Przejdź do głównej treści
Strona główna / Blog / Konsultacje lekarskie online – telemedycyna

Konsultacje lekarskie online – telemedycyna

Aktualności
17 marca, 2020 r.
Telekonsultacje lekarskie

Skorzystaj z telekonsultacji ze specjalistami z BodyMove!

Co możesz otrzymać online?

 • e-zwolnienie lekarskie
 • e-receptę
 • e-zaświadczenia lekarskie
 • e- skierowania
 • konsultacje medyczne

W trosce o twoje bezpieczeństwo

W związku z sytuacją dotyczącą pandemii koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich wprowadzony został nowy kanał komunikacji, czyli konsultacje lekarskie online. Na czym polegają i jak z nich skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Telekonsultacje

Zalety medycyny:

 • Krótszy okres oczekiwania do lekarza specjalisty niż w przypadku standardowej wizyty
 • Dostęp do specjalistycznej opieki medycznej dla każdego, również mieszkańców wsi i małych miast
 • Bezpieczeństwo – porady można zasięgnąć bez wychodzenia z domu, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku chorób zakaźnych
 • Możliwość dokonania formalności (np. zaświadczenie o stanie zdrowia, zwolnienie lekarskie, przedłużenie recepty) w zaledwie kilka minut
 • Znacznie mniejsze koszty leczenia
 • Szybka pomoc i diagnoza w nagłych przypadkach

Czym jest telemedycyna?

Telemedycyna, często określana mianem medycyny na odległość to forma udzielania pomocy medycznej za pomocą systemów teleinformatycznych. Pozwala na uzyskanie pomocy bez wychodzenia z domu, praktycznie każdemu z nas.

Do usług w ramach telemedycyny zalicza się przede wszystkim:

 • Konsultacje – lekarzy specjalistów online
 • Telemonitoring – parametrów zdrowotnych
 • Telerehabilitację – wykonywanie niektórych zabiegów fizjoterapeutycznych pod okiem specjalisty we własnym domu
 • Teleradiologię – zdalne dokonywanie opisu badań obrazowych na podstawie dostarczonych materiałów
 • Teleopiekę – zdalne doglądanie pacjentów starszych lub z przewlekłymi chorobami
 • Sprawy formalne – zaświadczenia, zwolnienia i inne

W praktyce polega to na wykonywaniu przez personel medyczny za pośrednictwem nowoczesnych technologii procedur, które pozwalają ocenić stan naszego zdrowia i postawić diagnozę. Na świecie telemedycyna jest znana już od kilkudziesięciu lat, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych traktowana jest jako standardowy element opieki zdrowotnej. W Polsce wciąż stanowi zdecydowaną mniejszość, jednak z roku na rok przybywa placówek oferujących właśnie tego typu rozwiązanie.

Telekonsultacje lekarskie

Szybka i bezpieczna płatność internetowa.

Jeżeli chodzi o płatność za konsultacje lekarzy specjalistów online odbywa się ona za pomocą popularnych płatności internetowych, jak chociażby systemu dotpay, jest więc w 100% bezpieczna i nie niesie za sobą żadnego ryzyka.

Jak to działa? Konsultacja online w kilku prostych krokach:

 1. Telefon do naszej placówki – Chcąc skorzystać z naszej telemedycyny w pierwszym kroku zadzwoń do nas. Szybko, bezpiecznie i bez stania w kolejkach.
 2. Opisanie problemu i znalezienie terminu – Opisz nam dokładnie swoje potrzeby lub problem. Nasi konsultanci znajdą odpowiedniego specjalistę oraz wyznaczą dogodny dla Ciebie termin konsultacji.
 3. Szybka i bezpieczna płatność online – Prześlemy Ci bezpieczny link do szybkiej płatności. Możesz wygodnie i bez wychodzenia z domu opłacić usługę poprzez popularne płatności internetowe takie jak:
 4. Konsultacja online – Wybrany przez Ciebie specjalista kontaktuje się z Tobą telefonicznie w wybranym uprzednio terminie.

Możemy w ten sposób również ustalić konieczność wystawienia skierowania na specjalistyczne badania obrazowe i umówić się na ich odbiór w dogodnym dla nas terminie.

Nie znalazłeś na naszej stronie właściwego specjalisty? Nic nie szkodzi!

Współpracujemy z wieloma specjalistami z całego kraju. Powiedz nam czego potrzebujesz a znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Nie czekaj umów się na konsultację online już teraz!

Z możliwości jakie daje telemedycyna chętnie korzystają nie tylko osoby starsze lub te, które mają problem z poruszaniem się, ale również aktywni zawodowo pacjenci, którzy cierpią na chroniczny brak czasu lub nie chcą tracić swojego czasu na stanie w kolejkach do specjalisty.

Konsultacje lekarzy specjalistów online niewiele się różnią od klasycznych konsultacji w gabinecie lekarskim. Mają one miejsce telefonicznie lub w formie czatu z opcją wideo przez Internet. Taka telekonsultacja w zależności od potrzeb może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. W tym czasie lekarz przeprowadza dokładny wywiad lekarski z pacjentem na temat jego stanu zdrowia i szczegółowo analizuje wszystkie zgłaszane objawy. Co ważne, w wielu przypadkach łatwiej nam mówić o krępujących problemach na czacie, niż twarzą w twarz z lekarzem.

Konsultacje lekarskie online mogą mieć też charakter diagnostyczny, lekarz może bowiem poprosić o wykonanie np. prostych ćwiczeń oceniających sprawność ruchową pacjenta. Przed rozpoczęciem konsultacji należy przygotować komplet dokumentacji medycznej (o ile ją posiadamy) – może ona przydać się w postawieniu diagnozy. Lekarz dokładnie analizuje wszystkie dane i na ich podstawie wydaje szereg zaleceń i o ile to możliwe stawia diagnozę.

Konsultacje lekarskie online to także doskonały sposób na monitorowanie skuteczności wdrożonego leczenia. Krótkie połączenie video z lekarzem pozwala na skontrolowanie stanu zdrowia pacjenta i podjęcie decyzji o dalszym postępowaniu. Co ważne, w ten sposób pacjenci są chronieni przed szeregiem różnych patogenów, na które narażeni są w trakcie wizyty w przychodni lub gabinecie lekarskim. Oczywiście wszystkie dane uzyskane w ramach konsultacji lekarzy specjalistów online są zapisywane w karcie pacjenta i archiwizowane zgodnie z prawem medycznym.

Podobne
Przeczytaj także inne wpisy

21 października, 2020 r.

Fala uderzeniowa skupiona w Body Move Warszawa

Fala uderzeniowa skupiona to najnowszy sprzęt znanej na całym świecie marki BTL lidera sprzętu do rehabilitacji.
Więcej

24 maja, 2020 r.

Holter EKG

Holter ekg dostępny w naszym Centrum Medycznym od 24 maja 2020r. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Więcej

11 maja, 2020 r.

Fala uderzeniowa w czasie pandemii

Jeżeli z powodu pandemii koronawirusa Twoje leczenie zostało przerwane to zapraszamy na kontynuację zabiegów.
Więcej
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.