Przejdź do głównej treści
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Masz problemy z krążeniem? Cierpisz na żylaki? Podejrzewasz u siebie niewydolność żył i tętnic? Koniecznie umów się na USG Doppler. Warszawa, Rydygiera 19 lok U17, to adres centrum zdrowia Body Move. To tu wykonujemy m.in. USG żył i tętnic, które jest podstawowym badaniem diagnozującym patologie w obrębie naczyń krwionośnych. Ludzki organizm składa się w ok. 75% z limfy i ok. 25% z krwi, która krąży po całym ciele odżywiając komórki tlenem i cennymi substancjami. Gdy krążenie krwi jest nieprawidłowe, wówczas pojawiają się poważne problemy, niektóre mniej poważne, jak żylaki na nogach, a niektóre zagrażające życiu, jak choćby niewydolność żylna lub niewydolność tętnicza.

W takim przypadku nieodzowne jest zgłoszenie się na konsultację do dobrego specjalisty i wykonanie USG Doppler. W Warszawie jest sporo miejsc, w których można wykonać takie badanie, jednak jeżeli nie chcesz ryzykować wizytą u niedoświadczonego lekarza, który pracuje na przestarzałym sprzęcie, to lepiej umów wizytę w Body Move i zaufaj naszemu 10 letniemu doświadczeniu. Sprawdź, czy nie jesteś w gronie narażonych na udar mózgu, zawał serca, czy zatorowość płucną?

USG Doppler na czym polega?

USG Dopplera służy do wykrywania chorób i nieprawidłowości w żyłach oraz tętnicach. Badanie dopplerowskie bazuje na fali ultradźwiękowej wysyłanej przez specjalną głowicę. Fala napotykając krew będącą w ruchu odbija jej obraz, który ukazuje się na ekranie monitora. Dzięki temu lekarz przeprowadzający USG Doppler widzi, w których miejscach krew pływnie wolniej, a w których szybciej oraz, w których miejscach się cofa – w przypadku tej ostatniej przypadłości winne mogą być nie domykające się zastawki żylne. Dzięki temu badaniu widać dokładnie jakie jest ukrwienie poszczególnych narządów oraz w jakim stanie są żyły i tętnice. Najpierw wykonuje się wstępną ocenę wyglądu naczyń, a później sprawdzany jest przepływ krwi. Po wszystkim omawiany jest z pacjentem wynik badania. Pamiętaj, do USG Doppler nie musisz się specjalnie przygotowywać, chyba że robisz badanie wątroby lub tętnic nerkowych, wówczas musisz być na czczo. USG Doppler nie jest bolesne, za to jest w pełni bezpieczne. Wykonuje się je bez przeszkód nawet u kobiet w ciąży, noworodków i osób z rozrusznikiem serca.

USG Dopplera co bada?

Podczas badania USG Doppler bada się tętnice szyjne pod kątem przepływu krwi, czy nie doszło do zmian miażdżycowych. Poza tym sprawdza się tętnice podobojczykowe, których drożność odpowiada za odpowiednie ukrwienie rąk. USG Doppler skupia się także na badaniu serca. Ponieważ doskonale wykrywa wady zastawek często łączy się je echem serca. Podczas badania dopplerowskiego sprawdza się również wątrobę, śledzionę, trzustkę oraz nerki pod kątem niedokrwienia i zmian zapalnych. USG Doppler sprawdza się również w leczeniu niepłodności u mężczyzn, ponieważ umożliwia wykrycie niektórych przyczyn zaburzeń wzwodu oraz żylaków powrózka nasiennego. Niedokrwienie stóp, żylaki to efekt zwężonych lub niedrożnych żył tętnic w kończynach dolnych – badanie dopplerowskie jest nieocenione w diagnozowaniu tych nieprawidłowości.

USG Doppler co wykryje?

Wszelkie skrzepy powstające w naczyniach krwionośnych mogą być śmiertelne dla pacjenta, dlatego tak ważne jest ich wczesne wykrywanie za pomocą badania USG Doppler. Wykryje ono wszelkie nieprawidłowości w obrębie żył i tętnic. Doskonale widoczne podczas badania będzie np. zwężenie naczyń krwionośnych, które jest objawem miażdżycy. USG Doppler wykryje też takie schorzenia jak niewydolność żylna i niewydolność tętnicza, jak również zakrzepica żylna.

Daj sobie pomóc!
Umów się na wizytę w Body Move
Warto przeczytać
Informacje: USG Doppler
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.