Przejdź do głównej treści

USG łokcia Warszawa

Czujesz ból w łokciu, który nasila się podczas zwykłych codziennych czynności? Nie możesz zrobi pełnego wyprostu lub zgięcia? To znak, że powinieneś odwiedzić ortopedę i zrobić USG łokcia. Warszawa, ulica Rydygiera 19– to pod tym adresem mieści się klinika Body Move, która ma ponad 10 lat doświadczenia w leczeniu urazów mechanicznych i stanów zapalnych w obrębie układu mięśniowo- szkieletowego.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Zapraszamy Cię do nas na bezbolesne badanie, które przeprowadzi wykwalifikowany specjalista na nowoczesnym sprzęcie. Badanie USG łokcia jest bardzo przydatnym badaniem ortopedycznym, dzięki któremu można ocenić stan i pracę całego stawu.

Wprawdzie dolegliwości bólowe w obrębie łokcia nie zagrażają życiu pacjenta, jednak potrafią dość mocno obniżyć jakość życia codziennego, uniemożliwiając mu nie tylko pracę, ale też zwyczajne czynności, jak choćby prowadzenie samochodu, zamykanie drzwi, czy trzymanie w ręce przedmiotów. W związku z tym USG łokcia powinno być pierwszym krokiem na drodze do doprowadzenia tego stawu do pełnej sprawności. Bez precyzyjnej diagnozy trudno ułożyć odpowiednie leczenie. Jeżeli chcesz szybko pozbyć się bólu i ograniczeń wynikających z kontuzji łokcia to umów się na wizytę w Body Move na USG łokcia. Warszawa Żoliborz Rydygiera 19.

Badanie USG łokcia wskazania

Wskazania do USG łokcia to przede wszystkim ograniczenie ruchomości w stawie oraz dolegliwości bólowe, zarówno te ostre, jak i przewlekłe. Podczas badania USG łokcia lekarz specjalista może sprawdzić staw pod kątem zapalenia kaletek, wysięku w stawie, krwiaków, przerostu błony maziowej, ewentualnych ganglionów lub tłuszczaków, ponadto ropni po operacyjnych, jak i oczywiście wszelkich urazów i stanów zapalnych mięśni, ścięgien oraz więzadeł. Badanie USG łokcia daje możliwość oceny również zarysów kości ramiennej, promieniowej oraz łokciowej, a także chrząstki szklistej i warstwy podchrzęstnej.

Przeważnie pacjenci, którzy skarżą się na ból w łokciu mają zmiany zwyrodnieniowe, czy też stany zapalne, jak choćby popularny „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty”, czy też zapalenie kaletki wyrostka łokciowego. Warto zaznaczyć, że podczas badania USG łokcia lekarz dla sprawdzenia stabilności stawu przyjrzy się dokładnie nerwowi łokciowemu. Po badaniu pacjent otrzymuje wynik USG  i zdjęcie. Zapis przebiegu badania i wynik pozostają również u nas, co daje możliwość porównywania efektów leczenia, np. w przypadku rehabilitacji łokcia.

Jak przygotować się do USG łokcia?

Przygotowanie do USG łokcia zazwyczaj wymaga minimalnego przygotowania.

Włóż luźne i wygodne ubranie umożliwiające łatwy dostęp do okolicy łokci. Usuń całą biżuterię, zegarki i akcesoria w okolicy łokcia. Pomaga to zapewnić wyraźną wizualizację podczas badania ultrasonograficznego.

Poinformuj specjalistę USG o wszelkich istniejących wcześniej stanach, urazach lub istotnej historii medycznej związanej z łokciem. Informacje te mogą pomóc w prowadzeniu badania. Jeśli posiadasz jakiekolwiek wcześniejsze badania obrazowe (prześwietlenia rentgenowskie, rezonans magnetyczny) łokcia, zabierz je ze sobą do porównania, jeśli lekarz o to poprosi.

Postępuj zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami dostarczonymi przez pracownika służby zdrowia. Może to obejmować określone pozycje lub ruchy podczas badania.

USG łokcia jest stosunkowo szybką procedurą, zwykle trwającą od 15 do 30 minut. Po badaniu można zazwyczaj powrócić do normalnych zajęć.

Przestrzeganie tych wskazówek pozwoli na sprawne i skuteczne badanie ultrasonograficzne łokcia.

USG łokcia zalety

Zalety USG łokcia to przede wszystkim nieinwazyjność samego badania. Ultrasonograf za pomocą fal przenikających przez skórę dociera do tkanek miękkich, a obraz tego co dzieje się wewnątrz stawu łokciowego ukazuje się na ekranie monitora w czasie rzeczywistym. USG łokcia można przeprowadzić zarówno w pozycji statycznej, jak i dynamicznej, co pozwala na postawienie precyzyjnej diagnozy. Badanie USG łokcia nie jest bolesne i nie trzeba się do niego w żaden sposób przygotować, jak to ma miejsce chociażby przy USG jamy brzusznej. Na tym zalety USG łokcia się nie kończą ponieważ samo badanie można powtarzać wielokrotnie, nawet w krótkich odstępach czasu, co świetnie się sprawdza chociażby w przypadku monitorowania rehabilitacji stawu łokciowego. USG łokcia jest w pełni bezpieczne dla organizmu, nie powoduje żadnych powikłań dzięki czemu można je wykonywać o pacjentów w każdym wieku, w tym także u kobiet w ciąży, czy osób z wszczepionym rozrusznikiem serca.

USG łokcia jest również najtańszym badaniem obrazowym tkanek miękkich, a jest równie skuteczne co rezonans magnetyczny. Na koniec jeszcze dobra wiadomość, dla wszystkich tych, którzy nie lubią chodzić do lekarza rodzinnego i czekać w kolejkach po skierowanie do specjalisty. By wykonać badanie stawu łokciowego ultrasonografem nie potrzeba żadnego skierowania. Wystarczy umówić się na wizytę do specjalisty, który w ramach konsultacji przeprowadzi USG łokcia.

W Warszawie można szybko i sprawnie zrobić omawiane badanie w klinice Body Move, przy ulicy Rydygiera 19 na Warszawskim Żoliborzu. Jeżeli masz problemy z łokciem, ponieważ Cię boli, masz ograniczoną ruchomość w stawie to koniecznie przyjdź do nas na ortopedyczne USG.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.
Daj sobie pomóc!
Umów się na wizytę w Body Move
Warto przeczytać
Informacje: USG łokcia
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.