Home > Holter EKG – kiedy się zakłada i co można nim zbadać.

Wypożycz Holter EKG już dziś.

Potrzebujesz ciągłego monitoringu pracy serca? W klinice Body Move przy ul. Rydygiera 19 wypożyczamy niezbędny do tego celu sprzęt.
Zamów teraz

Wybierz jedną z naszych dostępych opcji.

ekg holter

24h 160 zł

ekg holter

48h 320 zł

ekg holter

72h 480 zł

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.

Przeczytaj opinie o nas!

Kiedy zakłada się holter ekg?

Kluczowym i najciężej pracującym organem w naszym ciele jest oczywiście serce, dzięki któremu wszystkie komórki zaopatrywane są w tlen i substancje odżywcze.

Niestety, w dzisiejszych czasach cały układ krążenia często jest mocno nadwyrężany, co powoduje zaburzenia jego pracy i trudności w codziennym funkcjonowaniu.

By dokonać wiarygodnej oceny pracy mięśnia sercowego konieczny jest odpowiednio długi pomiar jego pracy. Możliwe jest to dzięki badaniu jakim jest holter EKG.

Zadzwoń i wypożycz Holter EKG już dziś!

Na czym polega Holter EKG

Holter EKG to badanie elektrycznej czynności serca, które przeprowadzane jest przez minimum 24 godziny, a w niektórych przypadkach nawet przez kilka dni.

Dzięki ciągłemu zapisowi pracy serca możliwa jest ocena dynamicznych zmian zachodzących w mięśniu sercowym i zdiagnozowanie utajonych zaburzeń, których nie można wykryć w standardowym, spoczynkowym badaniu EKG.

Holter umożliwia ocenę pracy serca również w trakcie snu. Jest to istotne ponieważ w niektórych przypadkach to właśnie tylko wtedy dochodzi do poważnych zaburzeń jego funkcji.

Sprawdź naszą ofertę wypożyczalni Holter EKG

Przeczytaj opinie o nas!

JAK PRZEBIEGA BADANIE?

W celu przeprowadzenia badania montuje się pacjentowi specjalną aparaturę rejestrującą, wielkości niedużego telefonu, dzięki czemu nie utrudnia ona codziennego funkcjonowania.

Po odpowiednim przygotowaniu skóry na klatce piersiowej, montowane są specjalne elektrody połączone z rejestratorem. W zależności od rozpoznania i zgłaszanych objawów pacjent nosi rejestrator od 24h do kilku dni.

W trakcie badania holter EKG konieczne jest prowadzenie dziennika aktywności oraz notowanie wszelkich objawów tj. zasłabnięcia, arytmia czy ból w klatce piersiowej.

W trakcie badania należy wykonywać wszystkie codzienne czynności, wskazane jest normalne pójście do pracy, a nawet uprawianie sportu czy innego wysiłku fizycznego, który stanowi element naszej rutyny.

Po odłączeniu aparatury, wszystkie zarejestrowane dane są zgrywane do komputera i interpretowane przez lekarza kardiologa.

WSKAZANIA DO WYKONANIA BADANIA HOLTER EKG

Kiedy należy przeprowadzić badanie holter EKG? Głównymi wskazaniami są:

  • Choroba niedokrwienna serca
  • Nawracające omdlenia i zasłabnięcia
  • Zaburzenia rytmu serca (nierówne lub przyspieszone bicie lub kołatanie)
  • Monitorowanie pracy rozrusznika serca
  • Nadciśnienie tętnicze
  • Choroba wieńcowa
  • Przebyty zawał serca
  • Napady duszności

Sprawdź naszą ofertę wypożyczalni Holter EKG

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA HOLTEREM EKG

Holter EKG nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Niewskazane jest natłuszczanie ciała balsamem lub oliwką, które może utrudniać przymocowanie elektrod. Z tego samego powodu u mężczyzn z owłosionym torsem konieczne może być zgolenie włosów.

Badanie nie wymaga odstawienia przyjmowanych na stałe leków, a także nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych środków farmaceutycznych. Na czas badania holter EKG warto wybrać luźniejsze ubrania, pod którymi łatwo będzie ukryć aparaturę.

Wyjątek stanowią pacjenci z rozrusznikiem serca, którzy przed badaniem muszą dostarczyć paszport urządzenia, z jego aktualnymi parametrami.

W trakcie samego badania nie należy otwierać rejestratora ani ciągnąć za przewody odchodzące od elektrod, ani ich najbliższej okolicy, ponieważ może to zaburzać rejestrowane pomiary.
Ze względu na fakt, iż aparatura rejestrująca nie jest wodoszczelna, w trakcie badania nie wolno się kąpać.

Sprawdź naszą ofertę wypożyczalni Holter EKG

Zadzwoń teraz
Zapisz się online