Doznałeś urazu stopy? Masz stan zapalny np. rozcięgna podeszwowego? Potrzebna Ci rehabilitacja stopy. Warszawa, Twardowska 3 – to w tym miejscu mieści się klinika Body Move. U nas możesz liczyć na kompleksową rehabilitację stopy, wynikającą zarówno z urazów mechanicznych, deformacji jak i zmian zwyrodnieniowych.
Rehabilitację stopy wykonujemy jako leczenie zachowawcze, jak również w sytuacji, gdy jest ona konieczna po operacji stopy. Cierpisz na ostrogę piętową dolną lub górną? Masz problemy ze ścięgnem Achillesa lub rozcięgnem podeszwowym? A może Twoim problemem są haluksy, płaskostopie podłużne albo płaskostopie poprzeczne? Na tych wszystkich schorzeniach doskonale się znamy. Niemal każdego zgłaszają się do nas pacjenci, których interesuje właśnie rehabilitacja stopy. W Warszawie nie brakuje gabinetów rehabilitacji, wybór specjalistów jest ogromny, jednak mało kto ma tak duże doświadczenie w tym zakresie, jak zespół fizjoterapeutów Body Move.
Rehabilitacja stopy polega na przywróceniu pełnego zakresu ruchów w stopie, wyleczeniu stanu zapalnego i zniesieniu dolegliwości bólowych. Jak to robimy w Body Move? Na bazie naszych wieloletnich doświadczeń i nowoczesnych metod terapeutycznych, przy rehabilitacji stopy stosujemy techniki terapii manualnej tkanek miękkich i terapii manualnej stawowej. Wykonujemy też kinesiotaping i taping medyczny, jak również suchą igłoterapię, fizykoterapię, a także ćwiczenia rozciągające i wzmacniające dobrane pod konkretnego pacjenta. Prowadzimy analizę biomechaniczną, nie tylko stopy, ale całej kończyny dolnej – wszystko po to, by zminimalizować ryzyko nawrotu dolegliwości.
Mamy pod opieką wielu zawodowych sportowców, olimpijczyków dzięki czemu doskonale orientujemy się w najnowocześniejszych technikach rehabilitacyjnych i metodach leczenia. Zapraszamy na rehabilitację stopy w przypadku gdy doskwierają Ci bóle będące pochodną zmian zwyrodnieniowych, bóle przeciążeniowe, czy też naciągnięcia lub naderwania mięśni. Mamy ogromne doświadczenie w rehabilitacji ścięgna Achillesa i rozcięgna podeszwowego. Skutecznie rehabilitujemy takie schorzenia jak ostroga piętowa i choroba Mortona. Leczymy stany zapalne i dolegliwości bólowe związane również z deformacjami: haluksy, płaskostopie poprzecznie i płaskostopie podłużne. W naszej klinice w Warszawie rehabilitację stopy wykonujemy też po złamaniach i pęknięciach – wszystko pod bacznym okiem wykwalifikowanych i sympatycznych fizjoterapeutów.
Skręceniu stawu skokowego, czyli potocznie skręcenie kostki jest jednym z najczęstszych urazów kończyny dolnej. W przypadku lekkich skręceń, którym towarzyszy jedynie naciągnięcie więzadeł, obrzęk i ból zazwyczaj wystarcza leczenie zachowawcze w postaci okładów z lodu, odciążenie chorej nogi i odpoczynek od aktywności fizycznej. Jeżeli jednak doszło do naderwania lub zerwanie więzadeł w kostce, to wówczas konieczna może okazać się rehabilitacja stawu skokowego. Jeżeli skręciłeś kostkę i jej okolica jest ocieplona, pojawił się krwiak, ból i tkliwość podczas dotyku, to lepiej odwiedź ortopedę, który wykona w razie potrzeby badanie USG, żeby wykluczyć lub potwierdzić uszkodzenie więzadeł w stawie. Jeżeli uraz jest poważny, to konieczna będzie rehabilitacja stawu skokowego. Jej podstawowym celem jest zachowanie i stopniowe zwiększanie zakresu ruchów w stawie.
W rehabilitacji stawu skokowego ważną rolę odgrywają też ćwiczenia poprawiające krążenie krwi. Ponadto, nie można zapominać o zabiegach, które poprawiają metabolizm tkanek i działają przeciwbólowo. W kolejnym etapie rehabilitacji stawu skokowego celem jest poprawienie siły mięśniowej, elastyczności stawu, odzyskanie stabilizacji w stawie oraz świadomości ruchów. Na koniec rehabilitacji stawu skokowego wprowadza się u pacjenta lekką aktywność fizyczną. W praktyce, pacjent ćwiczy pod okiem fizjoterapeuty, wykonując charakterystyczne ruchy potrzebne w codziennej aktywności lub specyficzne dla danej dyscypliny sportowej, jeśli jest to profesjonalny sportowiec. W przypadku naszej kliniki w Warszawie, rehabilitacja stawu skokowego jest ścisłe monitorowana przez doświadczonych specjalistów. Pod bacznym okiem fizjoterapeuty, pacjent wykonuje odpowiednio dobrane ćwiczenia, które mają na celu poprawienie siły mięśniowej w okolicach stawu skokowego, zwiększenie elastyczności stawu, odzyskanie stabilizacji oraz poprawienie świadomości ruchowej.
Fizjoterapeuci dostosowują program rehabilitacji do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, uwzględniając jego poziom zaawansowania, rodzaj urazu czy specyfikę wykonywanej dyscypliny sportowej. Rehabilitacja stawu skokowego jest procesem stopniowym, który może obejmować różne techniki terapeutyczne, takie jak masaż, terapia manualna, elektroterapia czy terapia ultradźwiękowa.
Wszystko to ma na celu przyspieszenie gojenia się stawu skokowego, zmniejszenie bólu i przywrócenie pełnej funkcji stawu. Warto podkreślić, że rehabilitacja stawu skokowego może być długotrwałym procesem, a pacjent powinien być cierpliwy i regularnie uczestniczyć w sesjach rehabilitacyjnych, aby osiągnąć pełną poprawę i wrócić do aktywności fizycznej bez ryzyka ponownego urazu.
Zalecamy również naszym pacjentom w trakcie rehabilitacji chodzenie w specjalnym stabilizatorze stawu skokowego, co ma uchronić rehabilitowaną kostkę przed ponownym skręceniem, które pogłębiłoby tylko problem. Jeżeli więc interesuje Cię najlepsza rehabilitacja stopy i stawu skokowego w Warszawie, to koniecznie odwiedź klinikę Body Move.