Przejdź do głównej treści
Strona główna / Oferta / USG / USG ortopedyczne / USG mięśni i ścięgien

USG mięśni i ścięgien Warszawa

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Czujesz ból w mięśniach ręki lub nogi? Jest on jednostajny, czy nasila się podczas wykonywania określonych czynności? Jeżeli nie jest to ból wynikający z ciężkiego treningu po dłuższej przerwie, to konieczne może okazać się wykonanie USG mięśni i ścięgien. Warszawa Twardowska 3 na Bielanach – to tu, w naszej klinice rehabilitacji wykonujemy badanie aparatu mięśniowo-szkieletowego nowoczesnym ultrasonografem.

USG mięśni i ścięgien to obecnie najpopularniejszy i najtańszy sposób precyzyjnej oceny tkanek miękkich. Doskonale sprawdza się w diagnozowaniu takich urazów mechanicznych, jak: krwiaki, uszkodzenia mięśni lub ścięgien, a także w przypadku stanów zapalnych tkanek miękkich.

W przeciwieństwie do zdjęcia rentgenowskiego badanie ultrasonografem uwidocznia tzw. ciała wolne. USG mięśni i ścięgien obejmuje sprawdzenie takich struktur jak: ścięgna wraz z przyczepami, kaletki w obrębie mięśni i ścięgien, pochewki ścięgien oraz powięzie mięśniowe, czy też rdzenie ścięgniste i brzuśce mięśniowe. Nie ma obecnie lepszej metody diagnostycznej tkanek miękkich, która byłaby tak łatwo dostępna i przystępna cenowo. U nas w ramach badania możesz liczyć na konsultację z doskonałej klasy ortopedą. Jeżeli potrzebujesz zrobić USG mięśni i ścięgien w Warszawie, to zapraszamy do Body Move.

Badanie USG mięśni i ścięgien wskazania

Wskazaniami do USG mięśni i ścięgien są przede wszystkim wszelkiego rodzaju urazy, nabyte zarówno podczas aktywności fizycznej (sport), jak również pojedynczego zdarzenia. Ponadto, wszelkie stany zapalne w obrębie ścięgien, jak np. zapalenie ścięgna Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego itp. To, co powinno Cię skłonić do wykonania badania USG mięśni i ścięgien to przede wszystkim dolegliwości bólowe w ich obrębie, uniemożliwiające normalne poruszanie, ograniczenie zakresu ruchów w kończynie, obrzęk, tkliwość tkanek, ocieplenie bolesnego miejsca.

USG mięśni przebieg

Lekarz przeprowadzający USG mięśni dokonuje oceny lokalizacji, stopnia i rozległości uszkodzenia poszczególnych części mięśnia, poza tym ma możliwość oceny ewentualnego krwiaka, tzw. blizny mięśniowej oraz innych zmian. Dzięki szczegółowemu badaniu można przyspieszyć proces gojenia się i zapobiec potencjalnym powikłaniom. USG mięśni obejmuje zarówno większe grupy mięśniowe, jak i mniejsze. W trakcie badania lekarz specjalista dokładnie sprawdza mięśnie pośladkowe, czworoboczne uda, gruszkowaty, krawiecki, smukły, przywodziciel długi i krótki. Lekarz podczas USG mięśni sprawdza też mięsień grzebieniowy, jak również przywodziciel wielki, mięsień czworogłowy uda i dwugłowy uda. Lista konkretnych mięśni sprawdzanych skrupulatnie podczas badania jest bardzo długa i nie ma sensu jej tu przytaczać. Samo badanie USG mięśni jest jednym z najdłuższych i może zająć od 30 minut nawet do godziny, w przypadku pojawienia się wątpliwości.

USG mięśni i ścięgien zalety

Zalety USG mięśni i ścięgien to przede wszystkim nieinwazyjność i precyzyjność samego badania. Jest ono zupełnie bezbolesne, dlatego pacjent nie musi się niczego obawiać. USG mięśni i ścięgien jest bezpieczne dla osób w każdym wieku, nawet dla tych, które mają wszczepiony rozrusznik serca, czy też kobiet w ciąży. Badanie można przeprowadzać tak często, jak to tylko konieczne, co znacznie ułatwia śledzenie postępów rehabilitacji. Poza tym do USG mięśni i ścięgien nie trzeba się specjalnie przygotowywać, nie trzeba też na badanie skierowania od lekarza rodzinnego. Wystarczy przyjść do nas, na USG mięśni i ścięgien.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.
Daj sobie pomóc!
Umów się na wizytę w Body Move
Warto przeczytać
Informacje: USG mięśni i ścięgien
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.