USG ortopedyczne Warszawa

Boli Cię bark? Słyszysz trzaskanie w biodrze albo chrupanie w kolanie? To może być zwiastun poważniejszych problemów z danym narządem ruchu. W tego typu sytuacjach warto, by podczas wizyty u ortopedy wykonane zostało USG ortopedyczne. W ten sposób można rozwiać wątpliwości dotyczące konkretnego schorzenia. Gdzie wykonać USG ortopedyczne w Warszawie?

Najlepiej to zrobić w Body Move. Dysponujemy najnowocześniejszym aparatem klinicznym Phillips HD 11xe, za pomocą którego możemy zauważyć wszelkie zmiany w obrębie danego stawu, mięśnia, a także ścięgien. Wpadnij do nas jeżeli interesuje Cię atrakcyjne cenowo badanie USG ortopedyczne.

Usg Warszawa Żoliborz Rydygiera 19 – to w tym miejscu mieści się nasza klinika. Jakie są zalety tego badania? Dużym plusem badania ortopedycznego USG jest jego nieinwazyjność oraz fakt, że w przeciwieństwie do rentgena badanie ortopedyczne USG można powtarzać wielokrotnie w krótkim odstępie czasu. Nie bez znaczenia jest również duża precyzyjność diagnostyki. Badanie USG ortopedyczne jest nieocenione nie tylko w przypadku diagnozowania schorzenia lub urazu, ale też przy rehabilitacji. Dzięki niemu można w zasadzie na bieżąco monitorować postępy w leczeniu i powrót do zdrowia pacjenta.

W sytuacjach, gdy rehabilitacja nie przynosi pożądanych rezultatów badanie USG daje możliwość sprawdzenia przyczyny i skorygowania działań. USG ortopedyczne można zastosować zarówno w diagnozie urazów stawów, jak i tkanek miękkich takich jak ścięgna i mięśnie, które są nieodłącznym elementem układu mięśniowo-szkieletowego.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

USG ortopedyczne – na czym polega?

USG ortopedyczne nie różni się w zasadzie niczym od klasycznego badania USG. W przypadku USG ortopedycznego dobrą wiadomością dla pacjenta jest fakt, że nie musi się on specjalnie przygotowywać do badania, jak to ma miejsce choćby w przypadku badania USG prostaty, czy USG jamy brzusznej. Po wywiadzie lekarskim ortopeda nakłada na chore miejsce specjalny żel i rozpoczyna monitorowanie tkanek miękkich. Czas badania zazwyczaj nie przekracza 20-30 minut. Po zakończeniu badania USG ortopedycznego pacjent dostaje ręcznik papierowy do wytarcia resztek żelu, a następnie omawiany jest wynik badania.

W Body Move każde przeprowadzane badanie ortopedyczne USG jest archiwizowane, nagrywane do pliku, dzięki czemu można je wielokrotnie odtwarzać. Dzięki temu przy kolejnych wizytach można porównać stan zdrowia pacjenta i zoptymalizować jego rehabilitację.

usg ortopedyczne warszawa

USG ortopedyczne – rodzaje

W ramach tego badania można zobrazować wiele schorzeń w obrębie stawów i tkanek miękkich. USG ortopedyczne wykonuje się w przypadku problemów z kolanami, barkami, łokciami, stopami, nadgarstkami, biodrami, a także mięśniami i ścięgnami. Ortopeda może bez problemu wykryć takie schorzenia jak „kolano biegacza”, boczne przeparcie rzepki, łokieć tenisisty, zapalenie rozcięgna podeszwowego, czy uszkodzenie stożka rotatorów w stawie barkowym, tak więc USG ortopedyczne daje szeroki zakres diagnostyki rozmaitych urazów i kontuzji dotyczących aparatu mięśniowo- szkieletowego. Bez względu na to, w którym stawie leży problem i pojawia się ból, USG ortopedyczne stanowi najlepsze rozwiązanie diagnostyczne.

USG ortopedyczne – zalety badania

Badanie aparatem ultrasonograficznym to obecnie jedna z najlepszych metod diagnostyki schorzeń narządów ruchu. Daje możliwość obserwowania w czasie rzeczywistym tego, co się dzieje w danym momencie z mięśniami i ścięgnami, przez co pozwala na dokładną diagnozę zmian, które są powodem bólu lub innych dolegliwości. Przypomnijmy, na badanie ortopedyczne USG nie potrzeba żadnego skierowania. Co więcej, w przypadku USG ortopedycznego nie trzeba się do takiego badania specjalnie przygotowywać. Jak już zostało wspomniane badanie ortopedyczne USG jest zupełnie nieinwazyjne i można je powtarzać tak często, jak tylko jest to konieczne. Badanie ortopedyczne USG łokcia, barku, kolana czy innych stawów można wykonywać bez względu na wiek pacjenta.

usg ortopedyczne warszawa

Jest ono również w pełni bezpieczne dla kobiet w ciąży i osób z wszczepionym rozrusznikiem serca. Problemy związane z nieprawidłowościami funkcjonowania układu ruchowego i ból mogą skutecznie wyłączyć z życia codziennego, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie zdiagnozowanie za pomocą USG ortopedycznego i możliwie szybkie rozpoczęcie leczenia oraz rehabilitacji.

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Usg ortopedyczne - 1 staw 180zł

Usg ortopedyczne - 2 stawy 320zł 360zł

Konsultacja 200zł

Usg ortopedyczne + konsultacja 330zł 380zł

Konsultacja ortopedyczna po badaniu USG 150zł 200zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online