USG urologiczne Warszawa

Szukasz dobrego gabinetu, w którym mógłbyś wykonać USG urologiczne w Warszawie? Zapraszamy do Body Move. Nasi doskonali specjaliści pracują tylko na najnowocześniejszym sprzęcie diagnostycznym, dzięki czemu wynik badania jest bardzo precyzyjny, co ułatwia postawienie trafnej diagnozy.

Jeżeli cierpisz na schorzenia układu moczowego, problemy z prostatą lub jądrami to USG urologiczne jest pierwszym badaniem, które powinieneś wykonać w ramach konsultacji u urologa. Rak jądra, zapalnie najądrzy, wodniak jądra, rak pęcherza moczowego, rak prostaty, czy nawet łagodny rozrost gruczołu krokowego – to wszystko może zostać wykryte podczas badania urologicznego USG. Nie czekaj aż będzie za późno!

Zdrowie ma się tylko jedno. Umów się na konsultację do naszego urologa, podczas której wykonane zostanie badanie USG urologiczne. Warszawa, Twardowska 3 na Bielanach – bez problemu do nas trafisz. Jesteśmy 400 metrów od Szpitala Bielańskiego. Jeżeli cierpisz na dolegliwości bólowe podczas oddawania moczu, bolą Cię jądra, pojawił się obrzęk, występuje krew w moczu to sygnał alarmowy, że z układem moczowo-płciowym dzieje się coś złego. Przyjdź do nas na najlepsze USG Urologiczne w Warszawie.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

USG urologiczne co wykryje?

USG urologiczne wykryje takie schorzenia jak nowotwory jąder, zapalenia jąder, zapalenia najądrzy, wodniak jądra, żylaki powrózka nasiennego, rak prostaty, zapalenie prostaty, rak układu moczowego oraz wiele innych. W przypadku wątpliwości uzupełnieniem badania urologicznego USG są badania laboratoryjne, m.in. badanie moczu, badanie PSA, markery nowotworowe. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jakości badania USG to musimy je rozwiać – jest to obecnie najlepsza metoda diagnozowania nieprawidłowości w obrębie układu moczowo-płciowego. USG urologiczne cechuje duża czułość, dlatego wynik badania jest bardzo precyzyjny.

usg urologiczne

USG urologiczne wskazania

Wskazania do wykonania badania USG urologicznego to przede wszystkim ból jądra, który może być związany ze stanem zapalnym, urazem jądra, skrętem powrózka, zapaleniem najądrza, czy też żylakami powrózka nasiennego. USG urologiczne powinno się przeprowadzić również w przypadku powiększenia moszny co może mieć związek z wodniakiem jądra, guzem jądra, przepukliną mosznową. USG urologiczne wykonuje się również w leczeniu niepłodności u mężczyzn, za którą mogą odpowiadać wspomniane już żylaki powrózka nasiennego, nieprawidłowości w budowie jądra, czy też nieprawidłowy przepływ krwi do prącia. USG urologiczne jest również nieocenione w przypadku oceny jąder u pacjentów z limfadenopatią pozaotrzewnową.

USG urologiczne przygotowanie do badania

Przygotowanie do badania USG urologicznego to przede wszystkim oczyszczenie układu pokarmowego z gazów. W tym celu warto w dzień przed badaniem pozostać na diecie lekkostrawnej i przyjąć dodatkowo 2 kapsułki Espumisanu wieczorem. Na 6 godzin przed USG urologicznym nie wolno palić tytoniu, spożywać pokarmów, pić płynów gazowanych, ani żuć gumy, by nie łykać powietrza. Na 1-1.5 h przed badaniem należy wypić co najmniej litr wody niegazowanej, aby podczas badania mieć pełny pęcherz, co ułatwi ocenę prostaty. Samo badanie trwa przeważnie 20-30 minut, jest ono bezbolesne i bezpieczne. Można je wykonywać tak często, jak to tylko konieczne. Ważne jest, żeby w trakcie badania spróbować się zrelaksować, nie denerwować – nie ma ku temu powodów. Jeżeli trafiłeś już do urologa na badanie USG urologiczne to punkt dla Ciebie – wykonałeś już pierwszy krok w kierunku powrotu do zdrowia.

usg urologiczne

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Zadzwoń teraz
Zapisz się online