Doznałeś urazu kostki? A może cierpisz na dolegliwości bólowe wywołane stanem zapalnym? Koniecznie zgłoś się na USG stawu skokowego. Warszawa Żoliborz ulica Rydygiera 19 – to pod tym adresem znajduje się klinika ortopedii i rehabilitacji Body Move. Mamy ponad 10-letnie doświadczenie w przywracaniu pacjentów do pełnej sprawności. Staw skokowy oraz stopa z racji swojej funkcji narażony jest każdego dnia na duże przeciążenia. Nawet w przypadku popularnego skręcenia kostki może dojść do poważnego urazu, który będzie wymagać specjalistycznego leczenia. Jest to konieczne, by wzmocnić wszelkie struktury w stawie i zminimalizować ryzyko powtórnego urazu w przyszłości.
W Body Move diagnozujemy i rehabilitujemy – zajmujemy się pacjentem aż do momentu gdy odzyska pełną sprawność. Nie zwlekaj, tylko umów się na USG stawu skokowego. W Warszawie jest pewnie sporo miejsc, gdzie możesz wykonać takie badanie, ale nikt nie zajmie się Tobą tak dobrze jak my ;). Za pomocą USG stawu skokowego ocenimy przyczynę Twoich dolegliwości, sprawdzimy ciągłość, stopień uszkodzeń włókien oraz procesy naprawcze zachodzące w obrębie więzadeł i ścięgien. Trafna diagnoza i wdrożenie leczenia zachowawczego zawsze są lepszym wyjściem niż interwencja chirurgiczna. Usg Warszawa Żoliborz
Podczas badania USG stawu skokowego za pomocą ultradźwięków ocenia się stan tkanek miękkich, a także zarys kości w stawie. Ortopeda przeprowadzający badanie przykłada głowicę ultrasonografu pokrytą żelem do stawu skokowego. USG jest bezbolesne i nieinwazyjne, więc nie musisz się czegokolwiek obawiać. Jest to badanie w pełni bezpieczne, do tego stopnia, że można je wykonywać u kobiet ciężarnych, noworodków i osób, które mają wszczepiony rozrusznik serca. Wracając do przebiegu badania, to nie trwa ono dłużej niż 15-20 minut. Obraz badania jest cały czas widoczny na ekranie monitora. Warto dodać, że USG stawu skokowego wykonuje się zarówno w pozycji statycznej jak i dynamicznej, przez co można lepiej ocenić zakres stanu zapalnego, bądź skutków urazu.
Na koniec ortopeda wykonuje opis badania i załącza do niego zdjęcia ultrasonograficzne. USG stawy skokowego nie wymaga specjalnego przygotowania, ani skierowania i można je wykonywać tak często jak to tylko konieczne, co znacznie ułatwia monitorowanie postępów podczas rehabilitacji.
Podczas USG stawu skokowego ortopeda przeprowadzający badanie ocenia zarówno staw skokowy, jak również stopę – choć są to dwa oddzielne tematy to nie sposób traktować ich osobno przy badaniu. Stopa i staw skokowy są ze sobą ściśle połączone zarówno anatomicznie, jak i funkcyjnie. W trakcie badania ultrasonografem ortopeda sprawdza: staw skokowo-goleniowy, staw skokowo-piętowo-łódkowy, a także stawy stępu, stawy stępowo-śródstopne oraz stawy śródstopno- paliczkowe i stawy międzypaliczkowe. Ponadto, ocenie poddane zostaną powierzchnie kości w stawach, jak również ścięgna mięśni strzałkowych, ścięgna mięśni prostowników oraz zginaczy wraz z ich pochewkami. Podczas USG stawu skokowego ortopeda sprawdza też aparat więzadłowy i błonę maziową.
Wskazania do USG stawu skokowego to przede wszystkim bóle w okolicy tegoż stawu oraz stopy. Mogą to być zarówno dolegliwości wynikające z przeciążeń, jak i odniesionego urazu. Także wszelkie bóle przewlekłe którym towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie są powodem do wykonania USG stawu skokowego. Badanie należy przeprowadzić nie tylko w przypadku skręceń, które mogły uszkodzić więzadła i torebki stawowe, ale także w przypadku silnych stłuczeń. Również guzy i gangliony, a także bóle reumatyczne są wskazaniem do wykonania USG stawu skokowego.