Kolano biegacza leczenie

Czym jest kolano biegacza? Jakie są objawy tej dolegliwości i jak przebiega rehabilitacja kolana w tym konkretnym przypadku? Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w tekście poniżej. Kolano biegacza to zespół dolegliwości bólowych przedniego przedziału kolana. Jest to kontuzja, która nie pojawia się nagle.

Ból związany jest najczęściej z przeciążeniami wynikającymi z nawarstwiających się mikrourazów i jego źródło odczuwalne jest pod lub za rzepką. Bóle nasilają się w czasie chodzenia, biegania, wchodzenia i/lub schodzenia po schodach a także w pozycji siedzącej gdy kolana są przez długi czas zgięte.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Kolano biegacza przyczyny

W skutek powtarzalnych ruchów związanych z aktywnością kolana dochodzi do podrażnienia błony maziowej stawu kolanowego i degeneracji struktur, które umiejscowione są w okolicy rzepki. Powstaje stan zapalny i robi się wysięk w stawie, który z czasem może ograniczać ruchomość stawu kolanowego. Najczęściej na kolano biegacza cierpią…oczywiście biegacze, zwłaszcza długodystansowcy. Dolegliwość notowana jest również dość często u kolarzy, skoczków, narciarzy, a także piłkarzy.

kolano biegacza

Kolano biegacza rehabilitacja Warszawa

Kolano biegacza to dolegliwość, którą należy leczyć kompleksowo z wykorzystaniem kilku metod. Na pewno rehabilitacja kolana powinna zostać oparta o ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśnia czworogłowego uda. Dodatkowo fizjoterapia polega na stretchingu przykurczonych mięśni, które powodują nadmierne przyparcie rzepki na kość udową. Do rehabilitacji kolana wprowadza się także zabiegi falą uderzeniową i laserem wysokoenergetycznym, co znacznie zmniejsza ból i działa przeciwzapalnie.

W niektórych przypadkach można również dołączyć do rehabilitacji ćwiczenia, które mają za zadanie stabilizować staw biodrowy. Ponadto wykorzystuje się również kinesiotaping, jak również specjalnie wkładki ortopedyczne, które mają na celu korygowanie ustawienia stóp w czasie chodu i biegu. Zapraszamy do naszego gabinetu po kompleksową pomoc w zakresie rehabilitacji kolana.

Okazje cenowe

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Zadzwoń teraz
Zapisz się online