Dobry Osteopata Warszawa

Zmagasz się z uciążliwym bólem pleców? A może cierpisz na zaburzenia czynnościowe układu pokarmowego lub nerwowego? Jeżeli nie wiesz do jakiego lekarza się zwrócić zacznij od osteopaty. Dlaczego? Ponieważ wiele dolegliwości z jakimi zmaga się człowiek w XXI wieku wynika z nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu.

Twoim organom może nic nie dolegać, ale równowaga została zachwiana, np. przez stres, siedzący tryb życia, który wiąże się ze złą postawą i ustawieniem kręgosłupa. Osteopata to specjalista, który może przywrócić tą równowagę w organizmie. Bez niepotrzebnych tabletek, tylko za pomocą terapii manualnej, w sposób zupełnie nieinwazyjny.

Migreny, kolki, przepukliny, refluks – to wszystko może zniknąć jak za dotknięciem różdżki czarodziejskiej, gdy trafisz w ręce dobrego osteopaty.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Czym zajmuje się osteopata?

Osteopatia to szeroko rozwinięta forma medycyny manualnej, traktująca człowieka jako kompletną całość. Jej celem jest usunięcie dysfunkcji w danym miejscu ciała i przywrócenie równowagi w organizmie. Jak działa osteopata? Używa technik manualnych na kościach, powięziach, mięśniach, więzadłach, a także narządach wewnętrznych (tzw. osteopatia wisceralna). Osteopata ma dużą skuteczność w leczeniu kłopotów z kręgosłupem.

Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że z powodzeniem za pomocą osteopatii można leczyć dziesiątki innych dolegliwości takich układów jak mięśniowo-szkieletowy, czy pokarmowy. Ponadto osteopatia dobrze radzi sobie z zaburzeniami neurologicznymi, laryngologicznymi, wszelkimi zaburzeniami (snu, krążenia, odporności, oddawania moczu) i wieloma innymi rozmaitymi schorzeniami cywilizacyjnymi, które biorą się z przewlekłego stresu, który przecież jest wszechobecny w naszym życiu.

nastawianie-kręgosłupa-warszawa

Dobry Osteopata w Warszawie

U podstaw osteopatii leży holistyczne spojrzenie na człowieka w oparciu o przekonanie, że każdy z nas posiada potencjał do samoleczenia. Wystarczy znaleźć defekt w zaburzeniach czynnościowych i zastymulować organizm do samoregulacji. Chciałbyś wyleczyć swoje schorzenia właśnie przy pomocy nieinwazyjnej osteopatii? Zastanawiasz się gdzie przyjmuje dobry osteopata w Warszawie?

Polecamy Ci naszą klinikę rehabilitacji Body Move, gdzie trafisz w ręce jednego z najlepszych osteopatów w Polsce – Andrzeja Topczewskiego, który ma na swoim koncie bogatą karierę sportową. Był  uczestnikiem m.in. Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Igrzysk Olimpiskich w Pekinie w kung-fu. Przez wiele lat mieszkał i szkolił się w Chinach, dzięki czemu dziś jest ekspertem Terapii Manualnej i Terapii Funkcjonalnej, a także masażu bańką chińską, masażu ciepłymi kamieniami wulkanicznymi oraz masażu pałeczkami bambusowymi. Obecnie Andrzej Topczewski jeszcze bardziej zgłębia osteopatię na Flanders International College of Osteopathy (FICO) w Warszawie.

Osteopatia leczenie refluksu, migreny

Większość zaburzeń o charakterze funkcjonalnym, da się wyleczyć, jest odwracalna, dlatego nie trać wiary. Ulica Twardowska 3, Bielany w Warszawie. Dobry osteopata czeka by wyleczyć Cię z uciążliwych dolegliwości. Borykasz się z refluksem? Łykasz codziennie lekarstwa hamujące wydzielanie kwasu w żołądku bądź zobojętniające? A może „pęka Ci głowa”?

Osteopata na podstawie wywiadu z pacjentem i wdrożonych terapii jest w stanie na wyregulować pracę organizmu, tak by wrócił na „właściwe tory”. Organizm ludzki ma duże zdolności samo-regeneracji, wystarczy go właściwie „ukierunkować”. Osteopata może pomóc tam, gdzie zawiodła tradycyjna medycyna akademicka.

Nie znaczy to jednak, że osteopaci nie korzystają z narzędzi diagnostycznych jak zdjęcie RTG, czy wynik badania USG. Przeciwnie, korzystają. Dzięki temu są w stanie jeszcze lepiej przeprowadzić terapię manualną. Dlatego przed wizytą u osteopaty dobrze skompletować sobie dokumentację medyczną, aczkolwiek nie jest to warunkiem przeprowadzenia terapii.

Osteopatia na zachodzie cieszy się ogromną popularnością. W Wielkiej Brytania z usług osteopatów korzysta rocznie ponad 5 milionów osób, z kolei w Stanach Zjednoczonych nawet 100 milionów! To pokazuje, że osteopatia może być skuteczna w leczeniu rozmaitych schorzeń, oczywiście pod warunkiem że trafi się do dobrego osteopaty, który zna się na rzeczy i ma za sobą wiele lat praktyki i szkoleń.

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Masaż z elementami terapii manualnej (30 minut) 120zł

Rehabilitacja wad postawy u dzieci (45 min) 90zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online