Przejdź do głównej treści

USG stopy

Odczuwasz ból w stopie przy chodzeniu? Doznałeś urazu, a może ból pojawił się bez konkretnej przyczyny i staje się coraz silniejszy? Konieczne będzie wykonanie USG stopy. W Warszawie jest sporo gabinetów, w których można wykonać tego typu badanie, jednak w Body Move oprócz samego badania ultrasonografem otrzymasz fachową konsultację z doskonałym ortopedą.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Ponieważ ludzkie stopy są wyjątkowo rozbudowanym, doskonałym mechanizmem, konieczne jest również przeprowadzenie badania USG stopy w ruchu. Ocena dynamiczna pozwala określić ruchomość czynną i bierną ścięgien, więzadeł i kości.

Chcesz szybko odzyskać sprawność? Najpierw konieczna jest precyzyjna diagnoza. Zapraszamy Cię na badanie USG stopy. Warszawa, Rydygiera 19 – w tym miejscu mieści się nasza klinika. Mamy ponad 10 lat doświadczenia w przywracaniu sprawności po urazach i stanach zapalnych, zarówno w przypadku normalnych ludzi, jak i zawodowych sportowców, także olimpijczyków.

USG stopy wskazania

Badanie USG stopy wykonuje się w celu oceny tkanek miękkich. Najczęściej wskazaniami do wykonania USG ortopedycznego stopy są urazy, zmiany zwyrodnieniowe oraz stany zapalne. Nerwiak Mortona, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenie ścięgna Achillesa, które ma początek w okolicy pięty to jedne z głównych jednostek chorobowych, które można bez problemu wykryć w trakcie USG stopy. Badanie przydaje się również podczas rehabilitacji stopy w okresie pooperacyjnym, co pozwala na bieżąco kontrolować postępy w leczeniu. W trakcie badania ortopedycznego USG stopy lekarz ma możliwość sprawdzenia m.in. stawów stępu oraz stawów stępowo-śródstopnych, a także stawów śródstopno-paliczkowych oraz międzypaliczkowych. Ponadto, ocenie poddane zostają ścięgna mięśni strzałkowych, mięśni prostowników oraz zginaczy wraz z pochewkami. Ortopeda podczas USG stopy może dokładnie ocenić również aparat więzadłowy i wygląd błony maziowej. W razie potrzeby można również wykonać USG stawu skokowo-goleniowego, czy też skokowo-piętkowo- łódkowego.

Badanie USG stopy przebieg

Przebieg badania USG stopy wygląda podobnie jak w przypadku badań ultrasonografem braku, czy łokcia. Lekarz-specjalista przeprowadzający USG przesuwa głowicę aparatu pokrytą żelem po stopie i stawie skokowym, z każdej strony, by wychwycić potencjalne nieprawidłowości, stany zapalne lub urazy tkanek miękkich. Badanie USG stopy przeprowadza się zarówno statycznie, jak i dynamicznie co jest niezwykle przydatne w postawieniu precyzyjnej diagnozy – podczas ruchu stopą można ocenić ścięgna i ich stabilność w pochewkach. Badanie USG stopy jest bezbolesne i bezpieczne, dlatego pacjent nie musi się go w żaden sposób obawiać. Zwykle badanie wraz z omówieniem wyników i wywiadem lekarskim nie przekracza 30 minut.

USG stopy zalety

Zaletą USG stopy jest przede wszystkim jego nieinwazyjność i bezbolesność. Badanie można powtarzać tak często, jak tylko jest to konieczne. Dzięki temu, doskonale się sprawdza w przypadku monitorowania procesu rehabilitacji. Co więcej, można je przeprowadzać u pacjentów w każdym wieku, w tym kobiet w ciąży i osób z rozrusznikiem serca. Na USG stopy doskonale widać wszelkie patologie pourazowe, zapalne i przeciążeniowe tkanek miękkich. Często samo badanie pozwala też na ustalenie przyczyn dolegliwości. Obecnie diagnozowanie zmian patologicznych za pomocą ultrasonografów o wysokiej rozdzielczości jest najbardziej skuteczną metodą. Jeżeli interesuje Cię fachowe przeprowadzone USG stopy w Warszawie, to wykonanie badania w Body Move jest strzałem w przysłowiową „10”.

Warto przeczytać
Informacje: USG stopy
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.