Skorzystaj z telekonsultacji ze specjalistami z BodyMove!

Co możesz otrzymać online?

  • e-zwolnienie lekarskie
  • e-receptę
  • e-zaświadczenia lekarskie
  • e- skierowania
  • konsultacje medyczne

Konsultacje
online

Co możesz otrzymać online?

  • e-zwolnienie lekarskie
  • e-receptę
  • e-zaświadczenia lekarskie
  • e- skierowania
  • konsultacje medyczne

W trosce o Twoje bezpieczeństwo

W związku z sytuacją dotyczącą pandemii koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich wprowadzony został nowy kanał komunikacji, czyli konsultacje lekarskie online. Na czym polegają i jak z nich skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Zalety telemedycyny:

Krótszy okres oczekiwania do lekarza specjalisty niż w przypadku standardowej wizyty

Bezpieczeństwo – porady można zasięgnąć bez wychodzenia z domu, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku chorób zakaźnych

Znacznie mniejsze koszty leczenia

Dostęp do specjalistycznej opieki medycznej dla każdego, również mieszkańców wsi i małych miast

Możliwość dokonania formalności (np. zaświadczenie o stanie zdrowia, zwolnienie lekarskie, przedłużenie recepty) w zaledwie kilka minut

Szybka pomoc i diagnoza w nagłych przypadkach

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Czym jest telemedycyna?

Telemedycyna, często określana mianem medycyny na odległość to forma udzielania pomocy medycznej za pomocą systemów teleinformatycznych. Pozwala na uzyskanie pomocy bez wychodzenia z domu, praktycznie każdemu z nas.

Do usług w ramach telemedycyny
zalicza się przede wszystkim:

Konsultacje

lekarzy specjalistów online

Teleradiologię

(zdalne dokonywanie opisu badań obrazowych na podstawie dostarczonych materiałów)

Telemonitoring

parametrów zdrowotnych

Teleopiekę

(zdalne doglądanie pacjentów starszych lub z przewlekłymi chorobami)

Telerehabilitację

(wykonywanie niektórych zabiegów fizjoterapeutycznych pod okiem specjalisty we własnym domu)

Sprawy formalne

 (zaświadczenia, zwolnienia i inne)

W praktyce polega to na wykonywaniu przez personel medyczny za pośrednictwem nowoczesnych technologii procedur, które pozwalają ocenić stan naszego zdrowia i postawić diagnozę. Na świecie telemedycyna jest znana już od kilkudziesięciu lat, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych traktowana jest jako standardowy element opieki zdrowotnej. W Polsce wciąż stanowi zdecydowaną mniejszość, jednak z roku na rok przybywa placówek oferujących właśnie tego typu rozwiązanie.

Szybka i bezpieczna płatność internetowa.

Jeżeli chodzi o płatność za konsultacje lekarzy specjalistów online odbywa się ona za pomocą popularnych płatności internetowych, jak chociażby systemu dotpay, jest więc w 100% bezpieczna i nie niesie za sobą żadnego ryzyka.

Jak to działa?

Konsultacja online w kilku prostych krokach:

01

Telefon do naszej placówki

Chcąc skorzystać z naszej telemedycyny w pierwszym kroku zadzwoń do nas. Szybko, bezpiecznie i bez stania w kolejkach.

02

Opisanie problemu i znalezienie terminu

Opisz nam dokładnie swoje potrzeby lub problem. Nasi konsultanci znajdą odpowiedniego specjalistę oraz wyznaczą dogodny dla Ciebie termin konsultacji.

03

Szybka i bezpieczna płatność online

Prześlemy Ci bezpieczny link do szybkiej płatności. Możesz wygodnie i bez wychodzenia z domu opłacić usługę poprzez popularne płatności internetowe takie jak:

04

Konsultacja online

Wybrany przez Ciebie specjalista kontaktuje się z Tobą telefonicznie w wybranym uprzednio terminie.

Możemy w ten sposób również ustalić konieczność wystawienia skierowania na specjalistyczne badania obrazowe i umówić się na ich odbiór w dogodnym dla nas terminie.

Nie czekaj umów się na konsultację online już teraz!

Z możliwości jakie daje telemedycyna chętnie korzystają nie tylko osoby starsze lub te, które mają problem z poruszaniem się, ale również aktywni zawodowo pacjenci, którzy cierpią na chroniczny brak czasu lub nie chcą tracić swojego czasu na stanie w kolejkach do specjalisty.

Konsultacje lekarzy specjalistów online niewiele się różnią od klasycznych konsultacji w gabinecie lekarskim. Mają one miejsce telefonicznie lub w formie czatu z opcją wideo przez Internet. Taka telekonsultacja w zależności od potrzeb może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. W tym czasie lekarz przeprowadza dokładny wywiad lekarski z pacjentem na temat jego stanu zdrowia i szczegółowo analizuje wszystkie zgłaszane objawy. Co ważne, w wielu przypadkach łatwiej nam mówić o krępujących problemach na czacie, niż twarzą w twarz z lekarzem.

Konsultacje lekarskie online mogą mieć też charakter diagnostyczny, lekarz może bowiem poprosić o wykonanie np. prostych ćwiczeń oceniających sprawność ruchową pacjenta. Przed rozpoczęciem konsultacji należy przygotować komplet dokumentacji medycznej (o ile ją posiadamy) – może ona przydać się w postawieniu diagnozy. Lekarz dokładnie analizuje wszystkie dane i na ich podstawie wydaje szereg zaleceń i o ile to możliwe stawia diagnozę.

Konsultacje lekarskie online to także doskonały sposób na monitorowanie skuteczności wdrożonego leczenia. Krótkie połączenie video z lekarzem pozwala na skontrolowanie stanu zdrowia pacjenta i podjęcie decyzji o dalszym postępowaniu. Co ważne, w ten sposób pacjenci są chronieni przed szeregiem różnych patogenów, na które narażeni są w trakcie wizyty w przychodni lub gabinecie lekarskim. Oczywiście wszystkie dane uzyskane w ramach konsultacji lekarzy specjalistów online są zapisywane w karcie pacjenta i archiwizowane zgodnie z prawem medycznym.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Skontaktuj się z nami

Kontakt / Rejestracja

+48 22 120 20 54
[email protected]

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek
08:00 – 21:00
Sobota 8:00 – 14:00

Zadzwoń teraz
Zapisz się online