Zapalenie kaletki podnaramiennej

Odczuwasz ból w barku, zwłaszcza po wysiłku fizycznym? Ruchy ramion są ograniczone, a każde uniesienie ramion nad głowę przynosi cierpienie? To może być zapalenie kaletki podnaramiennej. W takim przypadku konieczna może być wizyta u ortopedy, który przeprowadzi z Tobą wywiad i wykona konieczne badania, w tym bezbolesne i niewymagające przygotowania USG stawu barkowego. Na tej podstawie ortopeda będzie w stanie odróżnić zapalenie kaletki podnaramiennej od np. zapalenia kaletki podbarkowej, czy uszkodzenia stożka rotatorów.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Zapalenie kaletki podnaramiennej objawy

Jakie objawy mogą wskazywać na zapalenie kaletki podnaramiennej? Przede wszystkim ból, wrażliwość i ograniczenie ruchomości ręki. Ból może się nasilać przy próbie poruszania kończyną, a w niektórych przypadkach może u chorego wystąpić jeszcze gorączka, jednak nie są to częste przypadki. W przypadku tego typu objawów należy ograniczyć aktywność fizyczną do absolutnego minimum.

Zapalenie kaletki podnaramiennej przyczyny

Zapalenie kaletki podnaramiennej to dolegliwość, która przez wiele tygodni może nie dawać objawów, jednak związana jest z sumowaniem się mikrourazów w obrębie stawu. W pewnym momencie degeneracji pojawia się ból, który prowadzi do ograniczenia ruchomości stawu. W skutek podrażnienia kaletki gromadzi się w niej płyn maziowy. Zewnętrzna warstwa kaletki ulega pogrubieniu. Kto więc jest najbardziej narażony na zapalenie kaletki? Głównie osoby przeciążające stawy, pracując godzinami w nienaturalnych pozycjach.

zapalenie kaletki podnaramiennej

Leczenie zapalenia kaletki podnaramiennej

Leczenie nieoperacyjne obejmuje zazwyczaj podawanie pacjentowi leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, a także dostawowe wstrzyknięcia kortykosteroidów. Zaleca się również zestawy ćwiczeń wykonywanych w domu i przez fizjoterapię, które mają na celu wzmocnienie mięśni w obrębie chorego miejsca. Doskonałą metodą leczenia zapalenia kaletek jest terapia falą uderzeniową, która przynosi pacjentowi ulgę już po kilku krótkich, nieinwazyjnych zabiegach.

Fala uderzeniowa działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, przez co zastępuje leki niesteroidowe docierając do źródła problemu. Skuteczność leczenia falą uderzeniową dochodzi do 85% procent, co jest bardzo dobrym wynikiem, a w połączeniu z zabiegami laserem wysokoenergetycznym skuteczność i długotrwałe rezultaty są jeszcze lepsze.

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Fala uderzeniowa / Laser HILT - zabieg 55zł

Pakiet 5 zabiegów 250zł 275zł

Pakiet 10 zabiegów 450zł 550zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online