USG stopy Warszawa

Odczuwasz ból w stopie przy chodzeniu? Doznałeś urazu, a może ból pojawił się bez konkretnej przyczyny i staje się coraz silniejszy? Konieczne będzie wykonanie USG stopy. W Warszawie jest sporo gabinetów, w których można wykonać tego typu badanie, jednak w Body Move oprócz samego badania ultrasonografem otrzymasz fachową konsultację z doskonałym ortopedą.

Ponieważ ludzkie stopy są wyjątkowo rozbudowanym, doskonałym mechanizmem, konieczne jest również przeprowadzenie badania USG stopy w ruchu. Ocena dynamiczna pozwala określić ruchomość czynną i bierną ścięgien, więzadeł i kości.

Chcesz szybko odzyskać sprawność? Najpierw konieczna jest precyzyjna diagnoza. Zapraszamy Cię na badanie USG stopy. Warszawa, Rydygiera 19 – w tym miejscu mieści się nasza klinika. Mamy ponad 10 lat doświadczenia w przywracaniu sprawności po urazach i stanach zapalnych, zarówno w przypadku normalnych ludzi, jak i zawodowych sportowców, także olimpijczyków.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

USG stopy wskazania

Badanie USG stopy wykonuje się w celu oceny tkanek miękkich. Najczęściej wskazaniami do wykonania USG ortopedycznego stopy są urazy, zmiany zwyrodnieniowe oraz stany zapalne. Nerwiak Mortona, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenie ścięgna Achillesa, które ma początek w okolicy pięty to jedne z głównych jednostek chorobowych, które można bez problemu wykryć w trakcie USG stopy. Badanie przydaje się również podczas rehabilitacji stopy w okresie pooperacyjnym, co pozwala na bieżąco kontrolować postępy w leczeniu. W trakcie badania ortopedycznego USG stopy lekarz ma możliwość sprawdzenia m.in. stawów stępu oraz stawów stępowo-śródstopnych, a także stawów śródstopno-paliczkowych oraz międzypaliczkowych. Ponadto, ocenie poddane zostają ścięgna mięśni strzałkowych, mięśni prostowników oraz zginaczy wraz z pochewkami. Ortopeda podczas USG stopy może dokładnie ocenić również aparat więzadłowy i wygląd błony maziowej. W razie potrzeby można również wykonać USG stawu skokowo-goleniowego, czy też skokowo-piętkowo- łódkowego.
Usg stopy warszawa

Badanie USG stopy przebieg

Przebieg badania USG stopy wygląda podobnie jak w przypadku badań ultrasonografem braku, czy łokcia. Lekarz-specjalista przeprowadzający USG przesuwa głowicę aparatu pokrytą żelem po stopie i stawie skokowym, z każdej strony, by wychwycić potencjalne nieprawidłowości, stany zapalne lub urazy tkanek miękkich. Badanie USG stopy przeprowadza się zarówno statycznie, jak i dynamicznie co jest niezwykle przydatne w postawieniu precyzyjnej diagnozy – podczas ruchu stopą można ocenić ścięgna i ich stabilność w pochewkach. Badanie USG stopy jest bezbolesne i bezpieczne, dlatego pacjent nie musi się go w żaden sposób obawiać. Zwykle badanie wraz z omówieniem wyników i wywiadem lekarskim nie przekracza 30 minut.

USG stopy zalety

Zaletą USG stopy jest przede wszystkim jego nieinwazyjność i bezbolesność. Badanie można powtarzać tak często, jak tylko jest to konieczne. Dzięki temu, doskonale się sprawdza w przypadku monitorowania procesu rehabilitacji. Co więcej, można je przeprowadzać u pacjentów w każdym wieku, w tym kobiet w ciąży i osób z rozrusznikiem serca. Na USG stopy doskonale widać wszelkie patologie pourazowe, zapalne i przeciążeniowe tkanek miękkich. Często samo badanie pozwala też na ustalenie przyczyn dolegliwości. Obecnie diagnozowanie zmian patologicznych za pomocą ultrasonografów o wysokiej rozdzielczości jest najbardziej skuteczną metodą. Jeżeli interesuje Cię fachowe przeprowadzone USG stopy w Warszawie, to wykonanie badania w Body Move jest strzałem w przysłowiową „10”.

badanie usg stopy warszawa

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Usg ortopedyczne - 1 staw 180zł

Usg ortopedyczne - 2 stawy 320zł 360zł

Konsultacja 200zł

Usg ortopedyczne + konsultacja 330zł 380zł

Konsultacja ortopedyczna po badaniu USG 150zł 200zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online