Zapalenie ścięgna Achillesa

Odczuwasz ból przy chodzeniu, bieganiu, lub za każdym razem gdy stajesz na palcach albo jednej nodze? Jeżeli tak, to prawdopodobnie cierpisz na zapalenie ścięgna Achillesa i im szybciej je wyleczysz tym lepiej. Przewlekłe zapalenie tego ścięgna może skutkować kolejnymi dolegliwościami jak choćby ostroga piętowa górna.

Nie zwlekaj z wizytą u specjalisty! To największe, najsilniejsze i prawdopodobnie najważniejsze ścięgno w całym ludzkim organizmie – dzięki niemu m.in. chodzisz, skaczesz i biegasz.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Zapalenie ścięgna Achillesa – przyczyny i objawy

Zapalenie ścięgna Achillesa rozwija się zazwyczaj na skutek mikrourazów, które się z czasem pogłębiają. Powodem jest zazwyczaj nieprawidłowa technika treningu, zbyt duża intensywność, brak rozgrzewki, czy też nadwaga. Do uszkodzenia ścięgna Achillesa może dojść także podczas noszenia butów z twardym zapiętkiem. Zapalenie ścięgna Achillesa rozwija się stopniowo – z początku ból pojawia się rzadko, później coraz częściej, dając o sobie znać już nie tylko przy bieganiu i skakaniu, ale także przy chodzeniu, czy wspinaniu się na palce.

Tekst alternatywny

Zapalenie ścięgna Achillesa – leczenie

Zapalenie ścięgna Achillesa najskuteczniej leczy się falą uderzeniową. Terapia polega na serii krótkich zabiegów, których celem jest szybkie wyeliminowanie bólu i zmniejszenie stanu zapalnego. Skuteczność terapii falą uderzeniową sięga nawet 85% i już po kilku zabiegach pacjenci odczuwają wyraźną ulgę.

Niekiedy do terapii falą uderzeniową dokłada się również laser wysokoenergetyczny, co poprawia jeszcze bardziej efekty terapeutyczne, dając długotrwałe rezultaty. Ponadto w leczeniu pacjentów cierpiących na zapalenie ścięgna Achillesa wykorzystuje się specjalne wkładki ortopedyczne, na których montuje się specjalne kliny pod piętę, żeby odciążyć ścięgno w trakcie codziennego chodzenia.

Uzupełnieniem terapii falą uderzeniową, lasera HILT oraz wkładek ortopedycznych są odpowiednio dobrane ćwiczenia rozciągające i wzmacniające oraz kinesiotaping. Tylko kompleksowe podejście do problemu daje możliwość rozwiązania go w możliwie najkrótszym czasie. Właśnie w taki sposób działamy w Body Move. Masz problem ze zdrowiem? Umów się na wizytę i skorzystaj z naszej wiedz oraz doświadczenia.

Okazje cenowe

Polecamy również:

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Fala uderzeniowa / Laser HILT - zabieg 55zł

Pakiet 5 zabiegów 250zł 275zł

Pakiet 10 zabiegów 450zł 550zł

Pakiet 15 zabiegów 600zł 825zł

Zadzwoń teraz