USG urologiczne Warszawa
Jeżeli cierpisz na schorzenia układu moczowego, problemy z prostatą lub jądrami to USG urologiczne jest pierwszym badaniem, które powinieneś wykonać w ramach konsultacji u urologa. Rak jądra, zapalnie najądrzy, wodniak jądra, rak pęcherza moczowego, rak prostaty, czy nawet łagodny rozrost gruczołu krokowego – to wszystko może zostać wykryte podczas badania urologicznego USG. Nie czekaj aż będzie za późno!

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!
USG urologiczne co wykryje?
USG urologiczne wykryje takie schorzenia jak nowotwory jąder, zapalenia jąder, zapalenia najądrzy, wodniak jądra, żylaki powrózka nasiennego, rak prostaty, zapalenie prostaty, rak układu moczowego oraz wiele innych. W przypadku wątpliwości uzupełnieniem badania urologicznego USG są badania laboratoryjne, m.in. badanie moczu, badanie PSA, markery nowotworowe. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jakości badania USG to musimy je rozwiać – jest to obecnie najlepsza metoda diagnozowania nieprawidłowości w obrębie układu moczowo-płciowego. USG urologiczne cechuje duża czułość, dlatego wynik badania jest bardzo precyzyjny.

USG urologiczne wskazania
Wskazania do wykonania badania USG urologicznego to przede wszystkim ból jądra, który może być związany ze stanem zapalnym, urazem jądra, skrętem powrózka, zapaleniem najądrza, czy też żylakami powrózka nasiennego. USG urologiczne powinno się przeprowadzić również w przypadku powiększenia moszny co może mieć związek z wodniakiem jądra, guzem jądra, przepukliną mosznową. USG urologiczne wykonuje się również w leczeniu niepłodności u mężczyzn, za którą mogą odpowiadać wspomniane już żylaki powrózka nasiennego, nieprawidłowości w budowie jądra, czy też nieprawidłowy przepływ krwi do prącia. USG urologiczne jest również nieocenione w przypadku oceny jąder u pacjentów z limfadenopatią pozaotrzewnową.
USG urologiczne przygotowanie do badania
Przygotowanie do badania USG urologicznego to przede wszystkim oczyszczenie układu pokarmowego z gazów. W tym celu warto w dzień przed badaniem pozostać na diecie lekkostrawnej i przyjąć dodatkowo 2 kapsułki Espumisanu wieczorem. Na 6 godzin przed USG urologicznym nie wolno palić tytoniu, spożywać pokarmów, pić płynów gazowanych, ani żuć gumy, by nie łykać powietrza. Na 1-1.5 h przed badaniem należy wypić co najmniej litr wody niegazowanej, aby podczas badania mieć pełny pęcherz, co ułatwi ocenę prostaty. Samo badanie trwa przeważnie 20-30 minut, jest ono bezbolesne i bezpieczne. Można je wykonywać tak często, jak to tylko konieczne. Ważne jest, żeby w trakcie badania spróbować się zrelaksować, nie denerwować – nie ma ku temu powodów. Jeżeli trafiłeś już do urologa na badanie USG urologiczne to punkt dla Ciebie – wykonałeś już pierwszy krok w kierunku powrotu do zdrowia.

Okazje cenowe
Skontaktuj się z nami
Kontakt / Rejestracja
Adres
ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00