Przejdź do głównej treści
Strona główna / Oferta / Fala uderzeniowa

Fala Uderzeniowa – nowoczesna metoda leczenia

fala uderzeniowa warszawa
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Fala Uderzeniowa – nowoczesna metoda leczenia

Uciążliwy ból nie daje Ci normalnie funkcjonować? Przeprowadzone dotychczas terapie nie odniosły pożądanych skutków? Jesteś skazany na leki przeciwbólowe niebezpieczne dla żołądka? Koniec tych męczarni. Bez względu na to, czy cierpisz na ostrogę piętową, czy też dokuczają Ci bóle biodra, barku, kolana albo łokcia – terapia falą uderzeniową wyleczy to, czego nie wyleczyły inne metody. Nie wierzysz? Przekonaj się na „własnej skórze” – dołącz do coraz liczniejszej grupy wyleczonych, zadowolonych ludzi. Pierwszy raz spotykasz się z terapią falą uderzeniową? To nic – w tym tekście opisujemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć, a może nawet jeszcze więcej.

Terapia falą uderzeniową czyli ESWT (Extracorporeal Shock Wave Therapy) to nowoczesna metoda leczenia polegająca na stymulacji procesu zdrowienia tkanek miękkich, za pomocą ukierunkowanej energii dostającej się przez skórę. Jest to metoda nieinwazyjna, bezpieczna dla zdrowia, o dużej skuteczności sięgającej 80-85%. Fala uderzeniowa świetnie radzi sobie z uciążliwym bólem i szybko likwiduje stan zapalny. Terapia działa na zasadzie stymulacji metabolizmu komórek, jak również poprawy cyrkulacji krwi, ponadto zwiększa produkcję kolagenu niezbędnego do odbudowy tkanki, jak również zmniejsza napięcia mięśniowe i rozpuszcza zwapnienia. W większości przypadków po 3 tygodniach terapii (5 zabiegów) dochodzi do wyleczenia dolegliwości. Pacjenci są zgodni, że już po pierwszych 2-3 zabiegach czują zauważalną poprawę.

Jak wyglądają zabiegi falą uderzeniową?

Po przyjściu do gabinetu fizjoterapeuta zaleca nam wygodnie usiąść lub położyć się, w zależności od miejsca, które będzie poddane zabiegowi. Następnie nakłada na skórę w tym miejscu specjalny żel i przykłada do niego głowicę urządzenia – rozpoczyna się zabieg falą uderzeniową, który większość pacjentów opisuje jako bezbolesny. W zależności od natężenia może trwać on od 4 do 10 minut, jednak zawsze jest to 2000 „uderzeń”. W trakcie jego trwania przeważa charakterystyczny dźwięk wydawany przez urządzenie. Przebieg zabiegu doskonale widać na filmie, dlatego osobom, które jeszcze nie miały nigdy do czynienia z leczeniem ESWT polecamy zobaczyć nagranie – przekonacie się, że absolutnie nie ma się czego obawiać. Więcej szczegółów na temat terapii falą uderzeniową na naszej stronie Link.

Wpływ fali uderzeniowej na organizm

Wskazania do zabiegu fali uderzeniowej

Jak już zostało wspomniane fala uderzeniowa świetnie nadaje się do leczenia tkanek miękkich, w tym również ścięgien. Rozbija zwapnienia (ostroga piętowa) i likwiduje stany zapalne. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych schorzeń, które można leczyć falą uderzeniową.

Wskazania do terapii falą uderzeniową

 • Ostroga piętowa (dolna/górna)
 • Zapalenie ścięgna Achillesa
 • „Łokieć tenisisty”
 • „Łokieć golfisty”
 • Zapalenie rozścięgna podeszwowego
 • Bóle bioder
 • Bóle barków
 • „Kolano skoczka”
 • Zespół mięśnia piszczelowego przedniego
 • Zwapnienia w obszarze mięśni oraz tkanek miękkich stawów
 • Krwiaki itp.
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym

Zalety terapii falą uderzeniową

Fala uderzeniowa to metoda, która ma wiele zalet, dlatego jest tak skuteczna przy leczeniu różnego rodzaju dolegliwości wymienionych powyżej. Szybko likwiduje uporczywy ból, przyspiesza regenerację tkanek miękkich niwelując stan zapalny. Jak już zostało wspomniane, jest to metoda nieinwazyjna, bezbolesna lub o małej bolesności, dlatego nie ma potrzeby wykonywania znieczulenia przed zabiegiem.

Co niezwykle ważne, leczenie falą uderzeniową nie ma efektów ubocznych, przez co terapię można wykonywać u osób w różnym wieku. Na zabiegi falą uderzeniową nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego. Wystarczy, że pokażesz fizjoterapeucie zdjęcie rentgenowskie lub wynik badania USG potwierdzającego dolegliwość, którą chciałbyś wyleczyć.Jeśli nie masz aktualnego zdjęcia RTG lub USG to zapraszamy na bezpłatną konsultację a może okaże się ,że zdjęcie będzie nie potrzebne i zaczniemy terapie bezpośrednio po konsultacji.

Terapia ESWT często jest w stanie uratować pacjenta przed operacją, np. „łokcia tenisisty” lub wycięcia ostrogi piętowej. Kolejnym argumentem przemawiającym za terapią falą uderzeniową jest jej cena, relatywnie bardzo niska w porównaniu ze skutecznością. Seria pięciu zabiegów to koszt zaledwie 250 złotych.

Fala uderzeniowa wzbogacona o laser HILT

Fala uderzeniowa może być jeszcze bardziej skuteczna, jeżeli do terapii włączy się zabiegi z użyciem lasera wysokoenergetycznego o mocy aż 15 W. To najmocniejsze tego typu urządzenie dostępne na rynku i w naszej klinice, w Warszawie. Terapia łączona fala uderzeniowa plus laser HILT daje doskonałe efekty terapeutyczne, w maksymalnie krótkim czasie. Jeżeli więc, zależy Ci na przyspieszeniu procesu leczenia skorzystaj również z terapii laserem wysokoenergetycznym. Zabiegi mogą być przeprowadzane bezpośrednio po sobie, więc wszystko załatwisz podczas jednej wizyty.

Skuteczność terapii falami uderzeniowymi

Terapia ESWT jest bardzo skuteczna w walce z uciążliwym bólem. Z relacji naszych pacjentów wynika, że już po 1-2 zabiegach czują wyraźną ulgę w bólu i poprawę sprawności fizycznej. Przeważnie po serii 5 zabiegów większość świeżych dolegliwości udaje się wyleczyć. Trwałych efektów można spodziewać się po kilku tygodniach.

Niestety, im dłużej zwleka się z rozpoczęciem leczenia i stan zapalny, z ostrego przechodzi w przewlekły, powstają zwapnienia, tym dłużej trwa leczenie – czasem terapia obejmuje 10 zabiegów, a czasem nawet 15. W związku z tym, zalecamy rozpoczęcie leczenia możliwie wcześnie, pozwoli to na szybsze osiągnięcie efektów terapeutycznych.

Przeciwwskazania do terapii falą uderzeniową

Fala uderzeniowa to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny dla zdrowia. Generalnie nie ma przeciwwskazań do jego wykonania, za wyjątkiem takich sytuacji jak: ciąża, nowotwór, kłopoty z krzepliwością krwi, czy rozrusznik serca. W razie wątpliwości zalecamy zapytać naszego specjalistę, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przeprowadzania terapii falą uderzeniową.

Fala uderzeniowa opinie pacjentów

Fala uderzeniowa jest tak skuteczną metodą leczenia, że korzystają z niej również profesjonalni sportowcy. W naszej klinice, w Warszawie z fali uderzeniowej korzystali m.in. Łukasz Koszarek (reprezentant Polski w koszykówce), olimpijczycy Oktawia Nowacka (pięcioboistka) i Marcin Lewandowski (biegacz), czy też piłkarz Legii Warszawa Igor Lewczuk.

Leczyliśmy już setki pacjentów z zapalenia ścięgna Achillesa, zapalenia rozcięgna podeszwowoego, „kolano skoczka”, urazy barków i wiele innych schorzeń, które dotykają zawodowców, w związku z dużymi przeciążeniami jakim są poddawani na treningach i w zawodach. Mamy ogromne doświadczenie w leczeniu ostrogi piętowej i „łokcia tenisisty” – te dwie dolegliwości występują najczęściej u naszych pacjentów, na co dzień nie związanych ze sportem.

Ostroga piętowa powstaje na skutek przewlekłego stanu zapalnego rozcięgna podeszwowego, przeważnie jako efekt chodzenia w źle dopasowanym obuwiu. Z kolei tzw. łokieć tenisisty to kontuzja, która często dotyka pracowników biurowych, piszących wiele godzin na klawiaturze i używających myszki. Na łokieć tenisisty narażeni są także monterzy, którzy w swojej pracy wykonują powtarzający się ruch wkręcania śrubokrętem.

Z czasem dochodzi do stanu zapalnego, pojawia się silny ból, który umożliwia nie tylko pracę, ale także zwykłe czynności, jak choćby przekręcanie klucza w zamku. We wszystkich wyżej wymienionych przypadkach rozwiązaniem jest terapia falą uderzeniową. Nie zwlekaj z rozpoczęciem leczenia, bo samo się nie wyleczy. Nie leczony uraz będzie się pogłębiał, coraz bardziej psując komfort życia codziennego.

Umów się na wizytę
Pacjenci, którzy trafiają do nas pełni bólu i niepokoju z czasem opuszczają Body Move spokojni o swoje zdrowie i przyszłość.
Umów się na wizytę w Body Move
Warto przeczytać
Informacje: Fala uderzeniowa
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.