Kinesiotaping Warszawa

Szukasz terapii wspomagającej po urazie lub po operacji? Potrzebujesz lepszej stabilizacji mięśni i stawów? Zapraszamy do Body Move na kinesiotaping. To nieinwazyjna metoda wspomagająca leczenie stanów zapalnych, pomocna też przy przeciążeniach. Chociaż kinesiotaping wynaleziony został już w latach 70-tych to dopiero pod koniec XX wieku zyskał popularność, za sprawą sportowców. Obecnie korzystają z niego tenisiści, piłkarze, koszykarze, lekkoatleci i zawodnicy wielu innych dyscyplin.

Kinesiotaping łagodzi dolegliwości bólowe, poprawia krążenie i chroni przed skurczami. Od razu jednak należy zaznaczyć, że samym kinesiotapingiem nie wyleczysz poważnego schorzenia lub urazu. To tylko terapia wspomagająca leczenie, jednak na tyle skuteczna że grono jej zwolenników stale wzrasta.

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Kinesiotaping – na czym polega?

Kinesiotaping, a więc tzw. plastrowanie dynamiczne polega na oklejeniu fragmentu danej części ciała specjalnymi plastrami. Celem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, stabilizacja, ochrona przed przeciążeniami. Plastry do kinesiotapingu wykonane są z bawełny i kleju akrylowego. Są rozciągliwe, wodoodporne i przepuszczają powietrze, dzięki czemu skóra pod nimi może swobodnie oddychać.

Naklejona na skórę taśma lekko ją unosi powiększającą nieznacznie przestrzeń miedzy tkanką skórną a tkanką mięśniową. Właśnie na tym polega główne działanie kinesiotapingu – redukcja bólu poprzez tak prosty zabieg jak prawidłowe naklejenie taśmy.

kinesiotaping

Wskazania do kinesiotapingu

Wskazania do kinesiotapingu to przede wszystkim bóle po urazach lub będące wynikiem przewlekłych kontuzji, bóle promieniujące, także bóle kręgosłupa, ograniczenia ruchomości. Kinesiotaping może być również z powodzeniem stosowany po operacjach i zdaniem wielu działa tak dobrze, że dzięki niemu można zredukować środki przeciwbólowe do minimum. Wskazaniem do zastosowania taśm są też wszelkiego rodzaju naciągnięcia i nadwyrężenia mięśni. Kinesiotaping odciąża je, wspomagając ich pracę, obniżając napięcie mięśniowe, co ułatwia regenerację tkanek miękkich. Jak już zostało wspomniane wcześniej taśmowanie doskonale stabilizuje stawy, co przydaje się zarówno podczas ciężkich treningów, jak i zawodów. Kinesiotaping to także bardzo skuteczne rozwiązanie w przypadku skurczów. Nie tylko takich, które są efektem zmęczenia mięśni, czy nie wystarczającej rozgrzewki, ale też skurczów z innych przyczyn, występujących np. w czasie snu.

Kinesiotaping zalety

Kinesiotaping jest przede wszystkim metodą nieinwazyjną i w pełni bezpieczną. Nie ma żadnych przeciwskazań do jego zastosowania. Mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku, kobiety w ciąży, pacjenci ze wszczepionym rozrusznikiem serca itd. Kinesiotaping jest zupełnie bezbolesny i praktycznie w ogóle nie czuć, że taśmy zostały przyklejone na skórze. Kinesiotapingiem można traktować dolegliwości bólowe które mają swoje pochodzenie w różnych częściach aparatu mięśniowo-szkieletowego. Prawidłowo założone plastry poprawiają wydatnie wchłanianie krwiaków, zmniejszają też obrzęki. To, co wyróżnia tę terapię od innych to fakt, że działa przez całą dobę.

kinesiotape
Żadna inna metoda leczenia nie pracuje na korzyść pacjenta przez okrągłe 24 godziny. Pacjenci, którym zakłada się plastry odczuwają poprawę już po kilkunastu minutach. Warto wspomnieć, że kinesiotaping oddziałuje korzystnie także na układ limfatyczny, co ma ogromne znaczenie. W końcu człowiek w niemal ¾ składa się właśnie z limfy. Plastry są hypoalergiczne, nie wywołują więc podrażnień, wysypek itp. Wspomniane już zostało, że plastry są wodoodporne, dzięki czemu nie odkleją się na skutek potu czy nawet kąpieli. Te z pozoru zabawne kolorowe plastry stanowią doskonały dodatek do innych terapii, np. terapii falą uderzeniową na łokieć tenisisty lub golfisty, terapii manualnej związanej z zapaleniem ścięgna Achillesa, dolegliwości bólowych w obrębie barku i wielu innych.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

kinesio tape

Kinesiotaping przeciwskazania

Kinesiotaping z powodzeniem może być stosowany przy wielu schorzeniach. Choć jest to metoda bardzo bezpieczna, są jednak pewne przeciwwskazania do jej zastosowania. Plastrów nie należy stosować gdy u pacjenta występują:

  • Stany zapalne lub choroby infekcyjne skóry o różnym podłożu
  • Otwarte rany lub podrażnienia skóry
  • Cukrzyca
  • Choroby nerek
  • Nowotwory
  • Zakrzepica żył
  • Choroba wieńcowa
Przychodząc na kinesiotaping do Body Move fizjoterapeuta przez założeniem plastrów przeprowadzi z Tobą wywiad lekarski. Jeżeli występują u Ciebie wyżej wymienione przeciwwskazania do zastosowania kinesiotapingu to koniecznie powiedz o tym specjaliście. Chodzi przecież o Twoje zdrowie.

Okazje cenowe

Polecamy również:

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Zadzwoń teraz
Zapisz się online