Badanie USG kolana Warszawa

Potrzebujesz wykonać badanie USG kolana w Warszawie? Przyjdź do Body Move, gdzie zajmą się Tobą najlepsi specjaliści, pracujący na nowoczesnym sprzęcie. Dlaczego warto wykonać badanie kolana ultrasonografem? Ponieważ jest ono jednym z kluczowych elementów diagnostyki obrazowej schorzeń w obrębie stawu kolanowego, wszelkich urazów oraz różnego rodzaju zmian, np. w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów lub guzów w okolicy kolana.

W trakcie oceny elementów stawu kolanowego lekarz monitoruje kolano w różnych ustawieniach – w zgięciu i w wyproście. W ten sposób obraz badania USG jest pełniejszy i daje możliwość oceny struktur kolanowych w ruchu.

USG kolana przeprowadzane jest zarówno z przodu stawu, jak i z tyłu – wówczas pacjent leży na brzuchu, a lekarz przeprowadzający badanie USG sprawdza dół podkolanowy. Jeżeli doznałeś urazu kolana lub z niewiadomych przyczyn odczuwasz w nim ból, któremu towarzyszy ograniczona ruchomość w stawie, to koniecznie umów się na wizytę do ortopedy, który wykona badanie USG kolana. Warszawa, Rydygiera 19 – klinika rehabilitacji Body Move. Mamy ogromne doświadczenie w leczeniu rozmaitych schorzeń w obrębie stawu kolanowego. Najczęściej pacjenci, którzy się do nas zgłaszają cierpią na „kolano biegacza”, „kolano skoczka”, boczne przyparcie rzepki, zwichnięcia rzepki, uszkodzenie łąkotki, czy też problemy z więzadłami w kolanie. Badanie USG wykaże wszystkie te patologie w ciągu krótkiego 20-30 min badania.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

USG kolana warszawa

Badanie USG kolana zalety

Badanie USG kolana posiada wiele zalet, które czynią je jednym z najlepszych sposobów diagnozowania schorzeń w obrębie stawu kolanowego. Wszelkiego rodzaju stany zapalne ścięgien i mięśni, urazy mechaniczne więzadeł w obrębie kolana można zobaczyć w czasie rzeczywistym na ekranie monitora. USG kolana jest badaniem nieinwazyjnym, które nie boli i jest w pełni bezpieczne dla organizmu. Można je wykonywać tak często, jak jest to konieczne, bez żadnych konsekwencji zdrowotnych. Co więcej USG kolana jest badaniem relatywnie tanim w stosunku choćby do rezonansu magnetycznego. Kosztuje w zależności od placówki od 150 do 200 zł. Na badanie USG nie potrzeba żadnego skierowania.

Wystarczy umówić się na wizytę do ortopedy, który w ramach konsultacji przeprowadzi taką diagnostykę. Kolejną zaletą badania USG kolana jest fakt, że można je wykonywać u pacjentów w każdym wieku, a także kobiet w ciąży i osób ze wszczepionym rozrusznikiem serca. Poza tym USG kolana jest badaniem wygodnym dla pacjenta, ponieważ nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać.

Ból w kolanie – badanie USG

Kłopoty z kolanami mogą pojawić się w każdym wieku. Ból w kolanie może mieć rozmaite podłoże. U sportowców bóle w kolanie są wynikiem kontuzji związanych z nadmierną eksploatacją stawów, z kolei u osób starszych często mają podłoże zwyrodnieniowe. Bardzo często naszymi pacjentami są osoby, które amatorsko jeżdżą na nartach, bez odpowiedniego przygotowania do sezonu. Zerwane więzadła w zimie to dla nas codzienność. Jeżeli więc już doznałeś urazu, bądź w kolanie jest przewlekły stan zapalny to koniecznie musisz wykonać u ortopedy badanie USG. Ból w kolanie sam nie minie, a tylko precyzyjna diagnoza da szansę na podejście skutecznego leczenia.
Usg kolana warszawa

USG kolana wskazania

W przypadku, gdy pacjent doznał urazu kolana badanie USG wykaże takie patologie jak choćby: wysięk w stawie, uszkodzone więzadła, mięśnie lub ścięgna, zapalenie kaletek, uszkodzenie łąkotek, czy też chrząstki na kłykciach kości udowej. USG kolana jest również nieocenione w przypadku chorób reumatoidalnych. Dzięki niemu można zobaczyć i ocenić stan tkanek miękkich stawu i struktur okołostawowych, takich jak chrząstki, torebka stawowa, błona maziowa, kaletki, więzadła i ścięgna.

Dodając do badania USG kolana zdjęcie rentgenowskie ortopeda uzyskuje pełen obraz sytuacji w stawie, dzięki czemu może zlecić optymalne leczenie. USG znajduje swoje zastosowanie również w przypadku pacjentów po operacji kolana – dzięki niemu można zobrazować krwiak, ropień, przestrzenie płynowe, a także sprawdzić, czy nie doszło do septycznego zapalenia stawu. Badanie USG kolana wykryje wszelkie nieprawidłowości w obrębie tego stawu.

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Usg ortopedyczne - 1 staw 180zł

Usg ortopedyczne - 2 stawy 320zł 360zł

Konsultacja 200zł

Usg ortopedyczne + konsultacja 330zł 380zł

Konsultacja ortopedyczna po badaniu USG 150zł 200zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online