Zabiegi z fali uderzeniowej: w jaki sposób wpływają na organizm?

by | 22 marca 2018 | Fala uderzeniowa

Wykorzystanie fal uderzeniowych do likwidowania bólu oraz stanów zapalnych organizmu staje się coraz bardziej popularną i skuteczną metodą leczenia. Każdego dnia do gabinetów fizjoterapeutycznych zgłaszają się pacjenci, którzy zmagają się z bólem oraz stanami zapalnymi organizmu, wywołanymi przede wszystkim w trakcie uprawiania sportu, nie mniej jednak powyższe problemy mogą dotyczyć również osób nie związanych zawodowo z żadną dyscypliną sportową. Zalet terapii falami uderzeniowymi jest bardzo dużo. A w jaki sposób wpływają one na nasz organizm?

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Terapia falami uderzeniowymi sposób działania

System działania fal uderzeniowych opiera się na wykorzystaniu fal akustycznych, które posiadają w sobie również cechy lecznicze. Fala akustyczna charakteryzuje się określonymi właściwościami, a dokładniej wysokim, skokowym ciśnieniem, które zostaje uwalniane w bardzo krótkim czasie. Aparat generuje ciśnienie w zakresie 10-100 MPa w czasie około 10 nanosekund. Terapia falą uderzeniową polega na przekazywaniu tejże energii za pomocą specjalnego aplikatora sprzężonego za pomocą żelu bezpośrednio do skóry pacjenta. Zabiegi z wykorzystaniem fal uderzeniowych są coraz chętniej i częściej wykorzystywane w rehabilitacji i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów, którzy zmagają się z procesami chorobowymi zlokalizowanym w tkankach powierzchniowych, jak również w tych znacznie głębszych, wymagających większego wysiłku w ich skutecznej eliminacji.

 

Masz pytanie? Zadzwoń!

Jesteśmy dla Państwa między innymi w Warszawie,
oraz Krakowie. Dziękujemy za zaufanie!

 

Oddział Warszawa +48 (22) 300 15 77
Oddział Kraków +48 (12) 300 48 84
zabiegi z fali uderzeniowej

Wykorzystanie fal uderzeniowych w leczeniu bólu i stanów zapalnych

Fale uderzeniowe określane są coraz częściej mianem jednego z najskuteczniejszych, bezinwazyjnych sposobów leczenia przeciwbólowego w schorzeniach narządu ruchu. Liczne badania i obserwacje wśród fizjoterapeutów pokazują, że coraz większa grupa pacjentów odwiedza gabinety lekarzy specjalistów i umawia się na terapię falami uderzeniowymi. Podstawowym zadaniem leczenia falami uderzeniowymi jest całkowite wyeliminowanie bólu u pacjentów. Ten cel przyświeca każdemu lekarzowi fizjoterapeucie, który rozpoczyna terapię z nowym pacjentem. Ból niejednokrotnie potrafi całkowicie wyeliminować na dłuższy czas pacjenta z życia rodzinnego i zawodowego. W takiej sytuacji należy niezwłocznie działać. Fale uderzeniowe stanowią skuteczną i potwierdzoną licznymi badaniami alternatywę dla farmakologii, dzięki czemu możliwa jest ochrona narządów wewnętrznych przed negatywnymi skutkami zażywania leków.

Zabiegi z fali uderzeniowej wpływ na organizm

Podczas wykonywania zabiegów z wykorzystaniem fal uderzeniowych pierwszym podstawowym ich działaniem jest działanie przeciwbólowe. Odbywa się to poprzez blokowanie wyzwalania oraz przekazywania sygnałów bólowych za pomocą nieinwazyjnego drażnienia błon komórkowych i zakończeń nerwowych. Dodatkowymi działaniami fal uderzeniowych na organizm jest również działanie ukrwienne, które odpowiada za polepszenie metabolizmu i mikrocyrkulacji; działanie regeneracyjne odpowiedzialne za zwiększanie produkcji kolagenu’ działanie dezintegracyjne, które odpowiada za rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, a także również działanie relaksacyjne, które wpływa bardzo pozytywnie na zmniejszenie napięcia mięśni.

Terapia falami uderzeniowymi jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym oraz bezinwazyjnym. Jak wynika z regularnie prowadzonych badań, znaczna większość pacjentów już po pierwszym zabiegu deklaruje, że dolegliwości bólowe znacznie się zmniejszyły, a sprawność fizyczna wzrosła.

zabiegi z fali uderzeniowej
zabiegi z fali uderzeniowej warszawa

Fale uderzeniowe: bezpieczna metoda lecznicza eliminująca ból

Przewlekłe dolegliwości bólowe mogą przyczyniać się do powstawania innych, niepożądanych objawów oraz chorób u pacjentów, takich jak np. pogorszenie nastroju, uczucie ciągłego smutku, rozdrażnienie, brak chęci na cokolwiek, a po dłuższym czasie nawet depresja, z którą bardzo trudno jest samemu poradzić. Warto więc w porę rozpocząć odpowiednie leczenie. Zabiegi fali uderzeniowej można wykonać również prywatnie, co stanowi gwarancję bliskich terminów wizyt, które w przypadku dolegliwości bólowych i stanów zapalnych organizmu są na wagę złota. W naszych placówkach w Krakowie i Warszawie dostępne są zabiegi fali uderzeniowej. Nie warto przez kolejne dni czy nawet tygodnie zmagać się z bólem i uciążliwymi dolegliwościami, które mogą przeistoczyć się w poważniejszą chorobę. Najlepiej już dzisiaj umówić się na specjalistyczną konsultację.

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Zadzwoń teraz
Zapisz się online