Elektroterapia

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!
Prądy diadynamiczne
Są to prądy impulsowe (sześć rodzajów: MF, DF, CP, LP, RS, MM) o niskiej częstotliwości i charakteryzują się działaniem dynamogennym, to znaczy: przenikaniem w głąb tkanek. Ten czynnik ma właściwości wzbudzania względnie zwiększania pobudliwości, a więc przywracania tkankom ich normalnego, fizjologicznego dynamizmu (siły i napięcia). Podczas zabiegu w krótkim czasie kilkakrotnie zmieniamy rodzaj prądu . Działanie prądów DD, w zależności od ich rodzaju, polega na przekrwieniu, efekcie przeciwbólowym, zmniejszeniu napięcia lub stymulacji mięśni. Jest to działanie miejscowe i stosunkowo płytkie.
Zastosowanie:
- w przewlekłych stanach bólowych, nerwobólach i mięśniobólach
- w stanach pourazowych z obrzękiem
- w zesztywnieniu stawów
- w stymulacji mięśni w niedowładach wiotkich
- przy zwiększonym napięciu mięśni gładkich

Prądy Iinterferencyjne
Są kolejnym przykładem zabiegów, które znalazły zastosowanie w fizykoterapii. Prądy interferencyjne (Nemeca) są to prądy średniej częstotliwości, skrzyżowane. Zasada działania polega na wprowadzeniu do tkanek 2 obwodów prądów zmiennych o średniej częstotliwości: 1 obwód – 4000 Hz, i 2 obwód – 4100 Hz. W miejscu nałożenia prądów wytwarza się nierównomierne pole elektryczne obejmujące stosunkowo duży obszar ciała Prądy interferencyjne przenikają głęboko w tkanki, nie powodując spadku napięcia przy przechodzeniu przez skórę. Łagodzą ból , zwiększają ukrwienie, usprawniają przewodnictwo nerwowe nerwów ruchowych oraz podwyższają próg czucia nerwów czuciowych.
Zastosowanie:
- przy skręceniach, zwichnięciach i złamaniach
- przy naciągnięciu mięśni i mięśniobólach
- w zwichnięciu stawu biodrowego i zmianach zwyrodnieniowych
- w dyskopatii i rwie kulszowej
- w ZZSK
- w zapaleniu okołostawowym stawu barkowego
- w wylewach, krwiakach i zapaleniu okołostawowym stawu barkowego
Prąd Galwaniczny
Do zabiegów galwanicznych używamy prądu stałego wprowadzanego do tkanek przy pomocy dwóch płaskich elektrod. Pomiędzy elektrodą a skórą pacjenta umieszcza się wilgotny podkład. Przepływ prądu stałego przez tkankę mięśniową i nerwową powoduje zmiany w ich pobudliwości, co jest wynikiem zachodzącego pod wpływem prądu przemieszczania się jonów i zmian w polaryzacji błon komórkowych. Pobudliwość pod elektrodą połączoną z biegunem ujemnym źródła prądu, czyli katodą – wzrasta, zaś pod anodą (+) maleje, dlatego też wpływ bieguna dodatniego wykorzystujemy w zwalczania bólu, a bieguna ujemnego w leczeniu zaburzeń czucia i zapobieganiu degeneracji włókien w uszkodzonym nerwie.
Zastosowanie:
- nerwobóle
- zespoły bólowe w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa
- przy utrudnionym zroście kostnym
- w zaburzeniach krążenia obwodowego
Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Elektrostymulacje
W zabiegu elektrostymulacji stosujemy prądy małej częstotliwości złożone z impulsów o różnym przebiegu i częstotliwości , których parametry możemy dowolnie regulować i dowolną ilość razy powtórzyć. Cechą tych prądów jest zdolność wywoływania w czasie ich przepływu skurczów mięśni szkieletowych. Celem zabiegu jest pośrednie pobudzenie w wyniku stymulacji właściwego nerwu i bezpośrednie pobudzenia mięśnia.
Zastosowanie:
- zapobieganie zanikom odnerwionych mięśni
- odbudowa upośledzonych mięśni np. po porażeniach lub po zdjęciu opatrunku
Okazje cenowe
Skontaktuj się z nami
Kontakt / Rejestracja
Adres
ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00