Rehabilitacja biodra Warszawa

Doznałeś urazu biodra lub na skutek zmian zwyrodnieniowych staw nie funkcjonuje prawidłowo? Przeszedłeś operację wszczepienia endoprotezy lub jesteś przed zabiegiem? Jeżeli tak, to potrzebujesz fachowej rehabilitacji biodra. Warszawa, Twardowska 3 – to pod tym adresem mieści się klinika Body Move.

Mamy ponad 10 letnie doświadczenie w rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego, w tym także w rehabilitacji stawu biodrowego. Zaniedbania w zakresie chorego biodra mogą skutkować nie tylko silnymi dolegliwościami bólowymi, bólami promieniującymi na kończyny dolne, ale także poważnymi zaburzeniami chodu.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Jeżeli nie chcesz dalszych komplikacji zdrowotnych powinieneś jak najszybciej umówić się na leczenie biodra. Zapraszamy do naszej placówki, gdzie zajmą się Tobą najlepsi specjaliści, którzy każdego dnia pomagają chorym odzyskać sprawność w jak największym stopniu. Każdorazowo dobieramy ćwiczenia uwzględniając możliwości i potrzeby danego pacjenta, dzięki czemu uzyskujemy możliwie najlepsze efekty w trakcie rehabilitacji biodra.

rehabilitacja biodra warszawa

Dlaczego rehabilitacja biodra jest konieczna?

Staw biodrowy to jeden z największych stawów w organizmie człowieka. Jego zadaniem jest przenoszenie ciężaru ciała z tułowia na nogi i umożliwienie poruszania się. Co gdy na skutek urazu lub zmian zwyrodnieniowych staw biodrowy przestaje działać prawidłowo? Wówczas konieczna jest rehabilitacja biodra. Szacuje się, że choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego może dotyczyć aż 11% osób, które ukończyły 35 lat. Przeważnie jednak na kłopoty z biodrami skarżą się pacjenci po 50. roku życia. To, co jest charakterystyczne dla zmian zwyrodnieniowych biodra, to degeneracja chrząstki stawowej i podchrzęstnej warstwy kości.

Przeciążenie struktur stawu biodrowego doprowadza do ścierania się chrząstki stawowej, czego skutkiem jest przewlekły stan zapalny i tworzenie się osteofitów. Chorzy skarżą się na ból, ograniczoną ruchomość i przykrucze mięśniowe, co wydatnie obniża jakość życia, dlatego rehabilitacja biodra jest koniecznością. Niestety nierzadko zmiany degeneracyjne w biodrze są tak zaawansowane, że konieczna jest endoproteza. Jeśli zajdzie taka potrzeba to zabieg operacyjny endoprotezy biodra to polecamy naszego specjalistę Michała Szyszkę ortopedę specjalizującego się w endoprotezach biodra.

Rehabilitacja biodra endoproteza

Warto wiedzieć, że w przypadku endoprotezy biodra rehabilitacja obejmuje nie tylko okres pooperacyjny, ale też czas przed operacją. Rehabilitacja biodra przed operacją endoprotezy jest tak ważna, ze względu na przykurcze i zmniejszenie siły mięśniowej. Nie przeprowadzenie rehabilitacji biodra przed wszczepieniem endoprotezy biodra nie dość, że mogłoby spowolnić proces rehabilitacji, to dodatkowo mogłoby wywołać trwały przykurcz zgięciowy w biodrze i doprowadzić do skrócenia kończyny dolnej.

rehabilitacja biodra warszawa

Okazje cenowe

rehabilitacja biodra warszawa

W związku z tym, w okresie przedoperacyjnym wykonuje się ćwiczenia mające na celu poprawę siły, zwiększenie masy mięśniowej oraz ruchomości w stawach. Poza tym, celem ćwiczeń przed operacją jest przygotowanie pacjenta do rehabilitacji pooperacyjnej, nauczenie go właściwych ruchów, które będą potrzebne w odzyskaniu sprawności. W rehabilitacji biodra po operacji stosujemy terapię manualną, fizykoterapię, kinesiotaping, a także dobrane ćwiczenia rozciągające, wzmacniające oraz stabilizacyjne. Podczas rehabilitacji biodra analizujemy biomechanikę stawu, a także kończyn dolnych, miednicy i kręgosłupa, by zoptymalizować cały proces.

Inne schorzenia biodra rehabilitacja

Rehabilitacja biodra jest również bardzo wskazana w przypadku różnego rodzaju schorzeń oraz zespołów bólowych, takich jak: bóle przeciążeniowe biodra, stany zapalny przyczepów i ścięgien, naciągnięcia w okolicach pachwin i ud, bóle stawu krzyżowo-biodrowego oraz miednicy, „zespół trzaskającego biodra”, dysplazja stawu biodrowego, czy też konflikt udowo-panewkowy. Wymienione jednostki chorobowe potrafią skutecznie wyłączyć człowieka z życia codziennego, utrudnić czy wręcz uniemożliwić wykonywanie pracy oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. W związku z tym, niezwykle ważne jest rozpoczęcie pod okiem wykwalifikowanego specjalisty rehabilitacji biodra.

rehabilitacja biodra warszawa

W Warszawie jest wiele gabinetów rehabilitacyjnych, jedne lepsze, inne gorsze, dlatego jeżeli nie chcesz oddać swojego zdrowia przypadkowi umów się na wizytę w naszej klinice. Zrobimy co w naszej mocy, abyś odzyskał sprawność i zapomniał o uporczywym bólu. Rehabilitacja biodra po urazach to nasza specjalność, dlatego możesz mieć pewność, że trafiłeś w dobre ręce. Interesuje Cię najlepsza opieka fizjoterapeutyczna? Chcesz fachowej rehabilitacji biodra w Warszawie? Zgłoś się do Body Move i rozpocznij drogę do odzyskania sprawności ruchowej.

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Rehabilitacja - wizyta (1,5h) 150zł

Pakiet 5 wizyt 700zł 900zł

Pakiet 10 wizyt 1300zł 1500zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online