Przejdź do głównej treści
Strona główna / Oferta / USG / USG tkanek miękkich

USG tkanek miękkich Warszawa

Logotyp Google
4.9
na podstawie 345 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.
Jak możemy Ci pomóc?
Zobacz zakres współpracy z dziedziny: USG tkanek miękkich

Potrzebujesz bez kolejek wykonać USG tkanek miękkich? Warszawa, Twardowska 3 – to pod tym adresem mieści się centrum zdrowia Body Move. Od ponad 10 lat diagnozujemy i leczymy zmiany pojawiające się w obrębie mięśni, więzadeł, powięzi oraz ścięgien. Nasi specjaliści dysponują najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, dzięki czemu wynik USG tkanek miękkich jest precyzyjny i można szybko postawić trafną diagnozę. Wszelkie torbiele i guzy, jak również krwiaki i ropnie będą doskonale widoczne podczas badania aparatem ultrasonograficznym. USG tkanek miękkich wykonujemy również profilaktycznie oraz w przypadku schorzeń mięśniowych.

To nie prawda, że potrzebujesz skierowania na tego typu badanie. Jeżeli wyczułeś u siebie jakąś niepokojącą zmianę, a nie chcesz czekać wiele miesięcy na badanie z funduszu to umów wizytę w Body Move, by wykonać USG tkanek miękkich. W Warszawie mamy bardzo dobrą opinię, co potwierdzają pozytywne komentarze naszych pacjentów.

USG tkanek miękkich przygotowanie

Do USG tkanek miękkich nie trzeba się specjalnie przygotowywać ponieważ badaniu ultrasonografem zostaną poddane mięśnie, powięzi, ścięgna oraz więzadła. Nie musisz się więc głodzić przed badaniem, ani pić dużej ilości wody, bo to i tak nie będzie rzutowało na wynik USG tkanek miękkich. W Warszawie jest kilka gabinetów, w których możesz wykonać takie badanie, jednak najlepiej będzie jak przyjdziesz do nas – zajmą się Tobą najlepsi specjaliści, których jedynym celem będzie doprowadzenie Cię do zdrowia, zostaniesz otoczony opieką, na jaką zasługujesz.

USG tkanek miękkich zalety

USG tkanek miękkich umożliwia zobrazowanie torbieli oraz guzów. Dzięki temu badaniu można odróżnić guzy lite od zbiorników płynów. Podczas USG tkanek miękkich lekarz może określić wielkość ewentualnych zmian, takich jak ropnie, zapalne nacieki, krwiaki, czy guzy. To nieinwazyjne i bezbolesne badanie wykonuje się nie tylko by zdiagnozować dane schorzenie, ale też ocenić skuteczność wprowadzonej terapii. Dzięki temu można zmodyfikować leczenie by było bardziej skuteczne, a pacjent szybciej wrócił do zdrowia. USG tkanek miękkich jest badaniem w pełni bezpiecznym, dzięki czemu można je przeprowadzić u kobiet ciężarnych, noworodków, czy osób z wszczepionym rozrusznikiem serca. Co więcej, badanie można wykonywać tak często, jak to jest konieczne, bez skutków ubocznych.

USG tkanek miękkich wskazania

Wskazaniem do USG tkanek miękkich są wszelkie obrzęki w obrębie mięśni i ścięgien, a także urazy mechaniczne i stany zapalne. Badaniu powinny się poddać również te osoby, które mają na skórze lub pod nią guzy, a także powiększone węzły chłonne. Wszelkie bóle mięśniowe, czy też niesymetryczne kończyny również determinują do przeprowadzenia badania ultrasonografem. Jeżeli więc coś Ci dolega, coś Cię boli, to umów się na USG tkanek miękkich.

USG tkanek miękkich co wykryje?

USG tkanek miękkich daje możliwość uzyskania informacji o stanie pacjenta nawet w przypadku niewielkich różnic w sprężystości albo gęstości tkanek, które ze sobą sąsiadują. Podczas badania aparatem ultrasonograficznym bez problemu można je odróżnić, ponieważ mają impedancję akustyczną. USG tkanek miękkich wykryje skutku stanów zapalnych oraz urazów. W trakcie badania na monitorze będą widoczne m.in. zapalenia błony maziowej, zapalenia kaletek, czy też zapalenia pochewek ścięgnistych. USG tkanek miękkich uwidoczni też wszelkie wysięki w stawach, których nie da się wyczuć podczas badania dotykiem – dotyczy go zwłaszcza dużych stawów jak choćby staw biodrowy.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 345 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.
Daj sobie pomóc!
Umów się na wizytę w Body Move
Warto przeczytać
Informacje: USG tkanek miękkich
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 345 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.