USG łokcia Warszawa

Czujesz ból w łokciu, który nasila się podczas zwykłych codziennych czynności? Nie możesz zrobi pełnego wyprostu lub zgięcia? To znak, że powinieneś odwiedzić ortopedę i zrobić USG łokcia. Warszawa, ulica Rydygiera 19– to pod tym adresem mieści się klinika Body Move, która ma ponad 10 lat doświadczenia w leczeniu urazów mechanicznych i stanów zapalnych w obrębie układu mięśniowo- szkieletowego.

Zapraszamy Cię do nas na bezbolesne badanie, które przeprowadzi wykwalifikowany specjalista na nowoczesnym sprzęcie. Badanie USG łokcia jest bardzo przydatnym badaniem ortopedycznym, dzięki któremu można ocenić stan i pracę całego stawu.

Wprawdzie dolegliwości bólowe w obrębie łokcia nie zagrażają życiu pacjenta, jednak potrafią dość mocno obniżyć jakość życia codziennego, uniemożliwiając mu nie tylko pracę, ale też zwyczajne czynności, jak choćby prowadzenie samochodu, zamykanie drzwi, czy trzymanie w ręce przedmiotów. W związku z tym USG łokcia powinno być pierwszym krokiem na drodze do doprowadzenia tego stawu do pełnej sprawności. Bez precyzyjnej diagnozy trudno ułożyć odpowiednie leczenie. Jeżeli chcesz szybko pozbyć się bólu i ograniczeń wynikających z kontuzji łokcia to umów się na wizytę w Body Move na USG łokcia. Warszawa Żoliborz Rydygiera 19.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Badanie USG łokcia wskazania

Wskazania do USG łokcia to przede wszystkim ograniczenie ruchomości w stawie oraz dolegliwości bólowe, zarówno te ostre, jak i przewlekłe. Podczas badania USG łokcia lekarz specjalista może sprawdzić staw pod kątem zapalenia kaletek, wysięku w stawie, krwiaków, przerostu błony maziowej, ewentualnych ganglionów lub tłuszczaków, ponadto ropni po operacyjnych, jak i oczywiście wszelkich urazów i stanów zapalnych mięśni, ścięgien oraz więzadeł. Badanie USG łokcia daje możliwość oceny również zarysów kości ramiennej, promieniowej oraz łokciowej, a także chrząstki szklistej i warstwy podchrzęstnej.

Przeważnie pacjenci, którzy skarżą się na ból w łokciu mają zmiany zwyrodnieniowe, czy też stany zapalne, jak choćby popularny „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty”, czy też zapalenie kaletki wyrostka łokciowego. Warto zaznaczyć, że podczas badania USG łokcia lekarz dla sprawdzenia stabilności stawu przyjrzy się dokładnie nerwowi łokciowemu. Po badaniu pacjent otrzymuje wynik USG  i zdjęcie. Zapis przebiegu badania i wynik pozostają również u nas, co daje możliwość porównywania efektów leczenia, np. w przypadku rehabilitacji łokcia.

usg łokcia warszawa

USG łokcia zalety

Zalety USG łokcia to przede wszystkim nieinwazyjność samego badania. Ultrasonograf za pomocą fal przenikających przez skórę dociera do tkanek miękkich, a obraz tego co dzieje się wewnątrz stawu łokciowego ukazuje się na ekranie monitora w czasie rzeczywistym. USG łokcia można przeprowadzić zarówno w pozycji statycznej, jak i dynamicznej, co pozwala na postawienie precyzyjnej diagnozy. Badanie USG łokcia nie jest bolesne i nie trzeba się do niego w żaden sposób przygotować, jak to ma miejsce chociażby przy USG jamy brzusznej. Na tym zalety USG łokcia się nie kończą ponieważ samo badanie można powtarzać wielokrotnie, nawet w krótkich odstępach czasu, co świetnie się sprawdza chociażby w przypadku monitorowania rehabilitacji stawu łokciowego. USG łokcia jest w pełni bezpieczne dla organizmu, nie powoduje żadnych powikłań dzięki czemu można je wykonywać o pacjentów w każdym wieku, w tym także u kobiet w ciąży, czy osób z wszczepionym rozrusznikiem serca.

USG łokcia jest również najtańszym badaniem obrazowym tkanek miękkich, a jest równie skuteczne co rezonans magnetyczny. Na koniec jeszcze dobra wiadomość, dla wszystkich tych, którzy nie lubią chodzić do lekarza rodzinnego i czekać w kolejkach po skierowanie do specjalisty. By wykonać badanie stawu łokciowego ultrasonografem nie potrzeba żadnego skierowania. Wystarczy umówić się na wizytę do specjalisty, który w ramach konsultacji przeprowadzi USG łokcia.

W Warszawie można szybko i sprawnie zrobić omawiane badanie w klinice Body Move, przy ulicy Rydygiera 19 na Warszawskim Żoliborzu. Jeżeli masz problemy z łokciem, ponieważ Cię boli, masz ograniczoną ruchomość w stawie to koniecznie przyjdź do nas na ortopedyczne USG.

usg łokcia warszawa

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Usg ortopedyczne - 1 staw 180zł

Usg ortopedyczne - 2 stawy 320zł 360zł

Konsultacja 200zł

Usg ortopedyczne + konsultacja 330zł 380zł

Konsultacja ortopedyczna po badaniu USG 150zł 200zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online