Przejdź do głównej treści
Strona główna / Oferta / USG / USG ortopedyczne

USG ortopedyczne Warszawa

Boli Cię bark? Słyszysz trzaskanie w biodrze albo chrupanie w kolanie? To może być zwiastun poważniejszych problemów z danym narządem ruchu. W tego typu sytuacjach warto, by podczas wizyty u ortopedy wykonane zostało USG ortopedyczne. W ten sposób można rozwiać wątpliwości dotyczące konkretnego schorzenia. Gdzie wykonać USG ortopedyczne w Warszawie?

Logotyp Google
4.9
na podstawie 345 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.
Jak możemy Ci pomóc?
Zobacz zakres współpracy z dziedziny: USG ortopedyczne

Najlepiej to zrobić w Body Move. Dysponujemy najnowocześniejszym aparatem klinicznym Phillips HD 11xe, za pomocą którego możemy zauważyć wszelkie zmiany w obrębie danego stawu, mięśnia, a także ścięgien. Wpadnij do nas jeżeli interesuje Cię atrakcyjne cenowo badanie USG ortopedyczne.

Usg Warszawa Żoliborz Rydygiera 19 – to w tym miejscu mieści się nasza klinika. Jakie są zalety tego badania? Dużym plusem badania ortopedycznego USG jest jego nieinwazyjność oraz fakt, że w przeciwieństwie do rentgena badanie ortopedyczne USG można powtarzać wielokrotnie w krótkim odstępie czasu. Nie bez znaczenia jest również duża precyzyjność diagnostyki. Badanie USG ortopedyczne jest nieocenione nie tylko w przypadku diagnozowania schorzenia lub urazu, ale też przy rehabilitacji. Dzięki niemu można w zasadzie na bieżąco monitorować postępy w leczeniu i powrót do zdrowia pacjenta.

W sytuacjach, gdy rehabilitacja nie przynosi pożądanych rezultatów badanie USG daje możliwość sprawdzenia przyczyny i skorygowania działań. USG ortopedyczne można zastosować zarówno w diagnozie urazów stawów, jak i tkanek miękkich takich jak ścięgna i mięśnie, które są nieodłącznym elementem układu mięśniowo-szkieletowego.

USG ortopedyczne – na czym polega?

USG ortopedyczne nie różni się w zasadzie niczym od klasycznego badania USG. W przypadku USG ortopedycznego dobrą wiadomością dla pacjenta jest fakt, że nie musi się on specjalnie przygotowywać do badania, jak to ma miejsce choćby w przypadku badania USG prostaty, czy USG jamy brzusznej. Po wywiadzie lekarskim ortopeda nakłada na chore miejsce specjalny żel i rozpoczyna monitorowanie tkanek miękkich. Czas badania zazwyczaj nie przekracza 20-30 minut. Po zakończeniu badania USG ortopedycznego pacjent dostaje ręcznik papierowy do wytarcia resztek żelu, a następnie omawiany jest wynik badania.

W Body Move każde przeprowadzane badanie ortopedyczne USG jest archiwizowane, nagrywane do pliku, dzięki czemu można je wielokrotnie odtwarzać. Dzięki temu przy kolejnych wizytach można porównać stan zdrowia pacjenta i zoptymalizować jego rehabilitację.

USG ortopedyczne – rodzaje

W ramach tego badania można zobrazować wiele schorzeń w obrębie stawów i tkanek miękkich. USG ortopedyczne wykonuje się w przypadku problemów z kolanami, barkami, łokciami, stopami, nadgarstkami, biodrami, a także mięśniami i ścięgnami. Ortopeda może bez problemu wykryć takie schorzenia jak „kolano biegacza”, boczne przeparcie rzepki, łokieć tenisisty, zapalenie rozcięgna podeszwowego, czy uszkodzenie stożka rotatorów w stawie barkowym, tak więc USG ortopedyczne daje szeroki zakres diagnostyki rozmaitych urazów i kontuzji dotyczących aparatu mięśniowo- szkieletowego. Bez względu na to, w którym stawie leży problem i pojawia się ból, USG ortopedyczne stanowi najlepsze rozwiązanie diagnostyczne.

USG ortopedyczne – zalety badania

Badanie aparatem ultrasonograficznym to obecnie jedna z najlepszych metod diagnostyki schorzeń narządów ruchu. Daje możliwość obserwowania w czasie rzeczywistym tego, co się dzieje w danym momencie z mięśniami i ścięgnami, przez co pozwala na dokładną diagnozę zmian, które są powodem bólu lub innych dolegliwości. Przypomnijmy, na badanie ortopedyczne USG nie potrzeba żadnego skierowania. Co więcej, w przypadku USG ortopedycznego nie trzeba się do takiego badania specjalnie przygotowywać. Jak już zostało wspomniane badanie ortopedyczne USG jest zupełnie nieinwazyjne i można je powtarzać tak często, jak tylko jest to konieczne. Badanie ortopedyczne USG łokcia, barku, kolana czy innych stawów można wykonywać bez względu na wiek pacjenta.

Jest ono również w pełni bezpieczne dla kobiet w ciąży i osób z wszczepionym rozrusznikiem serca. Problemy związane z nieprawidłowościami funkcjonowania układu ruchowego i ból mogą skutecznie wyłączyć z życia codziennego, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie zdiagnozowanie za pomocą USG ortopedycznego i możliwie szybkie rozpoczęcie leczenia oraz rehabilitacji.

Daj sobie pomóc!
Umów się na wizytę w Body Move
Warto przeczytać
Informacje: USG ortopedyczne
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 345 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.