USG barku Warszawa

Zastanawiasz się gdzie zrobić USG barku w Warszawie? Zapraszamy do Body Move, gdzie nasz zespół tworzą doskonali specjaliści pracujący na nowoczesnym sprzęcie diagnostycznym. Mamy ponad 10 lat doświadczenia w diagnozowaniu i rehabilitacji układu mięśniowo-szkieletowego. Jeżeli czujesz ból w barku, który ma charakter przewlekły lub ostry to nie zwlekaj, tylko zarezerwuj wizytę u naszego ortopedy, który w trakcie konsultacji wykona nieinwazyjne badanie stawu barkowego, zarówno w pozycji statycznej, jak i dynamicznej.

Badanie USG barku wykryje większość patologii w obrębie pochewek, ścięgien, więzadeł i innych tkanek miękkich w obrębie stawu barkowego.

Trzeba zaznaczyć jednak, że USG barku nie wykaże złamań i pęknięć w obrębie kości, dlatego w tym celu konieczne będzie wykonanie zdjęcia RTG, które jest drugim podstawowym badaniem obrazowym w diagnozowaniu urazów i schorzeń stawów. Najlepiej będzie jak umówisz się na konsultację do ortopedy mając już aktualne zdjęcie rentgenowskie stawu barkowego. Zapraszamy na precyzyjne USG barku w Warszawie, Rydygiera 19 lokal U17, w tym właśnie miejscu mieści się klinika Body
Move. Dlaczego badanie USG barku jest tak popularną metodą diagnostyki obrazowej urazów i stanów zapalnych w obrębie tego stawu? Ponieważ daje możliwość oceny struktur całego stawu ramiennego, jak również stawu barkowo-obojczykowego i tkanek miękkich w jego obrębie.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Badanie USG barku – jak przebiega?

Badanie USG barku jest dla pacjenta bezproblemowe, tzn. że nie musi się on do tego badania przygotowywać, tak jak ma to miejsce choćby w przypadku USG pęcherza moczowego. Wracając do badania ultrasonografem stawu barkowego, pacjent powinien zdjąć koszulkę, by lekarz przeprowadzający USG barku miał dostęp zarówno do samego stawu barkowego, jak również obojczyka, oraz górnej części łopatki. W trakcie bezbolesnego i nieinwazyjnego badania USG barku ortopeda sprawdza ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia, następnie ocenia powierzchnię głowy kości ramiennej, która często obrazuje zmiany w przypadku urazu lub choroby zwyrodnieniowej. Istotną kwestią podczas badania USG barku jest ocena ścięgien stożka rotatorów. Tak jak w przypadku USG kolana, również podczas badania USG barku ortopeda dokonuje badania dynamicznego stawu. Ultrasonograf ma na tym polu przewagę, w stosunku do innych badań diagnostyki obrazowej, których nie da się wykonać w ruchu.

Okazje cenowe

usg barku warszawa

USG barku wskazania

Wskazaniami do wykonania USG barku są przede wszystkim bóle o charakterze przewlekłym lub ostrym, a także ograniczenie ruchomości w stawie, zmniejszenie zakresu ruchów całego ramienia. Wszelkie bóle promieniujące do szyi lub kończyn górnych również stanowią wskazanie do USG barku. Badanie powinieneś również wykonać, jeżeli słyszysz w stawie barkowym trzeszczenie lub tarcie w trakcie ruchów. Lekarz przeprowadzający USG barku będzie w stanie zobaczyć podczas badania chrząstki, ścięgna, więzadła, a także torebkę stawową, mięśnie oraz błonę maziową. Na ekranie monitora widoczny będzie również płyn stawowy. USG barku znajduje zastosowanie również w ocenie przepływu krwi. W ten sposób da się wykryć ewentualne stany zapalne czy nieprawidłowości w ukrwieniu. Podczas dynamicznego badania USG barku można wykryć tzw. zespół ciasnoty przestrzeni barkowej.

Jeżeli więc, czujesz ból w barku, przewlekły, rozlany lub ostry, atakujący tylko przy określonych ruchach to zdecydowanie powinien umówić się na USG barku. Jedną z głównych przyczyn bólu w obrębie stawu barkowego są uszkodzenia stożka rotatorów, co widać bardzo dobrze podczas badania ultrasonografem. Na badaniu USG barku wyjdą również wszelkie zwapnienia w stożku rotatorów, czy też tendopatia. W przypadku oceny stawu barkowo-obojczykowego standardem jest ocena pod kątem zmian zwyrodnieniowych, a także zmian pourazowych. Podsumowując, jeżeli doskwiera Ci ból w obrębie stawu barkowego, ostry lub przewlekły, albo ruchomość barku została znacznie ograniczona, co uniemożliwia wykonywanie nawet prostych, codziennych czynności koniecznie umów się na konsultację z ortopedą, w trakcie której wykonane zostanie USG barku. Warszawa, Rydygiera 19 lokal U17 mieści się klinika Body Move. Serdecznie zapraszamy do nas po fachową pomoc w zakresie problemów z układem mięśniowo-szkieletowym.

usg barku warszawa

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Usg ortopedyczne - 1 staw 180zł

Usg ortopedyczne - 2 stawy 320zł 360zł

Konsultacja 200zł

Usg ortopedyczne + konsultacja 330zł 380zł

Konsultacja ortopedyczna po badaniu USG 150zł 200zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online