Przejdź do głównej treści
Badanie piersi
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Wyczułaś guzek na piersi podczas samobadania? Dokuczają Ci bóle piersi? Mimo, że nie karmisz, ani nie jesteś w ciąży z sutka sączy się dziwna wydzielina? Zgłoś się koniecznie do specjalisty na konsultację i USG piersi. Warszawa, ul. Rydygiera 19 lokal U17, to tu, w centrum zdrowia Body Move przyjmują doskonali specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, co nie jest bez znaczenia przy badaniu USG piersi. W Warszawie jest wiele gabinetów, w których możesz wykonać takie badanie ale niewiele placówek może pochwalić się takimi pozytywnymi opiniami jak my. Zapraszamy Cię na USG piersi. Jest to podstawowe obok mammografii badanie w diagnozowaniu nowotworów piersi. Najlepiej przeprowadzić takie badanie w pierwszej połowie cyklu, parę dni po miesiączce – wówczas wyniki będą najbardziej precyzyjne.

Badanie USG piersi przebieg

Przebieg badania USG piersi nie różni się od innych rodzajów badania aparatem ultrasonograficznym. Po wejściu do gabinetu zostanie przeprowadzony z Tobą dokładny wywiad lekarski, podczas którego lekarz zapyta m.in. o to, czy w rodzinie występowały przypadki nowotworu piersi. Badanie przeprowadzane jest w pozycji leżącej na wznak. Lekarz smaruje głowicę ultrasonografu żelem i rozpoczyna badanie piersi sprawdzając je z góry na dół oraz po bokach. Badane są też doły pachowe, w celu oceny węzłów chłonnych. Na USG piersi wyjdą wszelkie zmiany o minimalnej wielkości 5 mm.

Będzie także możliwość odróżnienia guza nowotworowego od torbieli. Badanie USG piersi jest bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży, dlatego nie musisz się niczego obawiać. Czas badania to około 15 minut. Po wszystkim dostaniesz do wytarcia ręcznik papierowy i będziesz mogła się ubrać. Następnie lekarz omówi z Tobą wynik USG piersi.

USG piersi kiedy wykonać?

USG piersi powinna wykonywać raz do roku każda kobieta po 30. roku życia. To dlatego, że w piersiach kobiet, które są w sile wieku przeważa tkanka gruczołowa. Po 40. roku życia struktura piersi ulega zmianom, tkanka gruczołowa zmniejszą swoją objętość, z kolei przybywa tkanki tłuszczowej. W trakcie badania USG piersi tkanka tłuszczowa ma kolor ciemny, niestety tak samo jak tkanki zaatakowane przez nowotwór, dlatego dodatkowo wykonuje się mammografię, podczas której można to rozróżnić – na zdjęciu mammograficznym tkanki nowotworowe mają kolor jasny. USG piersi oraz mammografia są więc badaniami uzupełniającymi się. Poza cyklicznymi badaniami jak USG piersi i mammografia kobiety powinny również same badać się palpacyjnie, raz w miesiącu. Poza piersiami warto również sobie sprawdzić doły pachowe, czy tam nie pojawiły się zgrubienia lub guzki.

USG piersi Warszawa

USG piersi wskazania do badania

Poza wiekiem wskazaniami do USG piersi są również wszelkie nietypowe bóle piersi, które pojawiają się poza okresem miesiączkowania. Oczywiście wszelkie stwardnienia i guzki wyczuwalne w piersiach podczas samobadania są także wskazaniem do wykonania USG piersi. Ponadto, należy też zwrócić uwagę na wyciek z sutka, który nie są normalny u kobiet w ciąży oraz u karmiących piersią. USG piersi powinny wykonywać też kobiety, u których w rodzinie występowały przypadki raka piersi, jak również te, które zdecydowały się na implanty piersi, które to uniemożliwiają uwidocznienie tkanki piersi podczas mammografii. USG piersi będzie również pomoce przy ocenie zmian i rozróżni guz lity od torbieli sutka. Podsumowując, kobiety które ukończyły 20 lat powinny zgłosić się na USG piersi, a do 30 roku życia powtarzać je raz na dwa lata. Po ukończeniu 30 roku życia USG piersi powinno się wykonywać raz w roku i uzupełniać je mammografią.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.
Daj sobie pomóc!
Umów się na wizytę w Body Move
Warto przeczytać
Informacje: USG piersi
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.