Przejdź do głównej treści
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Nie ważne ile masz lat, nie ważne czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Choroby układu moczowo-płciowego mogą dotyczyć każdego, bez względu na wiek i płeć. Nie należy ich lekceważyć ponieważ mogą rozwinąć się w bardzo poważne schorzenia, np. nieleczone zakażenie pęcherza moczowego może skończyć się odmiedniczkowym zapaleniem nerek! Zapraszamy na konsultacje. Więcej informacji na naszej dedykowanej stronie https://urolog-warszawa.pl Na szczęście w naszej klinice mamy doskonałych lekarzy specjalistów, dobry urolog potrafi postawić trafną diagnozę i zlecić odpowiednie leczenie chorób układu moczowo-płciowego.

Warunek jest jeden: nie zwlekać z wizytą u Urologa w przypadku pojawienia się niepokojących objawów ze strony układu moczowego lub płciowego. Umów się na wizytę do jednego z naszych specjalistów Urologów. Przeprowadzony zostanie z tobą szczegółowy wywiad lekarski, wykonane zostanie też badanie USG nerek, układu moczowego, prostaty lub usg jąder – w zależności od tego co Ci dolega.

Usg nerek wykonywane przez Urologa

USG nerek jest badaniem nieinwazyjnym, które w naszej placówce wykonuje lekarz urolog, badanie to pozwala ocenić stan nerek, ich położenie, kształt i wielkość, jak również grubość warstwy korowej oraz grubość rdzenia. W trakcie bezbolesnego badania USG nerek można też stwierdzić wszelkie nieprawidłowości w obrębie nerek, jak guzy lub torbiele. USG nerek jest też nieocenione przy diagnozowaniu kamicy układu moczowego ponieważ wykrywa duże złogi. Gdy występują zaburzenia w oddawaniu moczu USG nerek wykryje przyczynę zastoju, np. wodonercze.

USG układu moczowego

USG układu moczowego pozwala na określenie stanu dróg moczowych, a więc pęcherza moczowego, nerek, a w przypadku mężczyzn również prostaty. Urolog wykona badanie które nie boli i można je wykonywać tak często, jak trzeba. Do badania USG układu moczowego należy się jednak przygotować. Na 6 godzin przed badaniem nic nie jeść, nie żuć gumy i nie palić tytoniu, a na 1,5-2 h przed badaniem wypić minimum litr wody, by podczas badania pęcherz był pełny, co pozwoli urologowi na dokładniejszą ocenę stanu układu moczowego.

Urolog Warszawa prywatnie

Urolog prywatnie wykona USG prostaty które jest podstawowym badaniem stosowanym w diagnozowaniu takich chorób jak rozrost prostaty, zapalenie prostaty, podejrzenie raka prostaty. USG w zależności od potrzeby może zostać wykonane nieinwazyjnie, czyli poprzez powłoki brzuszne albo przed odbyt – wówczas urolog wprowadza w odbytnicę cienką głowicę, która dochodzi aż do miejsca z którego jest najlepszy widok na gruczoł krokowy. Lekarze urolodzy zalecają by USG urologiczne wykonywać nie tylko w przypadku problemów z oddawaniem moczu, ale także wtedy, gdy w rodzinie były przypadki raka prostaty. Generalnie uznaje się, że dobry urolog prywatnie powinien być odwiedzany przez mężczyznę systematycznie po skończeniu 30 roku życia. Nasi urolodzy czekają na Ciebie !!

Urolog – USG jąder

USG jąder, czyli inaczej USG moszny to badanie, które pozwala wykryć wodniaka jądra, nawet niewielkiego, jak również poważne choroby takie jak zapalenie najądrzy, zapalenie jader i rak jądra. Podczas USG Urolog może również wykonać USG prącia, jeżeli lekarz przeprowadzający badanie uzna to za konieczne. Jest to badanie bezbolesne, dlatego nie ma powodów do obaw, nie warto się też wstydzić, w końcu nasz Urolog też jest mężczyzną 🙂

Co leczą nasi urolodzy?

  • Zapalenie pęcherza – jeżeli podczas oddawania moczu czujesz pieczenie, któremu mogą towarzyszyć bóle podbrzusza i częstomocz, to całkiem możliwe, że w pęcherzu jest stan zapalny. Szybkie podjęcie leczenia pozwoli uniknąć poważnych powikłań innych organów układu moczowego.
  • Kamicę nerkową – silny ból w okolicy lędźwiowej który promieniuje aż do wewnętrznej części ud i narządów płciowych to podstawowy objaw kamicy nerkowej, tzw. kolka nerkowa. Pacjenci odczuwają osłabienie, czasem pojawiają się zawroty głowy, nudności i wymioty.
  • Kłębuszkowe zapalenie nerek – bardzo poważna choroba zagrażająca życiu, której towarzyszą ostre objawy w postaci gwałtownego bólu w lędźwiach, zmniejszenie objętości moczu oddawanego w ciągu doby, zmiana barwy moczu na czerwony lub brunatny, gorączka, bóle głowy, apatia, permanentna senność, brak apetytu, nudności.
  • Nietrzymanie moczu – problem, z którym boryka się coraz więcej osób. Częste oddawanie moczu w nocy, oddawanie moczu częściej niż raz na 3 godziny, strumień moczu zmieniający kierunki, uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza to tylko niektóre z wielu objawów nietrzymania moczu.
  • Zapalenie prostaty – bakteryjne lub niebakteryjne wymaga konsultacji z urologiem. Jeżeli czujesz ból przy wytrysku, pieczenie przy oddawaniu moczu, ból prącia lub jąder, czy też ból krocza promieniujący w okolice odbytu to koniecznie umów się na wizytę.
  • Rak prostaty – leczymy za pomocą metody HIFU, fal ultradźwiękowych o wysokiej energii, precyzyjnie skierowanych w konkretny obszar guza. Ten małoinwazyjny zabieg pozwala uniknąć wycięcia prostaty.
  • Żylaki powrózka nasiennego – patologie związane z odpływem krwi z jądra, które w zaawansowanym stadium mogą prowadzić do niepłodności i silnych dolegliwości bólowych.
  • Stulejkę – niemożliwość pełnego odsłonięcia żołędzia. Możliwymi powikłaniami nie leczonej stulejki może być nawet rak prącia. Nie warto ryzykować, tym bardziej że plastyka stulejki jest zabiegiem prostym, po którym penis dochodzi do siebie w ciągu miesiąca.
  • Krótkie wędzidełko – wydłużenie wędzidełka wykonuje się wtedy, gdy podczas stosunku seksualnego dochodzi do pękania wędzidełka. Bliznowacenie dodatkowo je skraca, dlatego warto poddać się prostemu zabiegowi w znieczuleniu miejscowym.
  • Ból jądra – może być przyczyną poważnych chorób, włącznie z rakiem jądra, nigdy nie wolno tego lekceważyć.
Umów się na wizytę
Pacjenci, którzy trafiają do nas pełni bólu i niepokoju z czasem opuszczają Body Move spokojni o swoje zdrowie i przyszłość.
Umów się na wizytę w Body Move
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.