykonywana jest w oparciu o najwyższe standardy, bez dodatków chemicznych, od razu po pobraniu krwi i uzyskaniu z niej osocza bogatopłytkowego. Niestety wiele placówek wciąż oferuje terapię osoczem , które jest podawane bez kontroli USG, „na chybił trafił”.

Są też miejsca, w których osocze bogatopłytkowe wzbogaca się o antykoagulanty, zapobiegające np. krzepnięciu krwi, by dało się ją podać nawet do kilku godzin po pobraniu. Takie działania znacznie obniżają skuteczność terapii i są mniej bezpieczne dla pacjenta. Takich rzeczy na pewno nie uświadczysz w naszej placówce. My terapię osoczem wykonujemy na poczekaniu. Najpierw pobieramy krew pacjenta, natychmiast wykonujemy z niej osocze i podajemy w przeciągu 5-10 minut od momentu pobrania. Bez żadnych dodatków, dzięki czemu skuteczność terapii osoczem bogatopłytkowym jest możliwie najwyższa i oscyluje w granicach 90%. Używamy do terapii jednego z najlepszych systemów – Arthrex, który zapewnia pacjentowi pełne bezpieczeństwo, brak skutków ubocznych i maksimum zakładanego efektu terapeutycznego.

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to niezbędny składnik, biorący udział procesach obronnych organizmu i regeneracji przy różnego rodzaju urazach. Jest ono w pełni naturalne, ponieważ uzyskuje się je ze świeżej krwi pacjenta. Podane pacjentowi w formie zastrzyku przyspiesza gojenie się ran, stanów zapalnych, wypełnienie ubytków chrzęstnych itp. W wyniku procesu wirowania krwi w specjalnej probówce uzyskuje się skoncentrowane płytki krwi w osoczu o niewielkiej objętości. Osocze bogatopłytkowe z powodzeniem stosowane jest w leczeniu urazów ortopedycznych, medycynie sportowej i estetycznej, a także dermatologii. Fenomen terapii osoczem bogatopłytkowym polega na tym, że jest ona w pełni bezpieczna. Osocze bogatopłytkowe pochodzi od samego pacjenta, więc mamy do czynienia z idealną zgodnością. Dowiedz się więcej na temat terapii osoczem bogatopłytkowym i sprawdź, na jakie schorzenia i dolegliwości pomaga ta nowoczesna metoda leczenia?

Osocze bogatopłytkowe PRP

PRP – przebieg terapii

PRP to skrót od angielskiego Platelet Rich Plasma, a więc osocze bogate w płytki krwi. Proces wytworzenia PRP nie jest skomplikowany, jednak wymaga odpowiednich urządzeń. Są to narzędzie separujące oraz odpowiednia do tego wirówka. Osocze bogatopłytkowe pobieramy bezpośrednio przed zabiegiem z krwi żylnej pacjenta. Robimy to za pomocą specjalnej jednorazowej dwutłoczkowej strzykawki. Później krew umieszcza się w specjalnej wirówce. W trwającym 5 minut procesie wirowania zachodzi rozdzielenie poszczególnych elementów morfotycznych. W ten sposób uzyskane osocze bogatopłytkowe, zawierające zwiększone stężenie czynników wzrostu wstrzykujemy pacjentowi w chorą tkankę.

Robimy to na poczekaniu, co gwarantuje najlepsze efekty terapeutyczne. W miejscu nastrzyknięcia osocza zakładamy jałowy opatrunek. Przez kilka dni po zabiegu w tym miejscu może pojawić się ból, jednak będzie on stopniowo zanikał, a pacjent zacznie odczuwać pozytywne efekty zabiegu. Zazwyczaj już po jednym wstrzyknięciu osocza pacjent odczuwa wyraźną poprawę.

Zalety terapii PRP

Zalety terapii PRP to przede wszystkim niska inwazyjność, ponieważ jak już zostało wspomniane osocze bogatopłytkowe uzyskuje się na poczekaniu z krwi pacjenta. Na plus terapii PRP również zdecydowanie skuteczność, sięgająca aż 90%! Ponadto, metoda leczenia osoczem bogatopłytkowym jest w pełni bezpieczna, o ile nie wykonuje się terapii u osób, u których występują przeciwwskazania (więcej na ten temat w dalszej części).  Również dochodzenie do siebie po zabiegu wstrzyknięcia osocza jest bardzo szybkie, dlatego z terapii PRP od lat korzystają zawodowi sportowcy, którzy nie mogą sobie pozwolić na przerwy w treningach.
Osocze bogatopłytkowe pod usg Warszawa

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Osocze bogatopłytkowe pod kontrolą Usg Warszawa

Osocze bogatopłytkowe wskazania

W przypadku gdy inne metody leczenia urazów ortopedycznych zawiodły warto wypróbować leczenie osoczem bogatopłytkowym. Terapia PRP zawiera całą listę wskazań. Najczęstsze schorzenia i dolegliwości, które można leczyć osoczem bogatopłytkowym to:

 • tendinopatie stożka rotatorów barku, zespół cieśni podbarkowej
 • łokieć tenisisty
 • zmiany zwyrodnieniowe ścięgna Achillesa
 • zapalenie kaletki krętarza większego kości udowej
 • łokieć golfisty
 • ostroga piętowa
 • urazy ścięgien, mięśni i więzadeł,
 • „kolano skoczka”
 • urazy oraz zmiany przeciążeniowe
 • „kolano biegacza”
 • braku zrostu po złamaniach
 • trudno gojące się rany
 • zapalenie gęsiej stopki

Terapia osoczem bogatopłytkowym świetnie sprawdza się również jako terapia uzupełniająca w przypadku ubytków chrząstki stawowej, zarówno na tle zwyrodnieniowym, jak i po urazach. PRP wykorzystuje się również jako terapię wspomagającą po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL), jak również po zszywaniu łąkotek oraz naprawach chrząstki stawowej czy też po operacjach ścięgna Achillesa.

Przeciwwskazania do terapii osoczem bogatopłytkowym

Przeciwwskazania do terapii osoczem bogatopłytkowym to przede wszystkim: zespół wątrobowo- nerkowy, zakażenia wirusami HIV, HCV, HBS, terapia lekami immunosupresyjnymi, terapia antykoagulantami, sklerodermia, sepsa, choroby wątroby. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, co do możliwości przeprowadzenia terapii osoczem, należy powiedzieć lekarzowi o wszystkim schorzeniach i wszystkich lekach, które się przyjmuje.

Terapia osoczem bogatopłytkowym w Body Move

Terapia osoczem bogatopłytkowym ze względu na zalety i skuteczność stosowana jest w świecie sportu od lat. Korzystali z niej m.in. golfista Tiger Woods, czy tenisista Rafael Nadal. Obecnie coraz częściej terapię PRP stosuje się również u zwykłych pacjentów, by doprowadzić ich do pełnej sprawności. Jeżeli interesuje Cię terapia osoczem bogatopłytkowym o najwyższej skuteczności i spełniająca najwyższe światowe standardy to przyjdź do nas. Od ponad 10 lat oferujemy najskuteczniejsze metody leczenia dostępne na rynku. Z naszej pomocy korzystają m.in. złoty medalista z Soczi w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka, mistrz Europy w biegu na 800 m Marcin Lewandowski, brązowa medalistka z Rio w pięcioboju Oktawia Nowacka, koszykarze Łukasz Koszarek, Mateusz Ponitka i kilkuset biegaczy od lat startujących w najważniejszych imprezach biegowych w Polsce.

Osocze bogatopłytkowe Warszawa

Okazje cenowe

Polecamy również:

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Zadzwoń teraz