USG układu moczowego Warszawa

Masz problemy z oddawaniem moczu? Czujesz ból w podbrzuszu? W moczu pojawiła się krew? Nie lekceważ tych objawów, tylko umów się do urologa na konsultację, w ramach której przeprowadzone zostanie USG układu moczowego. Warszawa, Twardowska 3 – to pod tym adresem mieści się centrum zdrowia Body Move.

To tu, szybko i bez kolejek wykonasz najpopularniejsze badanie diagnostyczne chorób pęcherza, cewki moczowej, moczowodów i nerek, jakim jest USG układu moczowego. W Warszawie bez wątpienia jest wiele gabinetów urologicznych, jednak u nas możesz liczyć na doskonałej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy pracują na nowoczesnym sprzęcie.

Dzięki temu wynik badania USG układu moczowego jest precyzyjny, co znacznie ułatwia postawienie trafnej diagnozy i rozpoczęcie skutecznego leczenia. Pamiętaj, zdrowie ma się tylko jedno, a choroby układu moczowego mogą nie tylko zakłócać normalne funkcjonowanie, ale również stanowić poważne zagrożenie dla życia – w końcu układ moczowy odpowiada za usuwanie toksyn z organizmu. Jeżeli nie działa prawidłowo może dojść do zatrucia całego organizmu i uszkodzenia organów wewnętrznych.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Na czym polega USG układu moczowego?

USG układu moczowego polega na dokładnej ocenie stanu dróg moczowych, a więc pęcherza moczowego, nerek, a w przypadku mężczyzn również prostaty. USG układu moczowego nie boli i można je wykonywać tak często, jak tylko jest to konieczne. Przebieg badania USG układu moczowego jest bardzo prosty. Pacjent zostaje poproszony o odkrycie brzucha i położenie się na leżance. Kolejno, urolog głowicą ultrasonografu nasmarowaną specjalnym żelem po kolei sprawdza elementy układu moczowego. USG jest bardzo dokładnym badaniem, które przy odpowiedniej wiedzy urologa pozwala szybko postawić trafną diagnozę. Warto dodać, że z badania USG układu moczowego mogą korzystać nawet kobiety w ciąży, a także noworodki i osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca, ponieważ jest to badanie w pełni bezpieczne, pozbawione skutków ubocznych.
usg układu moczowego

USG układu moczowego przygotowanie

Warto wiedzieć, że do badania USG układu moczowego należy się specjalnie przygotować. Na kilka godzin przed badaniem nie wolno nic jeść, nie powinno się także żuć gumy i palić tytoniu. Na 1,5-2 h przed badaniem należy wypić minimum litr wody, by podczas badania pęcherz był pełny, co pozwoli urologowi na dokładniejszą ocenę stanu układu moczowego. USG nie boli więc nie ma sensu się czegokolwiek obawiać przed wejściem do gabinetu.

USG układu moczowego wskazania

Wskazania do wykonania USG układu moczowego to przede wszystkim wszelkie nieprawidłowości przy oddawaniu moczu, takie jak nietrzymanie moczu, krwiomocz, częstomocz, problemy z oddaniem moczu, a także dolegliwości bólowe podbrzusza i okolic kręgosłupa lędźwiowego. Na USG układu moczowego trafiają do nas pacjenci w każdym wieku. Nie ważne ile masz lat, nie ważne czy jesteś kobietą, czy mężczyzną? Choroby układu moczowo-płciowego mogą dotyczyć każdego, bez względu na wiek i płeć. Nie należy ich lekceważyć ponieważ mogą rozwinąć się w bardzo poważne schorzenia, np. nieleczone zakażenie pęcherza moczowego może skończyć się odmiedniczkowym zapaleniem nerek!

usg układu moczowego warszawa

Na szczęście w naszej klinice mamy doskonałych specjalistów, którzy potrafią postawić trafną diagnozę i zlecić odpowiednie leczenie. Warunek jest jeden: nie wolno zwlekać z wizytą w przypadku pojawienia się niepokojących objawów ze strony układu moczowego. Należy szybko umówić się na wizytę do urologa, gdzie przeprowadzone zostanie USG układu moczowego poprzedzone szczegółowym wywiadem lekarskim. Jeżeli interesuje Cię w Warszawie USG układu moczowego bez frustrujących kolejek i w przyjaznej atmosferze to zapraszamy do Body Move.

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Zadzwoń teraz