Leczenie łokcia tenisisty

Łokieć tenisisty” jest to schorzenie związane z degeneracją ścięgien w stawie łokciowym. Najczęściej na „łokieć tenisisty” skarżą się pracownicy biurowi, informatycy, graficy. Pomimo swojej nazwy jest to dolegliwość, która praktycznie nie dotyka tenisistów. Jest to schorzenie związane z powtarzającym się ruchem – siłowym wyprostem palców.

Inna przyczyna „łokcia tenisisty” dotyczy ruchów nadgarstka, jak w przypadku cięcia nożycami lub też wkręcania do oporu śrubokrętem – właśnie dlatego dolegliwość dotyka wielu mechaników, monterów itd. Przyczyna problemu nie leży w łokciu, ale w powtarzalności ruchów palców i nadgarstka, które są połączone ze ścięgnami w stawie łokciowym.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Łokieć tenisisty objawy

Charakterystycznym objawem świadczącym o tej dolegliwości jest ból po zewnętrznej stronie łokcia, pojawiający się przy przekręcaniu, chwytaniu czy naciskaniu, jak również przy prostowaniu nadgarstka. W zaawansowanym stadium chory odczuwa tkliwość w łokciu podczas nawet lekkiego ucisku. Łokieć tenisisty nie jest bardzo poważną kontuzją, aczkolwiek potrafi bardzo utrudnić codzienne życie.

Trzymanie szklanki z napojem, wkręcanie śruby, czy praca przy komputerze stają się trudne do wytrzymania, sprawiając choremu ból. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u dobrego ortopedy, który ma doświadczenie w leczeniu łokcia tenisisty. W końcu nie każdy ból w obrębie łokcia związany jest ze schorzeniem „łokieć tenisisty”. Precyzyjna diagnoza wykluczy inne kontuzje, o podobnej charakterystyce, właśnie w obrębie stawu łokciowego.

Leczenie łokcia tenisisty Warszawa

Łokieć tenisisty leczenie

By leczenie było skuteczne należy podejść do niego kompleksowo. Po pierwsze należy odciążyć rękę z dolegliwościami bólowymi. Jeżeli przyczyna schorzenia leży w charakterystyce pracy to dobrze byłoby wziąć zwolnienie chociaż na kilka dni. Kolejną kwestią w leczeniu łokcia tenisisty są ćwiczenia rozciągające i wzmacniające prostowniki oraz zginacze palców, nadgarstka i łokcia. Każdorazowo po ćwiczeniach można uskutecznić masaż kostkami lodu. Doskonałe recenzje wśród pacjentów zbiera terapia falą uderzeniową. Często już kilka krótkich, nieinwazyjnych zabiegów eliminuje ból, wydatnie zmniejszając przy tym stan zapalny. Szacuje się, że skuteczność zabiegów falą uderzeniową to około 85%. W niektórych przypadkach do terapii falą uderzeniową włącza się również laser wysokoenergetyczny, który wzmacnia efekty terapeutyczne i daje długotrwałe rezultaty.

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Fala uderzeniowa / Laser HILT - zabieg 55zł

Pakiet 5 zabiegów 250zł 275zł

Pakiet 10 zabiegów 450zł 550zł

Zadzwoń | 22 300 15 00