Przejdź do głównej treści
Strona główna / Oferta / USG / USG tkanek miękkich / USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej Warszawa

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Cierpisz na biegunki, zaparcia lub wymioty? W stolcu pojawiła się krew, a ból brzucha jest na tyle silny, że bierzesz środki rozkurczowe? Koniecznie zgłoś się na USG jamy brzusznej. Warszawa Rydygiera 19 – to tu wykonasz precyzyjne badanie ultrasonografem. USG brzucha jest pierwszym wyborem w diagnostyce chorób organów wewnętrznych. Dlaczego? Ponieważ w przeciwieństwie do gastroskopii i kolonoskopii USG jamy brzusznej jest bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne. Wyżej wspomniane badania są stosowane wtedy, gdy USG brzucha nic nie wykryło, bądź nie dało jednoznacznej odpowiedzi, co pacjentowi dolega.

USG jamy brzusznej nie wymaga również tak poważnego przygotowania jak kolonoskopia, czy gastroskopia, no i w przeciwieństwie do tych badań nie jest nieprzyjemne. Jelita, wątroba, trzustka, śledziona, drogi żółciowe oraz pęcherzyk żółciowy – te wszystkie organy układu pokarmowego dobrze widać podczas badania. Co więcej lekarz przeprowadzający badanie może ocenić nerki, aorty i pęcherz moczowy. U mężczyzn poprzez powłoki brzusznej można sprawdzić również gruczoł krokowy, a u kobiet narządy rodne. Wybór gabinetów gdzie można wykonać USG brzucha w Warszawie jest ogromny, ale po co ryzykować że trafi się na początkującego lekarza, który pracuje na przestarzałym sprzęcie, prawda? Lepiej umówić się na USG jamy brzusznej w centrum medycznym Body Move i mieć pewność, że przyjmie Cię doskonały specjalista dysponujący nowoczesnym, precyzyjnym sprzętem diagnostycznym.

USG jamy brzusznej zalety

Jak już zostało wspomniane USG brzucha nie boli, jest nieinwazyjne i bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z wszczepionym rozrusznikiem serca. Badanie USG jamy brzusznej można wykonywać wielokrotnie, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku monitorowania nowotworów w trakcie leczenia i wykrywania ewentualnych przerzutów. USG brzucha jest też relatywnie tanie i ogólnodostępne. Nie potrzeba na nie skierowania, można je więc wykonać prywatnie, bez oczekiwania miesiącami i bez kolejek w poczekalni. USG jamy brzusznej nie tylko umożliwia ocenę wielkości i struktury organów wewnętrznych, ale też pozwala wykryć wszelkie guzy, torbiele, jak również kamienie w nerkach i pęcherzyku żółciowym. Co więcej, jest to badanie, które umożliwia wykrycie tętniaka aorty brzusznej, zapalenie trzustki, raka nerki, raka wątroby, zapalenie wyrostka robaczkowego, czy zakrzepicę żył.

Zalety badania USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej oferuje szereg korzyści zarówno pracownikom służby zdrowia, jak i pacjentom:

  • USG jamy brzusznej jest nieinwazyjną techniką obrazowania, która nie wymaga stosowania promieniowania jonizującego ani stosowania igieł czy cewników. Dzięki temu jest to bezpieczna i dobrze tolerowana opcja przez różne populacje pacjentów.
  • USG jamy brzusznej zapewnia obrazowanie w czasie rzeczywistym, umożliwiając pracownikom służby zdrowia obserwację ruchu i funkcji narządów i struktur w jamie brzusznej na bieżąco.
  • Badanie USG jamy brzusznej jest odpowiednie dla pacjentów w każdym wieku, w tym dla niemowląt i kobiet w ciąży, co czyni je cennym narzędziem obrazowym w różnorodnych warunkach klinicznych.
  • W przeciwieństwie do zdjęć rentgenowskich czy tomografii komputerowej, USG jamy brzusznej nie naraża pacjentów na promieniowanie jonizujące. Jest to szczególnie korzystne dla kobiet w ciąży i osób wymagających powtarzanych badań obrazowych.
  • USG jamy brzusznej jest bardziej opłacalne w porównaniu z innymi metodami obrazowania, takimi jak tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny (MRI).
  • USG jamy brzusznej można wykorzystać do oceny szerokiego zakresu struktur jamy brzusznej, w tym wątroby, pęcherzyka żółciowego, nerek, trzustki, śledziony i naczyń krwionośnych.
  • Ultrasonografia dopplerowska, specjalistyczna forma badania ultrasonograficznego jamy brzusznej, pozwala na ocenę przepływu krwi w naczyniach. Pozwala wykryć nieprawidłowości takie jak zatory czy zwężenia oraz ocenić ukrwienie narządów.

USG jamy brzusznej przygotowanie

W przypadku USG jamy brzusznej zaleca się dietę lekkostrawną, nie wzdymającą na dzień przed badaniem. W dniu badania można zjeść rano lekkie śniadanie, o ile USG brzucha zaplanowane jest na popołudnie. Jeżeli jest rano lub przed południem należy pozostać na czczo. W dniu badania zaleca się również picie tylko napojów niegazowanych, wstrzymanie się od kawy i mocnej herbaty, a także unikanie palenia papierosów. Na 1-1,5 h przed USG jamy brzusznej należy wypić 0,5-0,7 litra wody by mieć pełny pęcherz podczas badania.

USG jamy brzusznej wskazania do badania

Wskazaniami do wykonania badania USG jamy brzusznej będą przede wszystkim takie dolegliwości jak bóle brzucha, zarówno przewlekłe jak i ostre, wszelkie guzy wyczuwalne w obrębie brzucha. Także w przypadku wymiotów, biegunki, krwi w stolcu lub w moczu należy bezwzględnie wykonać USG jamy brzusznej. To, co powinno również niepokoić to szybka utrata masy ciała bez wyraźnej przyczyny. Standardowo badanie USG brzucha wykonuje się także u pacjentów z urazami brzucha i podejrzeniem nowotworów.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.
Daj sobie pomóc!
Umów się na wizytę w Body Move
Warto przeczytać
Informacje: USG jamy brzusznej
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.