Przejdź do głównej treści
Strona główna / Oferta / Terapia Indiba®Activ

Terapia Indiba®Activ Warszawa

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Znacznie szybsza regeneracja, doskonałe działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. To główne zalety urządzenia Indiba, z którego na co dzień korzystają takie potęgi piłkarskie jak FC Barcelona, Chelsea Londyn, Arsenal Londyn, FC Liverpool, a także krajowe reprezentacje w piłce nożnej, czy też zawodowe grupy kolarskie. Indiba doskonale się sprawdza nie tylko w fizjoterapii sportowej, rehabilitacji, ale także kosmetologii, medycynie estetycznej i uwaga – w leczeniu nietrzymania moczu oraz dolegliwości związanych z obniżeniem narządów miednicy mniejszej!

Każdego dnia na całym świecie z terapii Indiba korzysta ponad 100 tyś. pacjentów. Ponad 85% z nich ocenia rezultaty terapii jako dobre lub doskonałe, a w przypadku wykorzystania terapii w medycynie sportowej blisko ¾ pacjentów z ostrymi stanami odczuło poprawę już po pierwszych terapiach!

Główne cechy terapii Indiba

 • niezwykle skuteczne połączenie terapii falami radiowymi z terapią manualną
 • silne działanie wspomagające naturalną zdolność regeneracji organizmu
 • znaczne skrócenie czasu leczenia
Regeneracja po ciężkim treningu biegowym

Na czym polega terapia Indiba?

Jest to unikalna terapia, której celem jest doprowadzenie do tkanek i komórek termicznego oraz nietermicznego prądu – wszystko za pomocą specjalnie opracowanych elektrod. Działanie technologii Indiba w połączeniu z terapią manualną prowokuje organizm do odbudowy na poziomie komórkowym! Zniszczone, zdegenerowane komórki zastąpione zostają nowymi, zdrowymi. Efektem jest zdecydowanie szybsza regeneracja tkanek, a więc ich odbudowa. To z kolei wpływa na redukcję bólu i wydatne zmniejszenie stanu zapalnego.

Dzięki tej terapii można znacznie skrócić czas leczenia. W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń na rynku terapia Indiba oddziałuje zarówno na tkanki miękkie jak i tkanki chrzęstne oraz kostne! Wszystko za sprawą dwóch systemów w dwóch osobnych elektrodach, na których opiera się działanie urządzenia.

 • elektroda rezystywna oddziałuje na takie części szkieletu mięśniowego jak kości, ścięgna, i więzadła
 • elektroda kondensacyjna działa na tkanki miękkie, głównie na tkankę mięśniową oraz tkankę łączną

Innowacyjność tej terapii polega na tym, że podczas krótkich maksymalnie 15 minutowych sesji pobudzane są nawet tkanki objęte stanem zapalnym przewlekłym, w przypadku którego występują chroniczne dolegliwości.

Zalety terapii Indiba

 • znacznie przyspiesza leczenie
 • zmniejsza dolegliwości bólowe, nawet te chroniczne
 • jest bezpieczna dla pacjentów onkologicznych!
 • można stosować u pacjentów z implantami metalowymi
 • nie ma efektów ubocznych

Indiba w rehabilitacji

Terapia Indiba skupia się na przyspieszeniu okresu rekonwalescencji wykorzystując przy tym naturalną zdolność organizmu do regeneracji. Pobudza tkanki do procesów naprawczych w bezpieczny sposób. Szybko zmniejsza ból i stan zapalny przyspieszając gojenie – wszystko dzięki unikalnemu systemowi Proionic®. Terapię można stosować w takich przypadkach jak: Zapalenie kaletki, Zapalenie torebki stawowej, Tendinopatia, Skręcenia, Pęknięcia i złamania kostne, Bóle krzyża, Chondromalacja rzepki, Dysfunkcja powięzi, Zwichnięcia, Obrzęki, Neuralgie, Zapalenie kości i stawów, Stany zapalne, Stłuczenia, Zrosty pooperacyjne, Blizny, Naderwania mięśni, Bóle karku, Artretyz.

To tylko część sytuacji, w których omawiana terapia przynosi doskonałe rezultaty. Warto wiedzieć, że terapię Indiba można zastosować wraz z innymi terapiami, takimi jak: masaż, terapia manualna, terapia powięziowa, terapia wisceralna, osteopatia, chiropraktyka, akupunktura.

Przeciwskazania do przeprowadzenia terapii Indiba

 • Rozrusznik serca
 • Ciąża
 • Zakrzepowe zapalenie żył
Umów się na wizytę
Pacjenci, którzy trafiają do nas pełni bólu i niepokoju z czasem opuszczają Body Move spokojni o swoje zdrowie i przyszłość.
Umów się na wizytę w Body Move

Indiba w medycynie sportowej

Sport zawodowy jest niezwykle wymagający dla ludzkiego organizmu. By osiągać zamierzone wyniki często sportowiec musi przekraczać granice własnych możliwości. Efekt? Zmęczenie organizmu, mikrourazy, kontuzje. Indiba doskonale sprawdza się w fizjoterapii sportowej. Poza szybszym leczeniem stanów ostrych i przewlekłych terapia przyczynia się do zmniejszenia podatności na kontuzje wynikające z nadmiernej eksploatacji tkanek (mięśniowej, chrzęstnej).

Indiba przyczynia się do optymalizacji fizycznych zdolności organizmu poprzez integrację terapii z ruchami funkcjonalnymi, które są charakterystyczne dla danego sportu – skutecznie usprawnia nadmiernie przeciążone struktury. Systematyczne stosowanie terapii wpływa na efektywność sportowca, a co za tym idzie, na osiąganie lepszych wyników sportowych. I to wszystko da się uzyskać bez rezygnowania z udziału w zawodach! Zobacz główne korzyści, jakie daje terapia Indiba:

 • zmniejszenie dolegliwości bólowych
 • zmniejszenie podatności na kontuzje
 • szybsza regeneracja po wysiłku
 • lepsze przygotowanie fizyczne

Ponadto, terapia jak już zostało wielokrotnie wspomniane może być z powodzeniem stosowana w leczeniu wszelkich urazów, przeciążeń mięśniowych, w nawracających zmianach chorobowych, jak również w przygotowaniu do zawodów. Warto jeszcze dodać, że w Body Move dysponujemy najlepszą wersją do terapii Indiba, co sprawia, że możemy jeszcze lepiej przeprowadzić terapię powięziową. Jest to metoda leczenia, dzięki której można przywrócić prawidłowe działanie całego układu mięśniowo-powięziowego. Czy wiedziałeś, że np. siedzący tryb życia pozbawiony aktywności fizycznej może doprowadzić do zaburzeń całego organizmu? Nawet przewlekły stres wpływa negatywnie na mięśnie i powięzi, które w stanie podwyższonego wydzielania kortyzolu się nieświadomie napinają.

Nieprawidłowe wzorce z czasem się utrwalają prowadząc do zaburzeń, ciało potrafi zapamiętywać zarówno te dobre wzorce, jak i te złe. Przy użyciu specjalnych akcesoriów dedykowanych do terapii Indiba możemy zdjąć napięcia, blokady i przywrócić prawidłowe działanie powięzi i mięśni. Chore tkanki w trakcie terapii zastąpione zostaną nowymi, zdrowymi, a cały organizm zacznie znowu prawidłowo funkcjonować. Indiba w leczeniu chorób dna miednicy Nietrzymanie moczu, problemy z utrzymaniem kału, bóle w okolicy miednicy, czy dyspareunia to tylko część z wielu schorzeń, które można skutecznie leczyć za pomocą terapii Indiba.

Choroby dna miednicy są niezwykle krępujące i potrafią człowieka wyłączyć z życia zawodowego i prywatnego. Na szczęście można sobie z nimi radzić i to w sposób nieinwazyjny, bezbolesny. Indiba sprawdzi się w leczeniu takich schorzeń jak wspomniane już nietrzymanie moczu, terapia również poprawi napięcie mięśni pochwy, przyspieszy rekonwalescencję po uszkodzeniach krocza przy porodzie. Terapia też zapobiega wystąpieniu hemoroidów i przerostowi gruczołu krokowego, a co więcej pozwala na lepszą kontrolę wytrysku u mężczyzn, co jest wynikiem lepszej pracy mięśni w obszarze miednicy.

Indiba w medycynie estetycznej

Zdrowy, piękny wygląd ciała i twarzy to lepsze samopoczucie. Omawianą terapię można również stosować w medycynie estetycznej ponieważ wpływa na poprawę mikrocyrkulacji, redukuje obrzęki, zmniejsza wiotkość skóry oraz redukuje tkankę tłuszczową. W wielu renomowanych klinkach Indiba stosowana jest po operacjach plastycznych ponieważ znacznie skraca czas leczenia blizn i krwiaków. Zapobiega też zrostom i zwłóknieniom. Daje doskonałe i długotrwałe efekty już po kilku sesjach terapeutycznych. Wskazania do terapii Indiba w medycynie estetycznej:

 • drenaż obrzęków
 • wchłanianie krwiaków
 • zapobieganie bliznom
 • lifting skóry
 • modelowanie sylwetki (pośladków, biustu, brzucha, redukcja cellulitu)

Zapraszamy na terapię Indiba w naszej klinice przy ulicy Rydygiera 19 w Warszawie. Szerokie zastosowanie urządzenia sprawia, że może być ono potężnym sprzymierzeńcem w walce z bólami różnego pochodzenia, urazami kostno-stawowymi, stanami zapalnymi i przy wielu jednostkach chorobowych.

Daj sobie pomóc!
Umów się na wizytę w Body Move
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.