Przejdź do głównej treści

Dobry Osteopata Warszawa

Zmagasz się z uciążliwym bólem pleców? A może cierpisz na zaburzenia czynnościowe układu pokarmowego lub nerwowego? Jeżeli nie wiesz do jakiego lekarza się zwrócić zacznij od osteopaty. Dlaczego? Ponieważ wiele dolegliwości z jakimi zmaga się człowiek w XXI wieku wynika z nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.

Twoim organom może nic nie dolegać, ale równowaga została zachwiana, np. przez stres, siedzący tryb życia, który wiąże się ze złą postawą i ustawieniem kręgosłupa. Osteopata to specjalista, który może przywrócić tą równowagę w organizmie. Bez niepotrzebnych tabletek, tylko za pomocą terapii manualnej, w sposób zupełnie nieinwazyjny.

Migreny, kolki, przepukliny, refluks – to wszystko może zniknąć jak za dotknięciem różdżki czarodziejskiej, gdy trafisz w ręce dobrego osteopaty.

Czym zajmuje się osteopata?

Osteopatia to szeroko rozwinięta forma medycyny manualnej, traktująca człowieka jako kompletną całość. Jej celem jest usunięcie dysfunkcji w danym miejscu ciała i przywrócenie równowagi w organizmie. Jak działa osteopata? Używa technik manualnych na kościach, powięziach, mięśniach, więzadłach, a także narządach wewnętrznych (tzw. osteopatia wisceralna). Osteopata ma dużą skuteczność w leczeniu kłopotów z kręgosłupem.

Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że z powodzeniem za pomocą osteopatii można leczyć dziesiątki innych dolegliwości takich układów jak mięśniowo-szkieletowy, czy pokarmowy. Ponadto osteopatia dobrze radzi sobie z zaburzeniami neurologicznymi, laryngologicznymi, wszelkimi zaburzeniami (snu, krążenia, odporności, oddawania moczu) i wieloma innymi rozmaitymi schorzeniami cywilizacyjnymi, które biorą się z przewlekłego stresu, który przecież jest wszechobecny w naszym życiu.

Dobry Osteopata w Warszawie

U podstaw osteopatii leży holistyczne spojrzenie na człowieka w oparciu o przekonanie, że każdy z nas posiada potencjał do samoleczenia. Wystarczy znaleźć defekt w zaburzeniach czynnościowych i zastymulować organizm do samoregulacji. Chciałbyś wyleczyć swoje schorzenia właśnie przy pomocy nieinwazyjnej osteopatii? Zastanawiasz się gdzie przyjmuje dobry osteopata w Warszawie?

Polecamy Ci naszą klinikę rehabilitacji Body Move, gdzie trafisz w ręce jednego z najlepszych osteopatów w Polsce – Andrzeja Topczewskiego, który ma na swoim koncie bogatą karierę sportową. Był uczestnikiem m.in. Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Igrzysk Olimpiskich w Pekinie w kung-fu. Przez wiele lat mieszkał i szkolił się w Chinach, dzięki czemu dziś jest ekspertem Terapii Manualnej i Terapii Funkcjonalnej, a także masażu bańką chińską, masażu ciepłymi kamieniami wulkanicznymi oraz masażu pałeczkami bambusowymi. Obecnie Andrzej Topczewski jeszcze bardziej zgłębia osteopatię na Flanders International College of Osteopathy (FICO) w Warszawie.

Osteopatia leczenie refluksu, migreny

Większość zaburzeń o charakterze funkcjonalnym, da się wyleczyć, jest odwracalna, dlatego nie trać wiary. Dobry osteopata czeka by wyleczyć Cię z uciążliwych dolegliwości. Borykasz się z refluksem? Łykasz codziennie lekarstwa hamujące wydzielanie kwasu w żołądku bądź zobojętniające? A może „pęka Ci głowa”?

Osteopata na podstawie wywiadu z pacjentem i wdrożonych terapii jest w stanie na wyregulować pracę organizmu, tak by wrócił na „właściwe tory”. Organizm ludzki ma duże zdolności samo-regeneracji, wystarczy go właściwie „ukierunkować”. Osteopata może pomóc tam, gdzie zawiodła tradycyjna medycyna akademicka.

Nie znaczy to jednak, że osteopaci nie korzystają z narzędzi diagnostycznych jak zdjęcie RTG, czy wynik badania USG. Przeciwnie, korzystają. Dzięki temu są w stanie jeszcze lepiej przeprowadzić terapię manualną. Dlatego przed wizytą u osteopaty dobrze skompletować sobie dokumentację medyczną, aczkolwiek nie jest to warunkiem przeprowadzenia terapii.

Osteopatia na zachodzie cieszy się ogromną popularnością. W Wielkiej Brytania z usług osteopatów korzysta rocznie ponad 5 milionów osób, z kolei w Stanach Zjednoczonych nawet 100 milionów! To pokazuje, że osteopatia może być skuteczna w leczeniu rozmaitych schorzeń, oczywiście pod warunkiem że trafi się do dobrego osteopaty, który zna się na rzeczy i ma za sobą wiele lat praktyki i szkoleń.

Warto przeczytać

Lekarze zajmujący się tą specjalizacją

Adam Chlaściak
Adam Chlaściak
Fizjoterapeuta
Agata Baranowska
Agata Baranowska
Fizjoterapeutka
Aleksander Nowosadko
Fizjoterapeuta
Warto przeczytać
Informacje: Osteopata
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.