Przejdź do głównej treści
Strona główna / Oferta / Rehabilitacja / Rehabilitacja biodra

Rehabilitacja biodra Warszawa

Doznałeś urazu biodra lub na skutek zmian zwyrodnieniowych staw nie funkcjonuje prawidłowo? Przeszedłeś operację wszczepienia endoprotezy lub jesteś przed zabiegiem? Jeżeli tak, to potrzebujesz fachowej rehabilitacji biodra. Warszawa, Twardowska 3 – to pod tym adresem mieści się klinika Body Move.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.
Jak możemy Ci pomóc?
Zobacz zakres współpracy z dziedziny: Rehabilitacja biodra

Mamy ponad 10 letnie doświadczenie w rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego, w tym także w rehabilitacji stawu biodrowego. Zaniedbania w zakresie chorego biodra mogą skutkować nie tylko silnymi dolegliwościami bólowymi, bólami promieniującymi na kończyny dolne, ale także poważnymi zaburzeniami chodu.

Jeżeli nie chcesz dalszych komplikacji zdrowotnych powinieneś jak najszybciej umówić się na leczenie biodra. Zapraszamy do naszej placówki, gdzie zajmą się Tobą najlepsi specjaliści, którzy każdego dnia pomagają chorym odzyskać sprawność w jak największym stopniu. Każdorazowo dobieramy ćwiczenia uwzględniając możliwości i potrzeby danego pacjenta, dzięki czemu uzyskujemy możliwie najlepsze efekty w trakcie rehabilitacji biodra.

Dlaczego rehabilitacja biodra jest konieczna?

Staw biodrowy to jeden z największych stawów w organizmie człowieka. Jego zadaniem jest przenoszenie ciężaru ciała z tułowia na nogi i umożliwienie poruszania się. Co gdy na skutek urazu lub zmian zwyrodnieniowych staw biodrowy przestaje działać prawidłowo? Wówczas konieczna jest rehabilitacja biodra. Szacuje się, że choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego może dotyczyć aż 11% osób, które ukończyły 35 lat. Przeważnie jednak na kłopoty z biodrami skarżą się pacjenci po 50. roku życia. To, co jest charakterystyczne dla zmian zwyrodnieniowych biodra, to degeneracja chrząstki stawowej i podchrzęstnej warstwy kości.

Przeciążenie struktur stawu biodrowego doprowadza do ścierania się chrząstki stawowej, czego skutkiem jest przewlekły stan zapalny i tworzenie się osteofitów. Chorzy skarżą się na ból, ograniczoną ruchomość i przykrucze mięśniowe, co wydatnie obniża jakość życia, dlatego rehabilitacja biodra jest koniecznością. Niestety nierzadko zmiany degeneracyjne w biodrze są tak zaawansowane, że konieczna jest endoproteza. Jeśli zajdzie taka potrzeba to zabieg operacyjny endoprotezy biodra to polecamy naszego specjalistę Michała Szyszkę ortopedę specjalizującego się w endoprotezach biodra.

Rehabilitacja biodra endoproteza

Warto wiedzieć, że w przypadku endoprotezy biodra rehabilitacja obejmuje nie tylko okres pooperacyjny, ale też czas przed operacją. Rehabilitacja biodra przed operacją endoprotezy jest tak ważna, ze względu na przykurcze i zmniejszenie siły mięśniowej. Nie przeprowadzenie rehabilitacji biodra przed wszczepieniem endoprotezy biodra nie dość, że mogłoby spowolnić proces rehabilitacji, to dodatkowo mogłoby wywołać trwały przykurcz zgięciowy w biodrze i doprowadzić do skrócenia kończyny dolnej.

W związku z tym, w okresie przedoperacyjnym wykonuje się ćwiczenia mające na celu poprawę siły, zwiększenie masy mięśniowej oraz ruchomości w stawach. Poza tym, celem ćwiczeń przed operacją jest przygotowanie pacjenta do rehabilitacji pooperacyjnej, nauczenie go właściwych ruchów, które będą potrzebne w odzyskaniu sprawności. W rehabilitacji biodra po operacji stosujemy terapię manualną, fizykoterapię, kinesiotaping, a także dobrane ćwiczenia rozciągające, wzmacniające oraz stabilizacyjne. Podczas rehabilitacji biodra analizujemy biomechanikę stawu, a także kończyn dolnych, miednicy i kręgosłupa, by zoptymalizować cały proces.

Warto przeczytać

Lekarze zajmujący się tą specjalizacją

Adam Chlaściak
Adam Chlaściak
Fizjoterapeuta
Agata Baranowska
Agata Baranowska
Fizjoterapeutka
Aleksander Nowosadko
Fizjoterapeuta
Daj sobie pomóc!
Umów się na wizytę w Body Move

Inne schorzenia biodra rehabilitacja

Rehabilitacja biodra jest również bardzo wskazana w przypadku różnego rodzaju schorzeń oraz zespołów bólowych, takich jak: bóle przeciążeniowe biodra, stany zapalny przyczepów i ścięgien, naciągnięcia w okolicach pachwin i ud, bóle stawu krzyżowo-biodrowego oraz miednicy, „zespół trzaskającego biodra”, dysplazja stawu biodrowego, czy też konflikt udowo-panewkowy. Wymienione jednostki chorobowe potrafią skutecznie wyłączyć człowieka z życia codziennego, utrudnić czy wręcz uniemożliwić wykonywanie pracy oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. W związku z tym, niezwykle ważne jest rozpoczęcie pod okiem wykwalifikowanego specjalisty rehabilitacji biodra.

W Warszawie istnieje wiele gabinetów rehabilitacyjnych, zróżnicowanych pod względem jakości usług. Dlatego, jeśli nie chcesz ryzykować swojego zdrowia, to serdecznie zachęcamy Cię do umówienia się na wizytę w naszej klinice. Nasza główna misja to pomoc pacjentom w odzyskaniu sprawności i pozbyciu się uciążliwego bólu.

Rehabilitacja biodra po urazach to nasza specjalność, a nasi doświadczeni fizjoterapeuci są gotowi podjąć się Twojej opieki. Możesz być pewien, że trafiłeś w dobre ręce, ponieważ nasz zespół jest wyszkolony i zaangażowany w proces poprawy Twojego stanu zdrowia.

Nasza klinika Body Move to miejsce, gdzie stawiamy na indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pracujemy z pasją i zaangażowaniem, aby dostosować rehabilitację do Twoich konkretnych potrzeb. Nasze nowoczesne urządzenia i metody terapeutyczne pomogą Ci szybko wrócić do pełnej sprawności.

Jeśli poszukujesz najlepszej opieki fizjoterapeutycznej i zależy Ci na profesjonalnej rehabilitacji biodra w Warszawie, to zachęcamy do skontaktowania się z nami i rozpoczęcia swojej drogi do odzyskania pełnej sprawności ruchowej. Wierzymy, że razem możemy osiągnąć znakomite rezultaty. Odezwij się do Body Move i daj nam szansę pomóc Ci w powrocie do zdrowia. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc na każdym etapie Twojej rehabilitacji.

Umów się na wizytę
Pacjenci, którzy trafiają do nas pełni bólu i niepokoju z czasem opuszczają Body Move spokojni o swoje zdrowie i przyszłość.
Umów się na wizytę w Body Move
Warto przeczytać
Informacje: Rehabilitacja biodra
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.