Przejdź do głównej treści

USG Warszawa

Potrzebujesz wykonać badanie USG w Warszawie prywatnie? Zapraszamy do kliniki Body Move, na Żoliborzu. Wykonujemy m.in. USG ortopedyczne, Usg kolanaUSG mięśniUSG Doppler żył i tętnic, USG prostaty, USG jąder i prącia i wiele innych rodzajów tego popularnego badania. Zadzwoń do nas, przedstaw swój problem, a my dołożymy wszelkich starań, żeby Ci pomóc.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Do wykonania USG nie potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego. Wystarczy, że zapiszesz się do naszej placówki a wykonamy dla Ciebie badanie USG z opisem w ciągu 30 minut. Nasi lekarze pracują na najnowocześniejszym sprzęcie diagnostycznym, dzięki czemu wyniki badań są niezwykle precyzyjne i umożliwiają postawienie trafnej diagnozy. To właśnie odpowiednia diagnoza jest pierwszym krokiem na drodze do zdrowia.

Jak możemy Ci pomóc?
Zobacz zakres współpracy z dziedziny: USG

Pamiętaj ,że zawsze po wykonaniu badania możesz skonsultować wynik ze specjalistą, który je przeprowadził ponieważ w naszej placówce badania wykonują lekarze specjaliści w danej dziedzinie. Dlatego usg ortopedyczne wykonuje u nas lekarz ortopeda który na co dzień operuje pacjentów i może po wykonaniu badania usg zaproponować leczenie, wystawić zwolnienie lekarskie , dać skierowanie na rehabilitacje lub dalszą diagnostykę np . rezonans magnetyczny , tomografie komputerową lub rtg. Usg dopler wykonuje chirurg naczyniowy , który również po badaniu usg zaproponuje leczenie, przepisze leki na receptę i przeprowadzi cały proces leczenia od początku do końca.

Badanie USG rodzaje

Badanie USG ma wiele zastosowań. Za pomocą ultrasonografu diagnozuje się zarówno stany zapalne ścięgien i mięśni, uszkodzenia torebek stawowych, jak również nieprawidłowości w obrębie układu moczowego, nerek, narządów wewnętrznych jamy brzusznej, serca (echokardiografia), tarczycy, prostaty, żył oraz tętnic, a także wielu innych. Tak szerokie zastosowanie USG sprawia, że może ono posłużyć do zdiagnozowania wielu chorób w organizmie. Badanie USG może być traktowane zarówno jako badanie autonomiczne, jak również badanie dodatkowe, uzupełniające. Sprawdź, jakie są zalety USG i umów się na badanie.

USG przygotowanie do badania

Przygotowanie do badania USG zależy od konkretnej dolegliwości, danego narządu lub układu, który zostanie poddany badaniu. Specjalne przygotowanie do USG konieczne jest tylko w przypadku USG jamy brzusznej. Badanie musi zostać przeprowadzone na czczo, poza tym przed USG pacjent powinien zrezygnować z palenia tytoniu, a dzień przed badaniem pozostać na diecie lekkostrawnej. W przypadku badania USG nerek na osiem godzin przed badaniem nie wolno spożywać pokarmów, należy też unikać palenia papierosów i picia napojów gazowanych. W przypadku USG układu moczowego należy wypić co najmniej litr wody niegazowanej na 1-1,5 h przed badaniem, by w trakcie badania pęcherz był pełny. Pozostałe rodzaje badania USG nie wymagają specjalnego przygotowania.

USG zalety

Badanie USG jest jednym z najlepszych badań obrazowych na rynku. Jest łatwo dostępne i relatywnie tanie. Jest nieinwazyjne i bezbolesne, a co więcej można je wykonywać tak często, jak tylko jest to konieczne. Jest to badanie bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z wszczepionym rozrusznikiem serca. USG jest badaniem precyzyjnym, dlatego w jego trakcie możliwa jest dokładna ocena narządów, ich wielkości, struktury i ich dokładnego położenia.

USG wskazania i wykorzystanie

Wskazania do wykonania USG zależą od konkretnych dolegliwości. W przypadku bólów w jamie brzusznej warto wykonać USG pod kątem chorób układu pokarmowego, sprawdzić ściany żołądka, rozmiar wątroby i jej strukturę. Ponadto, ocenić jelita oraz pęcherzyk żółciowy i drogi żółciowe. USG służy też do oceny pracy serca, tzw. echokardiografia dlatego nowoczesne aparaty można znaleźć w każdym dobrym gabinecie kardiologicznym. W przypadku problemów z układem moczowym badanie USG służy do zdiagnozowania chorób układu moczowo-płciowego oraz nerek. W przypadku mężczyzn USG doskonale się sprawdza w ocenie gruczołu krokowego. W przypadku tego badania można wprowadzić aparat per rectum, dzięki czemu wynik badania jest dokładniejszy niż w przypadku oceny przez powłoki brzuszne.

Również w przypadku mężczyzn USG stanowi doskonałe źródło informacji w przypadku podejrzenia chorób jąder, takich jak wodniak jądra, zapalenie jąder i najądrzy, czy rak jądra. USG Doppler pozwala też na dobrą ocenę męskiego prącia. Takie badanie przeprowadza się w przypadku zaburzeń wzwodu, co jest spowodowane niedostatecznym przepływem krwi. U kobiet USG wykorzystuje się do oceny przydatków, dlatego można je wykonać przez powłoki brzuszne, jak również dopochwowo. Badanie USG jest również nieodłącznym narzędziem diagnostycznym chirurgów naczyniowych, którzy zajmują się oceną żył i tętnic. W przypadku badania USG Doppler widać bardzo dobrze przepływ krwi w naczyniach, co daje możliwość oceny ewentualnych zastojów i nieprawidłowości w funkcjonowaniu zastawek żylnych.

USG żył i tętnic jest podstawowym badaniem diagnostycznym w przypadku podejrzenia niewydolności żylnej, zakrzepicy żylnej i zakrzepicy tętniczej. USG oczywiście jest podstawowym badaniem w trakcie ciąży – na jego podstawie można monitorować rozwój płodu. Ponieważ jest to badanie absolutnie bezpieczne można je wykonywać u kobiet ciężarnych tak często, jak jest to konieczne, przeważnie jednak przeprowadza się je w trakcie ciąży trzykrotnie. Możliwości wykorzystania badania USG jest bardzo wiele, dlatego warto nadmienić jeszcze o USG tarczycy, które umożliwia wykrycie wszelkich guzków i torbieli w obrębie tego gruczołu, jak również o USG piersi, które jest podstawowym badaniem diagnostycznym w kierunku nowotworów piersi.

Umów się na wizytę
Pacjenci, którzy trafiają do nas pełni bólu i niepokoju z czasem opuszczają Body Move spokojni o swoje zdrowie i przyszłość.
Umów się na wizytę w Body Move
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.
Daj sobie pomóc!
Umów się na wizytę w Body Move
Warto przeczytać
Informacje: USG
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.