USG biodra Warszawa

Odczuwasz ostry lub przewlekły ból w biodrze podczas poruszania się? A może jesteś po operacji wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego? W obu przypadkach wskazane jest wykonanie badania USG biodra. Warszawa, ul. Rydygiera 19 na Bielanach. To właśnie tu mieści się klinika rehabilitacji Body Move, gdzie w ramach konsultacji u lekarza-specjalisty można wykonać również USG biodra. Jest to badanie, które polega na zobrazowaniu w czasie rzeczywistym stawu biodrowego i jego okolic. Jest to badanie niezwykle istotne, ponieważ pozwala wykryć nieprawidłowości, mogące wpływać na prawidłowość chodu i ustawienie kręgosłupa.

Badanie USG biodra poza swoją autonomiczną funkcją diagnostyczną jest również doskonałym uzupełnieniem badania rentgenowskiego. Jeżeli masz już wykonane zdjęcie RTG, a potrzebujesz jeszcze dodatkowej diagnostyki ultrasonografem, to zapraszamy Cię do naszej placówki na konsultację i USG biodra. Warszawa ulica Rydygiera 19.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Badanie USG biodra – jak przebiega?

By USG biodra było dobrze przeprowadzone staw musi zostać oceniony z każdej możliwej strony. Jak to wygląda w praktyce? Pacjent musi położyć się na plecach, a ortopeda przeprowadzający badanie ocenia najpierw przednią część stawu biodrowego, a więc: mięsień prosty uda, w dalszej kolejności mięsień krawiecki i napinacz powięzi szerokiej. Podczas badania USG biodra bardzo dobrze widać też mięsień biodrowo-lędźwiowy oraz pęczek naczyniowo-nerwowy udowy, jak również cały staw biodrowy. Z kolei by ocenić przyśrodkową część biodra pacjent leżąc na plecach musi ułożyć nogę w rotacji zewnętrznej. Dzięki temu będzie można ocenić mięśnie przywodzicieli. Lekarz przeprowadzający badanie może również ułożyć pacjenta na niebadanym biodrze, dzięki czemu ma dobry dostęp do okolicy bocznej uda i mięśni pośladkowych. By ocenić tylną część biodra pacjent musi położyć się na brzuchu z wyprostowanymi nogami. Dzięki temu można dokładnie ocenić tylną grupę mięśni uda, jak również nerw kulszowy. Tylko tak dokładnie przeprowadzone badanie USG biodra pozwala na pełną ocenę stawu i umożliwia lekarzowi – specjaliście postawienie precyzyjnej diagnozy.
usg biodra warszawa

USG biodra – wskazania

Badanie USG biodra, czyli jednego z największych stawów w ludzkim organizmie pozwala na ocenienie jamy stawu biodrowego pod kątem wysięku albo przerostu błony maziowej, ponadto daje możliwość sprawdzenia zarysu głowy oraz szyjki kości udowej lub krętarza większego, a także aparatu więzadłowego i przyczepów mięśni pośladkowych. Poza tym, USG biodra daje szansę oceny unaczynienia błony maziowej oraz pasma biodrowo-piszczelowego. Jest ono również ważnym elementem oceny dynamiki całego stawu. Niekiedy, w razie wątpliwości USG biodra poszerza się również o USG kanału pachwinowego, USG mięśni przywodziciela uda, czy też USG ścięgna mięśnia biodrowo-lędźwiowego. Wskazaniem do wykonania badania USG biodra jest ostry lub przewlekły ból w jego obrębie, jak również zaburzenia ruchomości, wszelkie urazy oraz zmiany zwyrodnieniowe i stany zapalne. USG biodra jest również nieocenione w przypadku oceny stawu po operacji wszczepienia endoprotezy biodra.

Badanie USG biodra – zalety

Tak, jak w przypadku innych badań ortopedycznych ultrasonografem, także przy badaniu USG biodra nie ma przeciwskazań do jego wykonania, jak również nie ma potrzeby specjalnego przygotowania do samego badania. USG biodra jest badaniem szybkim i nieinwazyjnym, w ogóle nie boli. Można je wykonywać u osób w każdym wieku, u kobiet w ciąży, u noworodków badając je pod kątem dysplazji, a także osób z wszczepionym rozrusznikiem serca. Tak, jak w przypadku innych rodzajów badań ultrasonografem USG biodra można wykonywać tak często, jak to konieczne, np. w trakcie rehabilitacji po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego. Dzięki temu można sukcesywnie monitorować postępy leczenia i w razie niezadowalających rezultatów przemodelować rehabilitację, której poddawany jest pacjent. Usg Warszawa Żoliborz Rydygiera 19

usg biodra warszawa

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Usg ortopedyczne - 1 staw 180zł

Usg ortopedyczne - 2 stawy 320zł 360zł

Konsultacja 200zł

Usg ortopedyczne + konsultacja 330zł 380zł

Konsultacja ortopedyczna po badaniu USG 150zł 200zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online