Przejdź do głównej treści
Strona główna / Oferta / Rehabilitacja / Rehabilitacja kręgosłupa / Rwa udowa – rehabilitacja kręgosłupa

Rwa udowa – rehabilitacja kręgosłupa

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Rwa udowa jest przeważnie konsekwencją nawracających stanów zapalnych w obrębie kręgosłupa oraz zmian zwyrodnieniowych. Jeżeli czujesz ból w obrębie przedniej części nogi, zdarzają się niedowłady, drętwienie to prawdopodobnie cierpisz na podrażnienie nerwu udowego. Objawy rwy udowej mogą mieć charakter gwałtowny albo przewlekły.

Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, zazwyczaj na tyle silny i promieniujący, że uniemożliwia poruszenie nogą, to objawy rwy udowej z gwałtownym przebiegiem, z kolei umiarkowany ból początkowy, który narasta z czasem świadczy o przewlekłym stanie zapalnym. Pacjenci cierpiący na rwę udową skarżą się przede wszystkim na napięcie mięśni przykręgosłupowych, drętwienie, sztywność kończyny, przykurcze, niedowłady nogi, spadek siły mięśniowej w nodze, zaburzenia czucia i inne przykre dolegliwości, które wydatnie obniżają jakość życia codziennego.

Rwa udowa – przyczyny

Dyskopatie, zespoły korzeniowe, nowotwory, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, procesy zapalno-infekcyjne, choroby zakaźne, cukrzyca, urazy, przeciążenia związane z wysiłkiem fizycznym, tętniak tętnicy udowej, przepuklina udowa, nadwaga – to tylko niektóre z czynników sprawczych, odpowiedzialnych za powstanie rwy udowej. By dokładniej określić przyczynę choroby i odróżnić ją od innych schorzeń należy dokładnie opowiedzieć o wszystkim lekarzowi. Tylko w ten sposób specjalista mając pełny obraz sytuacji wspierając się przeprowadzonymi badaniami będzie w stanie postawić trafną diagnozę i zalecić odpowiednie leczenie.

Leczenie rwy udowej – kręglarz Warszawa

By leczenie rwy udowej było skuteczne, warto najpierw poszukać dobrego kręglarza, takiego z doświadczeniem właśnie w schorzeniach neurologicznych. Rwa udowa leczona jest najczęściej zachowawczo, głównie poprzez zabiegi fizykoterapeutyczne, terapię manualną, ćwiczenia których celem jest nastawianie kręgosłupa. Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, czy masaż klasyczny to skuteczne metody w leczeniu rwy udowej.

Do leczenia zachowawczego dołącza się również leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, jak i te których zadaniem jest rozkurczanie i rozluźnianie mięśni. W sytuacji, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi jakichkolwiek efektów, a objawy się nasilają lub pozostaje operacja.

Warto przeczytać

Lekarze zajmujący się tą specjalizacją

Adam Chlaściak
Adam Chlaściak
Fizjoterapeuta
Agata Baranowska
Agata Baranowska
Fizjoterapeutka
Aleksander Nowosadko
Fizjoterapeuta
Daj sobie pomóc!
Umów się na wizytę w Body Move
Warto przeczytać
Informacje: Rwa udowa – rehabilitacja kręgosłupa
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.