Rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa

Fizjoterapia uroginekologiczna to dziedzina fizjoterapeutyczna specjalizująca się w leczeniu dysfunkcji mięśni dna miednicy a także profilaktyce przeciwko wszelkim zmianom w tych okolicach.

Mieszczące się w dnie miednicy narządy wchodzące w skład układów moczowego oraz rozrodczego są bardzo delikatne i wrażliwe w związku z czym ryzyko utraty ich funkcjonalności czy też kondycji, wraz z upływem lat lub na skutek intensywnego wysiłku jakim może być chociażby poród, jest wręcz nieuniknione. Rehabilitacja uroginekologiczna to szereg zabiegów mających na celu zapobieganie powstawaniu zmian w obrębie dna miednicy a także umożliwiających kobietom w ciąży lub po porodzie rekonwalescencję.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Czemu służy rehabilitacja uroginekologiczna?

Rehabilitacja uroginekologiczna dedykowana jest przede wszystkim kobietom w ciąży oraz w okresie poporodowym i ma na celu zwiększenie ich komfortu oraz zapewnienie pełni sił witalnych. Zarówno ciąża, jak i sam poród są bardzo wymagającymi dla mięśni dna miednicy procesami w związku z czym zapewnienie im profesjonalnej opieki może uchronić Cię przed naderwaniem tkanek, wypadaniem narządów wewnętrznych na skutek uszkodzenia trzymających je mięśni a także dysfunkcjami defekacyjnymi mogącymi wystąpić w wyniku naruszenia struktury mięśni Kegla.

Wśród osób, którym zaleca się udział w rehabilitacji uroginekologicznej znajdują się również te, które mają problemy związane z nietrzymaniem moczu i kontrolowaniem potrzeb fizjologicznych.
Tekst alternatywny

Na czym polega fizjoterapia uroginekologiczna?

Fizjoterapia uroginekologiczna trenuje pamięć mięśniową i uczy samoświadomości własnego ciała poprzez sukcesywne powtarzanie wzorców ruchowych mających wywołać w organizmie pożądaną reakcję jaką jest bezproblemowe zaciśnięcie mięśni dna miednicy lub zwieraczy w przypadku konieczności załatwienia potrzeb fizjologicznych. Ćwiczenia prowadzone w trakcie rehabilitacji odbywają się pod okiem doświadczonego personelu w związku z czym nie musisz martwić się o swoje bezpieczeństwo – dla Twojego komfortu w naszym gabinecie pracować z Tobą będzie fizjoterapeutka.

Efektywność fizjoterapii uroginekologicznej zależna jest od dostosowania właściwych metod leczniczych i właśnie z tego powodu w pierwszej kolejności zbieramy wywiad dotyczący stanu Twojego zdrowia, historii choroby a także występujących objawów. Dzięki pozyskaniu tych informacji jesteśmy w stanie zapewnić Ci opiekę dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jak przebiega leczenie uroginekologiczne? Poznaj techniki, z których korzystamy

Rehabilitacja uroginekologiczna prowadzona może być na wiele różnych sposobów a mnogość wariantów pozwala nam dostosować techniki do Twoich potrzeb. W naszym gabinecie oferujemy leczenie uroginekologiczne przy wykorzystaniu następujących technik:

  • masaże obszarów objętych bólem,
  • masaże limfatyczne w przypadku wystąpienia obrzęków,
  • kinesiotaping znany również jako plastrowanie dynamiczne,
  • treningi mięśni dna miednicy,
  • ćwiczenia poporodowe,
  • trening behawioralny,
  • mobilizacja blizn poporodowych.

Leczenie uroginekologiczne prowadzone pod okiem specjalistów zapewnia satysfakcjonujące efekty – poprawę zdrowia i kondycji mięśni dna miednicy, polepszenie samopoczucia i redukcję odczuwanego bólu. Ponadto dzięki leczeniu uroginekologicznemu Twoje narządy będą oferować efektywną pracę i nie będą przysparzać problemów zdrowotnych, ponieważ w trakcie treningów tkanki odpowiednio się rozciągną co poprawi nie tylko krążenie w tych okolicach, ale również natlenienie dolnych partii ciała.

Uroginekologia dla kobiet w ciąży – dlaczego warto z niej skorzystać?

Podczas ciąży kobiecy organizm jest szczególnie narażony na zmiany w okolicach mięśni dna miednicy. Jest to związane z rozciągnięciem macicy w wyniku rozwoju płodu. Także zbliżający się wielkimi krokami poród nie będzie skutkować szybką ulgą od wszelkch niedogodności, z którymi wiąże się ciąża.

Uroginekologia to dziedzina, która specjalizuje się w problemach zdrowotnych wynikających ze wzmożonej aktywności mięśni dna miednicy oferując jednocześnie rozwiązania oraz techniki pozwalające wzmocnić te partie ciała. Odpowiednie rozciągnięcie i nadanie elastyczności mięśniom dna miednicy przynosi nie tylko ulgę od bólu, ale również przygotowuje kobiecy organizm na wysiłek jakim jest poród siłami natury.

W trakcie ciąży wskazanymi są wizyty u fizjoterapeuty specjalizującego się w uroginekologii – ćwiczenia wykonywane podczas rehabilitacji wzmocnią partie mięśni dna miednicy ale także rozluźnią Twoje ciało redukując, często występujące podczas ciąży, bóle kręgosłupa

Tekst alternatywny

Rehabilitacja uroginekologiczna po porodzie

W wyniku porodu siłami natury pęknięciu mogą ulec tkanki krocza, jest to nie tylko bolesne i nieprzyjemne, ale również wpływa na brak zdolności do kontrolowania potrzeb fizjologicznych i wystąpienia dysfunkcji defekacyjnych.

Uroginekologia to nauka, która pozwala jednak rozwiązać te problemy poprzez regularną pracę nad mięśniami, które uległy uszkodzeniom mechanicznym. Dzięki temu, że rehabilitacja uroginekologiczna nie jest zbyt wymagająca do naszego gabinetu zgłosić się możesz już tydzień po porodzie, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek komplikacji nawet wcześniej.

Nasi fizjoterapeuci specjalizują się nie tylko w pracy nad odbudową struktury mięśni dna miednicy, ale oferują swoją pomoc również w zakresie przywrócenia sprawności mięśniom brzucha w przypadku rozejścia kresy białej a także masaże limfatyczne w razie wystąpienia jakichkolwiek obrzęków.

Uroginekologia dla mężczyzn

Pomimo tego, że w przeważającej większości to kobiety cierpią na schorzenia związane z układami moczowym i rozrodczym to w niektórych przypadkach rehabilitacja uroginekologiczna przysłużyć się może również mężczyznom. Tym z nich, którym podczas oddawania moczu lub erekcji towarzyszą bóle a także zespoły bólowe kręgosłupa oraz w okolicach miednicy serdecznie polecamy umówienie się do naszego specjalisty, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i ustali przebieg leczenia.

Fizjoterapia uroginekologiczna szczególnie polecana jest mężczyznom po zabiegu prostatektomii.

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Zadzwoń teraz
Zapisz się online