USG stawu skokowego Warszawa

Doznałeś urazu kostki? A może cierpisz na dolegliwości bólowe wywołane stanem zapalnym? Koniecznie zgłoś się na USG stawu skokowego. Warszawa Żoliborz ulica Rydygiera 19 – to pod tym adresem znajduje się klinika ortopedii i rehabilitacji Body Move. Mamy ponad 10-letnie doświadczenie w przywracaniu pacjentów do pełnej sprawności. Staw skokowy oraz stopa z racji swojej funkcji narażony jest każdego dnia na duże przeciążenia. Nawet w przypadku popularnego skręcenia kostki może dojść do poważnego urazu, który będzie wymagać specjalistycznego leczenia. Jest to konieczne, by wzmocnić wszelkie struktury w stawie i zminimalizować ryzyko powtórnego urazu w przyszłości.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

W Body Move diagnozujemy i rehabilitujemy – zajmujemy się pacjentem aż do momentu gdy odzyska pełną sprawność. Nie zwlekaj, tylko umów się na USG stawu skokowego. W Warszawie jest pewnie sporo miejsc, gdzie możesz wykonać takie badanie, ale nikt nie zajmie się Tobą tak dobrze jak my ;). Za pomocą USG stawu skokowego ocenimy przyczynę Twoich dolegliwości, sprawdzimy ciągłość, stopień uszkodzeń włókien oraz procesy naprawcze zachodzące w obrębie więzadeł i ścięgien. Trafna diagnoza i wdrożenie leczenia zachowawczego zawsze są lepszym wyjściem niż interwencja chirurgiczna. Usg Warszawa Żoliborz 

usg stawu skokowego warszawa

USG stawu skokowego przebieg badania

Podczas badania USG stawu skokowego za pomocą ultradźwięków ocenia się stan tkanek miękkich, a także zarys kości w stawie. Ortopeda przeprowadzający badanie przykłada głowicę ultrasonografu pokrytą żelem do stawu skokowego. USG jest bezbolesne i nieinwazyjne, więc nie musisz się czegokolwiek obawiać. Jest to badanie w pełni bezpieczne, do tego stopnia, że można je wykonywać u kobiet ciężarnych, noworodków i osób, które mają wszczepiony rozrusznik serca. Wracając do przebiegu badania, to nie trwa ono dłużej niż 15-20 minut. Obraz badania jest cały czas widoczny na ekranie monitora. Warto dodać, że USG stawu skokowego wykonuje się zarówno w pozycji statycznej jak i dynamicznej, przez co można lepiej ocenić zakres stanu zapalnego, bądź skutków urazu.

Na koniec ortopeda wykonuje opis badania i załącza do niego zdjęcia ultrasonograficzne. USG stawy skokowego nie wymaga specjalnego przygotowania, ani skierowania i można je wykonywać tak często jak to tylko konieczne, co znacznie ułatwia monitorowanie postępów podczas rehabilitacji.

USG stawu skokowego anatomia

Podczas USG stawu skokowego ortopeda przeprowadzający badanie ocenia zarówno staw skokowy, jak również stopę – choć są to dwa oddzielne tematy to nie sposób traktować ich osobno przy badaniu. Stopa i staw skokowy są ze sobą ściśle połączone zarówno anatomicznie, jak i funkcyjnie. W trakcie badania ultrasonografem ortopeda sprawdza: staw skokowo-goleniowy, staw skokowo-piętowo-łódkowy, a także stawy stępu, stawy stępowo-śródstopne oraz stawy śródstopno- paliczkowe i stawy międzypaliczkowe. Ponadto, ocenie poddane zostaną powierzchnie kości w stawach, jak również ścięgna mięśni strzałkowych, ścięgna mięśni prostowników oraz zginaczy wraz z ich pochewkami. Podczas USG stawu skokowego ortopeda sprawdza też aparat więzadłowy i błonę maziową.

badanie usg stawu skokowego

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Tekst alternatywny

Wskazania do USG stawu skokowego

Wskazania do USG stawu skokowego to przede wszystkim bóle w okolicy tegoż stawu oraz stopy. Mogą to być zarówno dolegliwości wynikające z przeciążeń, jak i odniesionego urazu. Także wszelkie bóle przewlekłe którym towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie są powodem do wykonania USG stawu skokowego. Badanie należy przeprowadzić nie tylko w przypadku skręceń, które mogły uszkodzić więzadła i torebki stawowe, ale także w przypadku silnych stłuczeń. Również guzy i gangliony, a także bóle reumatyczne są wskazaniem do wykonania USG stawu skokowego.

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Usg ortopedyczne - 1 staw 180zł

Usg ortopedyczne - 2 stawy 320zł 360zł

Konsultacja 200zł

Usg ortopedyczne + konsultacja 330zł 380zł

Konsultacja ortopedyczna po badaniu USG 150zł 200zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online