USG nerek Warszawa

Czujesz silny ból w okolicy lędźwi? Masz krew w moczu lub trudności z jego wydaleniem? Koniecznie wykonaj USG nerek. Jest to jest badanie nieinwazyjne i w pełni bezpieczne, nawet dla kobiet w ciąży i osób z rozrusznikiem serca. USG nerek pozwala ocenić ich stan, położenie, kształt i wielkość, jak również grubość warstwy korowej oraz grubość rdzenia. W trakcie bezbolesnego badania USG nerek można też stwierdzić wszelkie nieprawidłowości w obrębie nerek, jak guzy lub torbiele.

USG nerek jest też nieocenione przy diagnozowaniu kamicy układu moczowego ponieważ wykrywa duże złogi. Gdy występują zaburzenia w oddawaniu moczu USG nerek wykryje przyczynę zastoju, np. wodonercze.

Jeżeli interesuje Cię wykonanie bez kolejki USG nerek w Warszawie to umów się do Body Move. Nasi urolodzy dysponują nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie sprzętem diagnostycznym, dlatego wynik badania jest niezwykle precyzyjny. Trafna diagnoza to pierwszy krok na drodze do odzyskania zdrowia. Gdzie masz przyjść na badanie USG nerek? Warszawa, Twardowska 3 na Bielanach, niedaleko Szpitala Bielańskiego.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Badanie USG nerek – przebieg

Podczas badania USG nerek lekarz-specjalista ma możliwość dokładnej oceny nerek, dzięki czemu może postawić trafną diagnozę. W razie wątpliwości, czy za dolegliwości zgłaszane przez pacjenta odpowiadają nerki, urolog może wykonać USG układu moczowego i USG jamy brzusznej. Tak jak w przypadku innych rodzajów badań ultrasonografem także USG nerek przeprowadza się przy użyciu specjalnej sondy, którą przesuwa się po skórze. Obraz w czasie rzeczywistym widać na ekranie monitora. Pacjent powinien leżeć spokojnie w pozycji zaleconej przez lekarza. Zazwyczaj badanie USG nerek nie trwa dłużej niż 20-30 minut wraz z omówieniem wyniku. Jest to wystarczający czas, aby ocenić wielkość nerek, ich strukturę, stwierdzić obecność kamieni nerkowych itp.
usg nerek warszawa

USG nerek – przygotowanie

Badanie nerek, tak samo jak USG pęcherza moczowego wymaga specjalnego przygotowania, aczkolwiek nie jest ono trudne dla pacjentów. Obowiązkowo na 8 godzin przed badaniem trzeba wstrzymać się od jedzenia. Jeżeli to możliwe, to dzień wcześniej zastosować dietę lekkostrawną, żeby w przewodzie pokarmowym było jak najmniej gazów, które mogłyby zniekształcić wynik badania. Ważne jest również by w dniu, w którym będzie wykonywane badanie nie palić i nie pić napojów gazowanych. Jeżeli podczas badania nerek będzie przeprowadzane USG pęcherza moczowego to na 1,5-2 h przed badaniem pacjent powinien wypić min. litr wody niegazowanej.

USG nerek – co wykryje?

Badanie usg wykonuje się w przypadku podejrzeń chorób takich jak: kłębuszkowe zapalenie nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek, wodonercze, guzy nerek, torbiele, wielotorbielowate zwyrodnienie nerek, kamica nerkowa, kamica układu moczowego, jak również w przypadku chorób gruczołu krokowego, czy też chorób pęcherza moczowego. Podczas badania nerek można również wykryć przyczynę krwiomoczu oraz niektórych zakażeń dróg moczowych .Także w przypadku urazu mechanicznego nerki, jak również monitorowaniu przeszczepionej nerki wykonuje się badanie USG.

usg nerek warszawa

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Tekst alternatywny

USG nerek wskazania

USG nerek należy wykonać gdy w moczu występuje krew, pacjent narzeka na dolegliwości bólowe podbrzusza i lędźwi albo problemy z oddawaniem moczu. Również w przypadku częstomoczu, wielomoczu i nietrzymania moczu USG nerek jest podstawowym badaniem diagnostycznym. Jeżeli zauważyłeś u siebie któreś z wyżej wymienionych objawów to konieczne zgłoś się do urologa celem wykonania usg układu moczowego. Choroby które atakują nerki mogą zagrażać nie tylko zdrowiu, ale nawet życiu pacjenta, dlatego tak ważne jest by możliwie wcześnie postawić diagnozę i rozpocząć leczenie.

Okazje cenowe

Polecamy również:

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Zadzwoń teraz