Rehabilitacja kręgosłupa Warszawa

Cierpisz na bóle pleców? Masz zdiagnozowane zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgów? Potrzebna Ci fachowa rehabilitacja kręgosłupa. W Warszawie przy ulicy Rydygiera 19  mieści się klinika Body Move. Od ponad 10 lat pomagamy pacjentom cierpiącym na schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego dobierając ćwiczenia rehabilitacyjne i zabiegi pod konkretnego pacjenta. Mamy na koncie setki przypadków rehabilitacji kręgosłupa zakończonych sukcesem. Znamy się na tym, jak mało kto.

Jeżeli nie chcesz, żeby dolegliwości bólowe wyłączyły Cię z życia zawodowego i towarzyskiego, to koniecznie rozpocznij rehabilitację kręgosłupa. To proces długotrwały, który wymaga cierpliwości, ale jest to jedyne wyjście, by nie zostać inwalidą. Nie jest prawdą, że problemy z kręgosłupem zarezerwowane są tylko dla osób po 50-tce.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Niestety coraz częściej na rehabilitację kręgosłupa zgłaszają się do nas już 30 latkowie! To efekt braku aktywności fizycznej, przesiadywania wiele godzin w pozycji siedzącej (najgorszej dla kręgosłupa) oraz diety opartej o produkty wysoko przetworzone. Każdego dnia zajmujemy się nie tylko rehabilitacją kręgosłupa, ale również edukowaniem naszych pacjentów w zakresie konkretnych ćwiczeń i zalecanych sportów. W Body Move korygujemy też wady postawy, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku dzieci w fazie szybkiego wzrostu. U dorosłych rehabilitacja kręgosłupa w związku z takimi schorzeniami jak lordoza, skolioza, czy kifoza również jest konieczna – chodzi o to, by zapobiec pogłębianiu się problemu.

rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitacja kręgosłupa – kiedy jest konieczna?

Rehabilitacja kręgosłupa może okazać się niezbędna w przypadku bólu pleców, których przyczyną są bóle kręgosłupa. Dolegliwości nawet w początkowym stadium mogą poważnie ograniczyć aktywność ruchową pacjenta. Osoby, które się do nas zgłaszają najczęściej cierpią na bóle kręgosłupa krzyżowo- lędźwiowego, co wynika bardzo często z ich trybu życia, a więc wielogodzinnej pracy za biurkiem lub jazdy samochodem. Ból pleców może mieć różne przyczyny, jednak przeważnie jest skutkiem dyskopatii, a więc zmian patologicznych w krążkach międzykręgowych. Inną częstą przyczyną, która powoduje ból pleców są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa – jest to efekt starzenia się organizmu.

Rehabilitacja kręgosłupa wprawdzie nie cofnie zmian degeneracyjnych, ale je skutecznie zahamuje i zniesie lub wydatnie zmniejszy dolegliwości bólowe pleców, czy to w odcinku lędźwiowym, czy też piersiowym lub szyjnym. Celem rehabilitacji kręgosłupa jest też poprawa jego stabilności, którą osiąga się m.in. poprzez poprawę siły mięśni posturalnych. Właśnie przywrócenie równowagi mięśniowej jest jedną z najważniejszych kwestii przy rehabilitacji kręgosłupa. Za pomocą terapii manualnej oraz indywidualnie dobranych ćwiczeń (kinezyterapia) leczymy nawet uporczywe dolegliwości bólowe pleców.

Okazje cenowe

Co leczymy w ramach rehabilitacji kręgosłupa?

W naszej klinice w Warszawie rehabilitacja kręgosłupa obejmuje takie jednostki chorobowe jak: dyskopatia, rwa kulszowa, rwa udowa, rwa barkowa, rwa ramienna, kręgozmyk, wszelkie bóle przeciążeniowe mięśni przykręgosłupowych i grzbietu oraz dysfunkcje stawów krzyżowo-biodrowych. Niestety wymienione powyżej schorzenia są dość częste wśród osób, które się do nas zgłaszają. Rehabilitacja kręgosłupa jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, ponieważ wszelkie patologie w obrębie kręgosłupa mogą się negatywnie odbijać na pracy narządów wewnętrznych, kończyn, a nawet głowy!

rehabilitacja kręgosłupa warszawa

Zapraszamy do naszej kliniki w Warszawie na rehabilitację kręgosłupa prowadzoną przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów w oparciu o nowoczesne i skuteczne metody leczenia. Jeżeli dysponujesz wynikiem badania obrazowego (najlepiej rezonans magnetyczny) to koniecznie weź go ze sobą, będzie on potrzebny do ułożenia planu rehabilitacji pod Twój konkretny przypadek. Nie załamuj się, tylko umów się na pierwszą wizytę, by omówić z naszym fizjoterapeutą rehabilitację kręgosłupa. Z nami szybciej wrócisz do zdrowia i tego, co kochasz robić na co dzień.

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Masaż z elementami terapii manualnej (30 minut) 120zł

Rehabilitacja wad postawy u dzieci (45 min) 90zł

Zadzwoń | 22 300 15 00