Halluksy leczenie Warszawa

Wygląda nieładnie, a poza tym że szpeci stopy, może również podczas chodzenia boleć. Halluks, czy też „paluch koślawy” bo o nim mowa to potoczna nazwa deformacji stawu środkowo-paliczkowego palucha. W zdecydowanej większości przypadków schorzenie dotyka kobiet, które chodzą w butach na obcasie, zakończonych w szpic, rzadziej halluksy przekazywane są genetycznie. Przeważnie halluksy występują na obu stopach. Zmian nie da się cofnąć, chyba że operacyjnie, dlatego tak ważne jest, by je zahamować. Jak? O tym w tekście poniżej.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Przyczyny halluksów

Do powstawiania halluksów przyczynia się przede wszystkim noszenie butów na wysokim obcasie. Wysoki obcas doprowadza do przeciążenia przedniej części stopy, a buty zakończone szpicem zwiększają ucisk na paluch i łuk poprzeczny stopy – właśnie to prowadzi do deformacji palców, pogłębiania się płaskostopia poprzecznego i bólu stopy. Zniekształcenia stopy sprawiają, że ta zaczyna podczas chodzenia inaczej „pracować”, ponieważ w inny sposób rozkłada się ciężar ciała, pogarsza się również wytrzymałość struktur, które odpowiadają za stabilizację stopy, mięśnie stają się słabsze, a nadmiernemu przeciążeniu ulega wewnętrzna krawędź stopy.

Halluksy objawy

W tym wypadku nie ma filozofii. Halluks to halluks i nie sposób go pomylić z niczym innym. Koślawy paluch szpecący stopę, niekiedy sprawiający ból, na ogół w stadium zaawansowanym gdy powstał stan zapalny. Gdy ból umożliwia normalne funkcjonowanie jedyną szansą na powrót do zdrowia jest operacja i bolesna rehabilitacja stopy. Jednak da się jej uniknąć, o ile możliwie wcześnie zahamuje się deformacje – w tym celu jednak należy się wybrać do specjalisty.

Leczenie haluksów Warszawa

Halluksy leczenie

Bolące halluksy leczy się skutecznie falą uderzeniową, która działa doskonale przeciwzapalnie i szybko niweluje ból. Skuteczność terapii sięga 85% i to już po pięciu krótkich zabiegach. To obecnie najlepsza nieinwazyjna metoda walki z bólem i stanami zapalnymi. By halluksy się nie rozwijały podczas codziennego chodzenia konieczne są specjalne wkładki ortopedyczne, które zapewnią prawidłowy rozkład ciężaru podczas chodzenia i zahamują deformację stóp.

Najlepsze będą wkładki termoplastyczne Formthotics, które bardzo dobrze absorbują wstrząsy w trakcie chodu i stabilizują stopę, wydatnie zwiększając komfort chodzenia, a nawet biegania.Nasze wkładki ortopedyczne można serwisować co znacznie obniża koszty – nie trzeba kupować nowej pary wkładek, tylko co kilka miesięcy wymienia się najbardziej zużyte elementy.

Niekiedy na prośbę klientki możemy zamontować w butach na szpilkach specjalne peloty, czyli specjalne uwypuklenia, które podnoszą łuk poprzeczny stopy, hamując tym samym deformacje. Nasze 10-letnie doświadczenie w branży sprawia, że umiemy tak zrobić wkładki do butów, aby nasi klienci ponownie mogli czerpać radość z aktywnego życia.

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Fala uderzeniowa / Laser HILT - zabieg 55zł

Pakiet 5 zabiegów 250zł 275zł

Pakiet 10 zabiegów 450zł 550zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online