Dietetyk Warszawa

Masz problemy ze zrzuceniem wagi? Cierpisz na otyłość, która pociągnęła za sobą różnego rodzaju choroby? A może odwrotnie – chciałbyś przybrać na wadze? Jeśli tak, to koniecznie zasięgnij porady dobrego dietetyka – uznany specjalista przyjmuje właśnie u nas, w Body Move w Warszawie. Dietetyk pomoże osiągnąć Ci taki rezultat, o jakim marzysz, oczywiście przy Twoim udziale. Kluczem do sukcesu jest stosowanie się do jego wskazówek dietetycznych i ułożonych planów żywieniowych.

Podczas pierwszej wizyty zostanie przeprowadzony z Tobą szczegółowy wywiad medyczny, aby jak najwięcej dowiedzieć się na temat Twojego organizmu. Wykonana zostanie również analiza składu ciała na niezwykle precyzyjnym, nowoczesnym urządzeniu (analizator składu ciała). Kolejnym krokiem będzie omówienie wyników tego badania, co stanowi punkt wyjścia m.in. dla ułożenia odpowiedniej diety, wdrożenia właściwej suplementacji jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jeżeli marzy Ci się zmiana sylwetki, poprawa zdrowia i samopoczucia to umów się do naszego dietetyka. W Warszawie nie brakuje gabinetów dietetycznych, jednak mamy nadzieję, że to właśnie nam powierzysz swoje zdrowie.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Analiza składu ciała –  na czym polega?

Analiza składu ciała (inaczej bioimpedancja elektryczna) to podstawowe badanie wykonywane u każdego dobrego dietetyka. Pozwala ocenić nie tylko masę ciała, czy też zawartość tkanki tłuszczowej, ale też beztłuszczową masę ciała, masę kości, masę wody w organizmie, poziom tłuszczu trzewnego, wiek metaboliczny i wiele innych rzeczy. Najczęściej analizę składu ciała wykonuję się przy kuracjach odchudzających, zarówno przed, jak i w trakcie leczenia sprawdzając postępy. Analiza składu ciała może być przydatna zarówno wtedy, gdy chcemy stracić zbędne kilogramy, jak również mamy problemy z przybraniem na wadze. Przebieg analizy składu ciała wygląda w ten sposób, że pacjent staje na specjalnej wadze posiadającej wbudowane elektrody, przez które wysyłane są impulsy prądu o bardzo słabym natężeniu. Po chwili pomiar jest zakończony i można zabrać się za analizę wyników.

Analiza składu ciała poprzez bioimpedancję elektryczną jest kluczowym elementem leczenia nadwagi i otyłości. Pozwala na bieżąco, w sposób nieinwazyjny monitorować pacjenta, by w razie potrzeby zmienić jego plan żywieniowy.

Tekst alternatywny

Nietolerancje pokarmowe

Cierpisz na bóle brzucha, wzdęcia, biegunki lub zaparcia? Bezskutecznie leczysz problemy skórne? A może zauważyłeś u siebie częste wahania nastroju? To mogą być objawy nietolerancji pokarmowej. O nietolerancji pokarmowej mówimy wówczas, gdy organizm ludzki wykazuje nadwrażliwość na konkretny rodzaj żywności lub też jej składnik (np. gluten, laktoza). Po jego spożyciu mogą pojawić się wzdęcia i gazy, biegunki czy też bóle obrębie jamy brzusznej. Nierzadko nietolerancje pokarmowe objawiają się nawracającymi infekcjami, co związane jest z osłabieniem układu odpornościowego, migrenami. Poza tym dość często występują problemy ze skórą takie jak zaczerwienienia, wypryski, swędzenie, czy suchość skóry.

Są to niestety objawy, które przeważnie nie są kojarzone w pierwszej kolejności z nietolerancjami pokarmowymi. Chorzy szukają więc pomocy np. u dermatologa, który to z kolei przepisuje maści lub leki doustne. Poprawy nie ma, więc wzmacnia terapię farmakologiczną, która obciąża jeszcze bardziej przewód pokarmowy. Wykonaj w naszym gabinecie w Warszawie test na nietolerancje pokarmowe i przerwij błędne koło. Szkoda zdrowia i nerwów, wspólnie znajdźmy przyczynę problemu i rozwiążmy go raz na zawsze!

Alergia pokarmowa

W odróżnieniu od nietolerancji, alergia pokarmowa ma o wiele bardziej gwałtowny charakter, może wręcz zagrażać życiu. Po spożyciu składnika, bądź pokarmu, który uczula mogą wystąpić problemy z oddychaniem, z pracą serca, a także silne wymioty oraz biegunka, może dojść do odwodnienia organizmu. Alergia występuje praktycznie zaraz po spożyciu alergenu. Nietolerancja z kolei może dawać swoje objawy nawet 48-72 godziny później. W przypadku alergii sprawa jest o tyle prosta, że kiedy organizm jest uczulony na konkretny produkt, podnosi się w organizmie poziom histaminy.

Na szczęście alergie pokarmowe nie zdarzają się tak często jak nietolerancje. Szacuje się, że nietolerancje pokarmowe mogą dotyczyć nawet 25-30% społeczeństwa, podczas gdy odsetek alergii jest zdecydowanie niższy. Podsumowując alergię od nietolerancji można odróżnić poprzez występujące symptomy oraz precyzyjne testy: z krwi, kału lub też testy skórne. Wiedząc, na co jesteśmy uczuleni można wyeliminować przyczynę objawów. Oto przecież chodzi, prawda?

Zrób precyzyjny test na nietolerancje pokarmowe. Sprawdź, co Ci szkodzi i wyeliminuj ten produkt/produkty ze swojego jadłospisu. Poprawa zdrowia i samopoczucia są na wyciągnięcie ręki.

Tekst alternatywny

Test Food Detective Warszawa

Test Food Detective jest szybkim sposobem diagnozowania nietolerancji pokarmowych. Wyniki znane są już po około 40 minutach. Później wystarczy je prawidłowo odczytać – najlepiej żeby zrobił to dietetyk, który zajmuje się tym na co dzień. Prawidłowo przeprowadzone badanie pozwala stwierdzić jakie produkty są źle tolerowane przez organizm. Dzięki temu można je wyeliminować z diety, czego efektem jest ustąpienie objawów ze strony układu pokarmowego, skóry itd. Ogólnie rzecz biorąc celem testu food detective jest znalezienie przyczyny, co jest kluczowym elementem rozwiązania każdego problemu, prawda? Jeżeli masz podejrzenia, że któryś ze składników twojego codziennego jadłospisu Ci szkodzi to test food detective będzie najlepszy sposobem na znalezienie i wyeliminowanie sprawcy całego zamieszania. Jeżeli interesuje Cię poprawa zdrowia, sylwetki oraz samopoczucia to umów się na wizytę do dietetyka w naszym gabinecie w Warszawie. Test food detective to uznane na całym świecie narzędzie diagnostyczne w dietetyce. Pomogło już milionom osób, którym nietolerancje pokarmowe zaburzały normalne codzienne funkcjonowanie. Teraz czas na Ciebie!

Umów się na wizytę do naszego dietetyka. Wykonamy analizę składu ciała, zrobimy testy na nietolerancje pokarmowe, ułożymy optymalną dietę pod Twój organizm. Im szybciej zaczniemy, tym szybciej przyjdą efekty.

Przy ogromie przetworzonej żywności, jaką każdego dnia spożywamy, przy zanieczyszczeniu środowiska, w którym żyjemy oraz przy stresie, który codziennie nam towarzyszy każdy, kto zaobserwował u siebie niepokojące objawy powinien wykonać testy na nietolerancje pokarmowe/testy alergiczne. W wielu przypadkach już samo wyeliminowanie produktu wywołującego nadwrażliwość może przynieść bardzo dobre efekty. Warto w tym celu odwiedzić dobrego dietetyka i dowiedzieć się więcej na temat własnego organizmu.

Okazje cenowe

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Zadzwoń teraz