Rehabilitacja ręki Warszawa

Odczuwasz bóle w barku, łokciu lub nadgarstku? A może dokucza Ci stan zapalny? By wyleczyć schorzenie i zminimalizować ryzyko nawrotu choroby konieczna może okazać się rehabilitacja ręki. W Warszawie fachową pomoc w zakresie rehabilitacji ręki otrzymasz w Body Move.

Ponad 10 letnia praktyka pozwala nam na stosowanie najskuteczniejszych metod rehabilitacji ręki, w tym barku, łokcia i nadgarstka. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym. Proces dojścia do pełnej sprawności traktowany jest przez nas każdorazowo jako odrębny przypadek, a plan rehabilitacji ręki dobierany jest zawsze do konkretnego przypadku. Dzięki takiemu podejściu do terapii osiągamy bardzo dobre rezultaty. Świadczą o tym pozytywne opinie naszych pacjentów, którzy zgłosili się do nas z myślą o rehabilitacji ręki.

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Schorzeniom kończyny górnej towarzyszą głównie takie dolegliwości jak, ograniczenie ruchomości i spadek siły. Przy użyciu technik manualnych, odpowiednich ćwiczeń, zabiegów fizykalnych i kinesiotapingu doprowadzamy do odzyskania ruchomości w danym stawie, bez względu na to, czy rehabilitacja jest leczeniem zachowawczym, czy też jest następstwem operacji. Warto wiedzieć, że rehabilitację ręki powinno się przeprowadzić nie tylko przy złamaniach, czy pęknięciach, ale także przy stanach zapalnych i zmianach zwyrodnieniowych. Jeżeli więc, interesuje Cię skuteczna rehabilitacja ręki w Warszawie to specjaliści Body Move są do Twojej dyspozycji.
rehabilitacja barku warszawa

Rehabilitacja barku

Rehabilitacja barku jest absolutnie niezbędna w przypadku takich schorzeń jak zapalenie kaletki podbarkowej, zapalenie kaletki podnaramiennej, tzw. „zamrożony bark”, a także w przypadku uszkodzenia stożka rotatorów. To właśnie z tymi problemami najczęściej zgłaszają się do nas pacjenci na rehabilitację barku. To, co będzie decydowało o skuteczności rehabilitacji barku, to przede wszystkim właściwa diagnoza urazu. Na tej podstawie dobrany zostanie plan rehabilitacji barku. Jej celem będzie poprawa ruchomości stawu, siły oraz stabilności. W Body Move zawsze dążymy do odzyskania przez pacjenta pełnego zakresu ruchów, pełnej sprawności w stawie. Generalnie rehabilitację barku, czy to po operacji, czy to na skutek stanu zapalnego lub urazu zawsze rozpoczyna się od technik i ćwiczeń, które mają na celu przywrócenie prawidłowej mechaniki barku. Coraz częściej rezygnuje się z długiego unieruchomienia barku, które zagraża powrotowi do pełnej sprawności. Im szybciej rozpocznie się rehabilitację barku, tym lepiej.

Łatwiej będzie przywrócić ruchomość w stawie, odzyskać siłę, a także przywrócić stabilność stawu. Jeżeli więc doznałeś urazu barku lub jesteś po operacji koniecznie zgłoś się do nas. Ułożymy rehabilitację barku pod Twój konkretny przypadek, zawsze tak robimy, ponieważ wiemy że każdy organizm jest inny i wymaga indywidualnego traktowania.

Rehabilitacja łokcia

W obrębie stawu łokciowego leczymy głównie takie schorzenia jak „łokieć tenisisty” i „łokieć golfisty”. Rehabilitacja łokcia w Body Move opiera się głównie na takich zabiegach jak fala uderzeniowa, laser wysokoenergetyczny, krioterapia, jak również technikach manualnych dedykowanych rehabilitacji stawu łokciowego oraz iniekcjach z osocza bogatopłytkowego. Mnogość rozwiązań w przypadku wyżej wymienionych enzopatii daje duże szanse pełnego powrotu do pełnej sprawności. Tak, jak w przypadku stawu barkowego, również w przypadku rehabilitacji łokcia chodzi o to, by jak najszybciej rozpocząć ćwiczenia czynne.

Ograniczenia ruchomości łokcia, zwłaszcza rotacji przedramienia skutkują ograniczeniem sprawności, dlatego ważne jest by rehabilitację rozpocząć od razu po zdjęciu unieruchomienia. Jeżeli staw nie został unieruchomiony, ponieważ nie było takiej potrzeby, to wówczas rehabilitacja łokcia może być sama w sobie leczeniem. Za pomocą odpowiednich zabiegów i ćwiczeń z fizjoterapeutą stopniowo leczymy stan zapalny i znosimy dolegliwości bólowe, cały czas dbając o zachowanie i systematyczne zwiększanie zakresu ruchów w łokciu. Podsumowując, im wcześniej się zgłosisz na rehabilitację łokcia, tym większe dasz sobie szanse na szybki powrót do pełnej sprawności.

Okazje cenowe

rehabilitacja ręki warszawa

Rehabilitacja nadgarstka

Masz problemy z dłonią? A może potrzebujesz rehabilitacji nadgarstka? Schorzenia takie jak zespół cieśni nadgarstka, czy „palec trzaskający” nie mają dla nas tajemnic. To najczęstsze problemy w obrębie ręki, z którymi zgłaszają się do nas pacjenci z Warszawy. Rehabilitacja ręki jest konieczna, aby odzyskać sprawność w dłoni i nadgarstku. W końcu każdego dnia potrzebujemy rąk do pracy, czy to (biurowej lub fizycznej), do przygotowania posiłków, prowadzenia samochodu, czy też wykonywania najprostszych codziennych czynności. Bardzo często rzetelnie przeprowadzona rehabilitacja nadgarstka pozwala uniknąć skomplikowanej operacji. Zaniedbania w zakresie rehabilitacji nadgarstka lub dłoni mogą mieć poważne konsekwencje. Nie chcesz kolejnych problemów? Umów się na rehabilitację ręki w Body Move. Z naszą pomocą szybciej wrócisz do zdrowia.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Rehabilitacja - wizyta (1,5h) 150zł

Pakiet 5 wizyt 700zł 900zł

Pakiet 10 wizyt 1300zł 1500zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online