Rehabilitacja stopy Warszawa

Doznałeś urazu stopy? Masz stan zapalny np. rozcięgna podeszwowego? Potrzebna Ci rehabilitacja stopy. Warszawa, Twardowska 3 – to w tym miejscu mieści się klinika Body Move. U nas możesz liczyć na kompleksową rehabilitację stopy, wynikającą zarówno z urazów mechanicznych, deformacji jak i zmian zwyrodnieniowych.

Rehabilitację stopy wykonujemy jako leczenie zachowawcze, jak również w sytuacji, gdy jest ona konieczna po operacji stopy. Cierpisz na ostrogę piętową dolną lub górną? Masz problemy ze ścięgnem Achillesa lub rozcięgnem podeszwowym? A może Twoim problemem są haluksy, płaskostopie podłużne albo płaskostopie poprzeczne? Na tych wszystkich schorzeniach doskonale się znamy. Niemal każdego zgłaszają się do nas pacjenci, których interesuje właśnie rehabilitacja stopy. W Warszawie nie brakuje gabinetów rehabilitacji, wybór specjalistów jest ogromny, jednak mało kto ma tak duże doświadczenie w tym zakresie, jak zespół fizjoterapeutów Body Move.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Rehabilitacja stopy na czym polega?

Rehabilitacja stopy polega na przywróceniu pełnego zakresu ruchów w stopie, wyleczeniu stanu zapalnego i zniesieniu dolegliwości bólowych. Jak to robimy w Body Move? Na bazie naszych wieloletnich doświadczeń i nowoczesnych metod terapeutycznych, przy rehabilitacji stopy stosujemy techniki terapii manualnej tkanek miękkich i terapii manualnej stawowej. Wykonujemy też kinesiotaping i taping medyczny, jak również suchą igłoterapię, fizykoterapię, a także ćwiczenia rozciągające i wzmacniające dobrane pod konkretnego pacjenta. Prowadzimy analizę biomechaniczną, nie tylko stopy, ale całej kończyny dolnej – wszystko po to, by zminimalizować ryzyko nawrotu dolegliwości.

rehabilitacja stopy warszawa
Mamy pod opieką wielu zawodowych sportowców, olimpijczyków dzięki czemu doskonale orientujemy się w najnowocześniejszych technikach rehabilitacyjnych i metodach leczenia. Zapraszamy na rehabilitację stopy w przypadku gdy doskwierają Ci bóle będące pochodną zmian zwyrodnieniowych, bóle przeciążeniowe, czy też naciągnięcia lub naderwania mięśni. Mamy ogromne doświadczenie w rehabilitacji ścięgna Achillesa i rozcięgna podeszwowego. Skutecznie rehabilitujemy takie schorzenia jak ostroga piętowa i choroba Mortona. Leczymy stany zapalne i dolegliwości bólowe związane również z deformacjami: haluksy, płaskostopie poprzecznie i płaskostopie podłużne. W naszej klinice w Warszawie rehabilitację stopy wykonujemy też po złamaniach i pęknięciach – wszystko pod bacznym okiem wykwalifikowanych i sympatycznych fizjoterapeutów.

Rehabilitacja stawu skokowego

Skręceniu stawu skokowego, czyli potocznie skręcenie kostki jest jednym z najczęstszych urazów kończyny dolnej. W przypadku lekkich skręceń, którym towarzyszy jedynie naciągnięcie więzadeł, obrzęk i ból zazwyczaj wystarcza leczenie zachowawcze w postaci okładów z lodu, odciążenie chorej nogi i odpoczynek od aktywności fizycznej. Jeżeli jednak doszło do naderwania lub zerwanie więzadeł w kostce, to wówczas konieczna może okazać się rehabilitacja stawu skokowego. Jeżeli skręciłeś kostkę i jej okolica jest ocieplona, pojawił się krwiak, ból i tkliwość podczas dotyku, to lepiej odwiedź ortopedę, który wykona w razie potrzeby badanie USG, żeby wykluczyć lub potwierdzić uszkodzenie więzadeł w stawie. Jeżeli uraz jest poważny, to konieczna będzie rehabilitacja stawu skokowego. Jej podstawowym celem jest zachowanie i stopniowe zwiększanie zakresu ruchów w stawie.

rehabilitacja stopy warszawa

Okazje cenowe

rehabilitacja stopy Warszawa
W rehabilitacji stawu skokowego ważną rolę odgrywają też ćwiczenia poprawiające krążenie krwi. Ponadto, nie można zapominać o zabiegach, które poprawiają metabolizm tkanek i działają przeciwbólowo. W kolejnym etapie rehabilitacji stawu skokowego celem jest poprawienie siły mięśniowej, poprawa elastyczności stawu, odzyskanie stabilizacji w stawie i świadomości ruchów. Na koniec rehabilitacji stawu skokowego wprowadza się u pacjenta lekką aktywność fizyczną. Jak to wygląda w praktyce? Pacjent ćwiczy pod okiem fizjoterapeuty charakterystyczne ruchy potrzebne w codziennej aktywności.W przypadku profesjonalnych sportowców będą to konkretne ruchy dla dyscypliny, którą uprawiają. W naszej klinice w Warszawie rehabilitacja stawy skokowego jest na bieżąco monitorowana. Pod bacznym okiem fizjoterapeuty pacjent wykonuje odpowiednio dobrane ćwiczenia.
Zalecamy również naszym pacjentom w trakcie rehabilitacji chodzenie w specjalnym stabilizatorze stawu skokowego, co ma uchronić rehabilitowaną kostkę przed ponownym skręceniem, które pogłębiłoby tylko problem. Jeżeli więc interesuje Cię najlepsza rehabilitacja stopy i stawu skokowego w Warszawie, to koniecznie odwiedź klinikę Body Move.

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Rehabilitacja - wizyta (1,5h) 150zł

Pakiet 5 wizyt 700zł 900zł

Pakiet 10 wizyt 1300zł 1500zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online