Przejdź do głównej treści
Logotyp Google
4.9
na podstawie 345 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Fizykoterapia jest nieodłącznym elementem w zasadzie każdej rehabilitacji. Zabiegów fizykoterapeutycznych używa się przy urazach kolan, bioder, barków, czy też typowo tkanek miękkich, jak choćby ścięgno Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego i wielu innych schorzeniach. Fizykoterapia to m.in. ultradźwięki, terapia falą uderzeniową, krioterapia, laser, pole magnetyczne.

W Body Move stosujemy tylko najskuteczniejsze metody fizkoterapii, by proces powrotu do zdrowia był jak najkrótszy, a efekty trwałe. Jeżeli doznałeś urazu, borykasz się z przewlekłą kontuzją, lub cierpisz na inne dolegliwości w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego to przyjdź do nas na rehabilitację wzbogaconą o fizykoterapię. Zajmujemy się tym od ponad 10 lat, mając na koncie tysiące wyleczonych pacjentów doskonale wiemy, co należy zrobić, abyś odzyskał sprawność.

Jak możemy Ci pomóc?
Zobacz zakres współpracy z dziedziny: Fizykoterapia
Umów się na wizytę
Pacjenci, którzy trafiają do nas pełni bólu i niepokoju z czasem opuszczają Body Move spokojni o swoje zdrowie i przyszłość.
Umów się na wizytę w Body Move

Fizykoterapia – na co pomaga?

Fizykoterapia może okazać się pomocna przy rehabilitacji wszelkich schorzeń aparatu mięśniowo-szkieletowego, które wymagają uzupełnienia np. terapii manualnej. W Body Move fizykoterapię stosujemy na takie schorzenia jak łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka, kolano kinomana, ostroga piętowa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenie ścięgna Achillesa, stany zapalne w obrębie bioder i barków, zespół cieśni nadgarstka i wiele innych. Metodę fizykoterapii zawsze wybieramy w zależności od konkretnej dolegliwości i działamy wielotorowo. W ten sposób osiągamy możliwie najlepsze efekty terapeutyczne. Wprawdzie fizykoterapię można stosować jako podstawową formę leczenia, my jednak bardzo często uzupełniamy ją o terapię manualną, osteopatię i czy też iniekcje z osocza bogatopłytkowego.

Warto przeczytać

Lekarze zajmujący się tą specjalizacją

Adam Chlaściak
Adam Chlaściak
Fizjoterapeuta
Agata Baranowska
Agata Baranowska
Fizjoterapeutka
Aleksander Nowosadko
Fizjoterapeuta
Mikołaj Trześniewski
Fizjoterapeuta

Fizykoterapia metody leczenia

W Body Move w ramach fizykoterapii stosujemy metody leczenia, które są skuteczne i bezpieczne dla pacjenta. Pracujemy tylko na nowoczesnym sprzęcie, który przechodzi rygorystyczne, systematyczne przeglądy. Wykonujemy głównie takie zabiegi fizykoterapeutyczne jak:

  • Terapia falą uderzeniową
  • Krioterapia
  • Laser wysokoenergetyczny
  • Elektrostymulacja
  • Jonoforeza
  • Ultradźwięki
  • Pole magnetyczne

Szeroki wachlarz metod fizykoterapeutycznych dostępnych w naszej placówce pozwala kompleksowo zająć się chorobami narządów ruchu i stanami pourazowymi. Jeżeli cierpisz na dolegliwości bólowe kolan, bioder, czy innych stawów to umów się na wizytę do naszego specjalisty. Ortopeda zdiagnozuje co Ci dolega i przepisze odpowiednie leczenie, prawdopodobnie oparte o wybrane metody fizykoterapii.

Najskuteczniejsze metody fizykoterapii

Najskuteczniejsze metody fizykoterapii, którymi leczymy pacjentów w Body Move wyselekcjonowane zostały na podstawie dekady własnych obserwacji. Wnikliwie oceniliśmy, które ze sposobów leczenia przynoszą pacjentom najwięcej korzyści zdrowotnych i które działają najszybciej. Oto one:

  • Terapia falą uderzeniową – metoda, której skuteczność sięga 80%. Już kilka krótkich zabiegów wystarcza do tego, by wyleczyć „świeży” stan zapalny. Z kolei już po 2-3 zabiegach pacjenci odczuwają wyraźną poprawę, znika ból, zmniejsza się obrzęk w chorym miejscu. Jest to metoda nieinwazyjna, bezpieczna o szerokim spektrum zastosowania. Stosujemy ją u pacjentów, którzy cierpią na takie schorzenia jak: ostroga piętowa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenia ścięgna Achillesa, kolano skoczka, zapalenie kaletki podbarkowej, zespół cieśni nadgarstka, haluksy, a także wiele innych.
  • Laser wysokoenergetyczny – urządzenie o wielkiej mocy aż 15 W o doskonałym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Może być stosowany jako samodzielna metoda fizykoterapeutyczna, jak również jako uzupełnienie terapii falą uderzeniową. Laser wysokoenergetyczny dzięki głowicy działającej w trzech zakresach świetnie sprawdza się w leczeniu nawet głębokich stawów, jak staw biodrowy. Terapia tym laserem składa się z krótkich, bezbolesnych i nieinwazyjnych zabiegów. Jest bezpieczna i daje długotrwałe rezultaty.
  • Elektrostymulacja – w Body Move korzystamy z elektrostymulatora Compex 6 SP, czyli z takiego samego urządzenia z jakiego korzystają zawodowi sportowcy, piłkarze, lekkoatleci, koszykarze itd. Ogromny wybór programów pozwala zarówno na odbudowę i wzmocnienie mięśni przy atrofii, po urazach, jak również regenerację ich po ciężkim treningu, czy zawodach. Compex 6 SP poprawia wytrzymałość, zwiększa siłę i odporność mięśni. Działa też przeciwbólowo i zmniejsza napięcia mięśniowe.

W Body Move poza wymienionymi powyżej metodami fizykoterapii stosujemy głównie jonoforezę i krioterapię. Naszym zdaniem właśnie te metody leczenia dają najlepsze rezultaty terapeutyczne.

Warto przeczytać
Informacje: Fizykoterapia
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 345 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.