Fizykoterapia

Fizykoterapia jest nieodłącznym elementem w zasadzie każdej rehabilitacji. Zabiegów fizykoterapeutycznych używa się przy urazach kolan, bioder, barków, czy też typowo tkanek miękkich, jak choćby ścięgno Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego i wielu innych schorzeniach. Fizykoterapia to m.in. ultradźwięki, terapia falą uderzeniową, krioterapia, laser, pole magnetyczne.

W Body Move stosujemy tylko najskuteczniejsze metody fizkoterapii, by proces powrotu do zdrowia był jak najkrótszy, a efekty trwałe. Jeżeli doznałeś urazu, borykasz się z przewlekłą kontuzją, lub cierpisz na inne dolegliwości w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego to przyjdź do nas na rehabilitację wzbogaconą o fizykoterapię. Zajmujemy się tym od ponad 10 lat, mając na koncie tysiące wyleczonych pacjentów doskonale wiemy, co należy zrobić, abyś odzyskał sprawność.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Fizykoterapia – na co pomaga?

Fizykoterapia może okazać się pomocna przy rehabilitacji wszelkich schorzeń aparatu mięśniowo-szkieletowego, które wymagają uzupełnienia np. terapii manualnej. W Body Move fizykoterapię stosujemy na takie schorzenia jak łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka, kolano kinomana, ostroga piętowa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenie ścięgna Achillesa, stany zapalne w obrębie bioder i barków, zespół cieśni nadgarstka i wiele innych. Metodę fizykoterapii zawsze wybieramy w zależności od konkretnej dolegliwości i działamy wielotorowo. W ten sposób osiągamy możliwie najlepsze efekty terapeutyczne. Wprawdzie fizykoterapię można stosować jako podstawową formę leczenia, my jednak bardzo często uzupełniamy ją o terapię manualną, osteopatię i czy też iniekcje z osocza bogatopłytkowego.

Fizykoterapia metody leczenia

W Body Move w ramach fizykoterapii stosujemy metody leczenia, które są skuteczne i bezpieczne dla pacjenta. Pracujemy tylko na nowoczesnym sprzęcie, który przechodzi rygorystyczne, systematyczne przeglądy. Wykonujemy głównie takie zabiegi fizykoterapeutyczne jak:

  • Terapia falą uderzeniową
  • Krioterapia
  • Laser wysokoenergetyczny
  • Elektrostymulacja
  • Jonoforeza
  • Ultradźwięki
  • Pole magnetyczne

Szeroki wachlarz metod fizykoterapeutycznych dostępnych w naszej placówce pozwala kompleksowo zająć się chorobami narządów ruchu i stanami pourazowymi. Jeżeli cierpisz na dolegliwości bólowe kolan, bioder, czy innych stawów to umów się na wizytę do naszego specjalisty. Ortopeda zdiagnozuje co Ci dolega i przepisze odpowiednie leczenie, prawdopodobnie oparte o wybrane metody fizykoterapii.

Najskuteczniejsze metody fizykoterapii

Najskuteczniejsze metody fizykoterapii, którymi leczymy pacjentów w Body Move wyselekcjonowane zostały na podstawie dekady własnych obserwacji. Wnikliwie oceniliśmy, które ze sposobów leczenia przynoszą pacjentom najwięcej korzyści zdrowotnych i które działają najszybciej. Oto one:

Tekst alternatywny
  • Terapia falą uderzeniową – metoda, której skuteczność sięga 80%. Już kilka krótkich zabiegów wystarcza do tego, by wyleczyć „świeży” stan zapalny. Z kolei już po 2-3 zabiegach pacjenci odczuwają wyraźną poprawę, znika ból, zmniejsza się obrzęk w chorym miejscu. Jest to metoda nieinwazyjna, bezpieczna o szerokim spektrum zastosowania. Stosujemy ją u pacjentów, którzy cierpią na takie schorzenia jak: ostroga piętowa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenia ścięgna Achillesa, kolano skoczka, zapalenie kaletki podbarkowej, zespół cieśni nadgarstka, haluksy, a także wiele innych.
  • Laser wysokoenergetyczny – urządzenie o wielkiej mocy aż 15 W o doskonałym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Może być stosowany jako samodzielna metoda fizykoterapeutyczna, jak również jako uzupełnienie terapii falą uderzeniową. Laser wysokoenergetyczny dzięki głowicy działającej w trzech zakresach świetnie sprawdza się w leczeniu nawet głębokich stawów, jak staw biodrowy. Terapia tym laserem składa się z krótkich, bezbolesnych i nieinwazyjnych zabiegów. Jest bezpieczna i daje długotrwałe rezultaty.
Tekst alternatywny

Okazje cenowe

Tekst alternatywny
  • Elektrostymulacja – w Body Move korzystamy z elektrostymulatora Compex 6 SP, czyli z takiego samego urządzenia z jakiego korzystają zawodowi sportowcy, piłkarze, lekkoatleci, koszykarze itd. Ogromny wybór programów pozwala zarówno na odbudowę i wzmocnienie mięśni przy atrofii, po urazach, jak również regenerację ich po ciężkim treningu, czy zawodach. Compex 6 SP poprawia wytrzymałość, zwiększa siłę i odporność mięśni. Działa też przeciwbólowo i zmniejsza napięcia mięśniowe.

W Body Move poza wymienionymi powyżej metodami fizykoterapii stosujemy głównie jonoforezę i krioterapię. Naszym zdaniem właśnie te metody leczenia dają najlepsze rezultaty terapeutyczne.

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Zadzwoń teraz
Zapisz się online