USG ścięgna Achillesa Warszawa

Czujesz ból i sztywność wzdłuż ścięgna, najczęściej rano? Masz obrzęk w okolicy ścięgna Achillesa? A może odczuwasz dolegliwości bólowe po treningu lub nawet podczas spokojnego chodu? Koniecznie wykonaj USG ścięgna Achillesa. Warszawa, Twardowska 3 na Bielanach – w tym miejscu od ponad 10 lat znajduje się klinika rehabilitacji Body Move.

U nas szybko i bez kolejek wykonasz badanie USG Achillesa, a ortopeda z wieloletnim doświadczeniem na podstawie precyzyjnej diagnozy zaleci odpowiednie leczenie. Nie pozwól, by uraz ścięgna ograniczył Twoją sprawność ruchową.

Musisz wiedzieć, że nie leczone ścięgno Achillesa z czasem będzie coraz słabsze i może dojść do jego zerwania, czego efektem będą zaburzenia chodu, utykanie! Jeżeli więc zauważyłeś u siebie opisane powyżej dolegliwości albo podczas aktywności usłyszałeś charakterystyczny trzask nad piętą lub poniżej łydki to znak, że potrzebujesz szybko pomocy specjalisty – mogło dojść właśnie do zerwania ścięgna Achillesa. USG w Warszawie możesz wykonać w wielu miejscach, jednak nigdzie nie otrzymasz tak kompleksowej opieki jak w Body Move. Zadzwoń i umów się na konsultację, w ramach której wykonane zostanie USG Achillesa.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

USG ścięgna Achillesa zalety

USG ścięgna Achillesa jest najlepszą metodą diagnozowania stanów zapalnych i uszkodzeń mechanicznych. Dzięki nowoczesnemu aparatowi ultrasonograficznemu o wysokiej rozdzielczości można dokładnie rozróżnić stopnień urazu oraz określić jego rozległość. Badanie jest również nieodzowne przy rehabilitacji ścięgna, gdyż pozwala na bieżąco monitorować postępy leczenia. USG ścięgna Achillesa można wykonywać tak często, jak to jest tylko konieczne, ponieważ nie ma ono
żadnych efektów ubocznych. Jest w pełni bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży, noworodków oraz osób ze wszczepionym rozrusznikiem serca. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne, dlatego nie trzeba się go bać.

Zalety USG ścięgna Achillesa na tym się jednak nie kończą. Jest to badanie na które nie potrzeba skierowania od lekarza rodzinnego. Można je wykonać prywatnie, bez czekania w kolejkach i bez specjalnego przygotowania.

usg achillesa warszawa

Badanie USG ścięgna Achillesa przebieg

Przebieg badania USG ścięgna Achillesa nie różni się specjalnie od innych badań aparatem ultrasonograficznym. Jak już zostało wspomniane powyżej do badania nie trzeba się przygotowywać. W gabinecie wystarczy odsłonić całą powierzchnię ścięgna, czyli od pięty aż do połowy łydki. Ortopeda w czasie badania przesuwa po skórze głowicę aparatu posmarowaną żelem – robi to na całej rozpiętości ścięgna, sprawdzając je dokładnie w poszukiwaniu przyczyn dolegliwości. Czas badania nie przekracza zwykle 20 minut. Po wszystkim wynik badania zostaje omówiony, a pacjent dostaje odpis z badania wraz z opisem i komentarzem specjalisty. Do wyniku badania dołączane są zdjęcia ultrasonograficzne.

Badanie USG ścięgna Achillesa wskazania

Wskazaniami do wykonania USG ścięgna Achillesa są przede wszystkim: ból i sztywność wzdłuż ścięgna, najczęściej pojawiające się rano. Ponadto zaniepokoić i skłonić do badania powinien ból odczuwalny wzdłuż ścięgna (poniżej łydki) oraz z tyłu pięty, który może nasilać się podczas chodzenia lub biegania. Także dolegliwości bólowe występujące w obrębie ścięgna dzień po treningu powinny skłonić do wykonania USG Achillesa.

Wskazaniami do badania są również obrzęk w okolicy ścięgna Achillesa oraz problemy ze stanięciem na palcach. Jeżeli chcesz się przekonać, czy Twoje dolegliwości związane są właśnie z tym ścięgnem to spróbuj wspiąć się na palcach. Jeżeli poczujesz ból lub w ogóle nie będzie to możliwe to znaczy, że potrzebujesz kontaktu z dobrym ortopedą w celu wykonania USG ścięgna Achillesa.

usg achillesa warszawa

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Usg ortopedyczne - 1 staw 180zł

Usg ortopedyczne - 2 stawy 320zł 360zł

Konsultacja 200zł

Usg ortopedyczne + konsultacja 330zł 380zł

Konsultacja ortopedyczna po badaniu USG 150zł 200zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online