Kardiolog Warszawa

Jeżeli tu trafiłeś to oznacza, że szukasz specjalistycznej pomocy kardiologa. Warszawa, to największe miasto w kraju, w którym nie brakuje gabinetów kardiologicznych. Na jakiej podstawie wybrać jednak ten najlepszy? Któremu lekarzowi zaufać i powierzyć swoje zdrowie? W Body Move przyjmują tylko czołowi warszawscy kardiolodzy, z wieloletnim doświadczeniem, ponieważ naszą misją jest Cię wyleczyć.

Cierpisz na chorobę wieńcową lub nadciśnienie tętnicze? A może jeszcze nie byłeś u specjalisty w związku z bólami w mostku, problemami z oddychaniem, zawrotami lub bólami głowy, czy kołataniem serca? W takiej sytuacji koniecznie umów się na wizytę do specjalisty – niech zbada Cię dobry kardiolog Warszawa, Rydygiera 19, to właśnie pod tym adresem znajduje się nasza placówka. Znajdziesz u nas specjalistyczną pomoc w zakresie kardiologii.

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Co leczy się u kardiologa?

Wszelkiego rodzaju bóle w klatce piersiowej należy traktować poważnie. Tak samo jak zaburzenia rytmu serca, czy wysokie ciśnienie. W przypadku wystąpienia tego typu objawów należy jak najszybciej skonsultować się z kardiologiem. Choroby serca i układu krwionośnego mogą być nie tylko zagrożeniem dla zdrowia, ale również życia. Przyjęło się, zupełnie błędnie, że choroby serca dotykają osoby po 40-stce, czy po 50-ce. Na choroby układu sercowo-naczyniowego choruje niestety coraz więcej osób w tzw. sile wieku, osób które nie ukończyły nawet 40. roku życia! Stres codzienny, brak odpowiedniego odpoczynku, zła dieta – to wszystko może odbić się na zdrowiu.

U kardiologa zdiagnozujesz m.in. takie schorzenia jak: choroba wieńcowa, niewydolność serca, stan przedzawałowy, zapalenie mięśnia sercowego, migotanie przedsionków, nadciśnienie tętnicze, zapalenie osierdzia, czy też zwężenia i niedomykalność zastawek serca. Przyczyn niepokojących objawów może być wiele, dlatego tylko kardiolog na podstawie badań EKG i „echa serca” będzie w stanie postawić diagnozę.

Kardiolog Warszawa

Echo serca u kardiologa

Echo serca jest to podstawowe badanie diagnostyczne chorób serca i wad wrodzonych albo nabytych. Badanie echo serca umożliwia obejrzenia na ekranie monitora w czasie rzeczywistym całej struktury serca, kurczliwości mięśnia sercowego oraz budowy i pracy zastawek. Podczas badania można też ocenić przepływ krwi w obrębie przedsionków oraz komór serca, jak również dużych naczyń krwionośnych.

Kardiolog na podstawie badania echo serca ma możliwość wykrycia skrzeplin, nowotworów serca, czy też płynu w osierdziu. Echo serca jest badaniem bezbolesnym, nieinwazyjnym i nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest badaniem, które można wykonywać zarówno u osób starszych jak i kobiet w ciąży oraz noworodków.

Echo serca nazywane jest także USG serca, ponieważ przebieg badania i sprzęt diagnostyczny jest taki jak w przypadku badania ultrasonografem jamy brzusznej, czy nerek. Podsumowując, duszności, omdlenia, kołatania serca, sinica, bóle w klatce piersiowej to objawy w przypadku których koniecznie należy zwrócić się do kardiologa.

Kiedy wykonać badanie EKG u kardiologa?

Badanie EKG kardiolog wykonuje, by ocenić rytm serca i wychwycić ewentualne zaburzenia w jego pracy. EKG daje możliwość stwierdzenia nieprawidłowości w przewodzeniu prądu elektrycznego, jak również wykrycie zmian w ukrwieniu serca oraz patologii związanych z nieprawidłową budową serca. EKG jest drugim obok echa serca badaniem stosowanym w diagnostyce chorób i nieprawidłowości w anatomii serca. Podobnie jak echo serca badanie EKG jest badaniem w pełni bezpiecznym i nieinwazyjnym, jak i bezbolesnym. Nie wymaga też żadnego specjalnego przygotowania ze strony pacjenta.

Co więcej, EKG można przeprowadzać u pacjentów w każdym wieku, jak i ciężarnych kobiet. Pewne znaczenie dla wyników badań diagnostycznych ma sprzęt na którym wykonywane są EKG i echo serca. U nas kardiolog ma do dyspozycji wysokiej jakości urządzenia zgodne ze standardami obowiązującymi w najlepszych placówkach w kraju.

echo serca Warszawa

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Dobry Kardiolog Warszawa Bielany Żoliborz Bemowo

Zapraszamy do naszego gabinetu wszystkich tych pacjentów, którzy lubią mieć dobrego specjalistę „pod ręką”, a więc blisko od miejsca zamieszkania. To oszczędza sporo czasu i środków na dojazdy. Mamy tu na myśli głównie osoby z takich dzielnic jak Warszawa Żoliborz, Warszawa Bielany, czy Warszawa Bemowo. Na Rydygiera 19 dostaniecie się Państwo szybko i sprawnie zarówno transportem publicznym jak i samochodem, a na miejscu zajmie się Wami należycie kardiolog z wieloletnim doświadczeniem.

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Zadzwoń teraz
Zapisz się online