Rehabilitacja kolana Warszawa

Od ponad dekady pomagamy pacjentom zmagającym się z różnego rodzaju urazami aparatu mięśniowo-szkieletowego. Rehabilitacja kolana to nasza specjalności, dlatego jesteśmy przekonani, że pomożemy i Tobie. Mamy pod swoją opieką zarówno ludzi stroniących na co dzień od aktywności sportowej, jak i zawodowych sportowców, dzięki czemu możemy przenosić najnowocześniejsze metody rehabilitacji kolana stosowane w sporcie, na grunt ogólnodostępnej rehabilitacji.

Masz stan zapalny lub obrzęk w stawie kolanowym? Jesteś przed lub po operacji kolana? Dolegliwości bólowe nie dają Ci normalnie funkcjonować, więc szukasz fachowej rehabilitacji kolana? Warszawa Żoliborz ulica Rydygiera 19, to w tym miejscu mieści się klinika Body Move.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Bez względu na to, czy zmagasz się z tzw. kolanem biegacza, bocznym przyparciem rzepki, czy też zerwaniem więzadła krzyżowego ACL, powinieneś jak najszybciej rozpocząć rehabilitację kolana. W Warszawie jest wiele gabinetów rehabilitacyjnych, jednak mało kto posiada taką wiedzę i takie doświadczenie w zakresie rehabilitacji stawu kolanowego, co specjaliści z Body Move – mamy po prostu na swoim koncie setki rehabilitacji kolan zakończonych sukcesem.

rehabilitacja kolana warszawa

Rehabilitacja kolana – dlaczego jest tak ważna?

Staw kolanowy z racji swojej funkcji jest jednym z najbardziej narażonych na przeciążenia stawów w ludzkim organizmie – większe obciążenia są tylko w stawie skokowym. Obciążenia w kolanie związane są z pracą ogromnego mięśnia czworogłowego uda, gdzie maksymalny ciąg na rzepkę wynosi aż 300 kg! Właśnie dlatego ten staw narażony jest na częste kontuzje i urazy. Rehabilitacja kolana przeważnie dotyczy urazów łąkotek, rzepki kolanowej, więzadeł zewnętrznych i wewnętrznych, a także torebki stawowej. Z wiekiem struktury stabilizujące kolano ulegają osłabieniu przez co są podatne na zmiany zwyrodnieniowe.

Rehabilitacja kolana może być również konieczna z powodu zmian zwyrodnieniowych będących wynikiem nadmiernej aktywności fizycznej lub nadwagi. Staw kolanowy choć nie jest największym stawem w ludzkim organizmie, to jednak jego funkcja jest nie do przecenienia. Niesprawne kolano uniemożliwia normalne funkcjonowanie, co skutkuje zmniejszeniem codziennej aktywności fizycznej – stąd jest już tylko jeden krok do pogorszenia stanu całego organizmu. Od dawna wiadomo, że regularny ruch jest niezbędny do życia, a jego brak może mieć katastrofalne skutki dla człowieka.

rehabilitacja kolana warszawa

Okazje cenowe

rehabilitacja kolana warszawa

Rehabilitacja kolana Bielany

W klinice Body Move na Bielanach rehabilitacja kolana obejmuje zarówno zabiegi fizykalne z użyciem nowoczesnych metod jak terapia falą uderzeniową i laserem HILT, jak również terapię manualną dostosowaną do konkretnego przypadku. Leczymy bóle przeciążeniowe kolana, a także bóle wynikające ze zmian zwyrodnieniowych. Podstawą dobrze przeprowadzonej rehabilitacji kolana jest odbudowanie zakresu ruchów. Pełen wyprost w kolanie jest sprawą kluczową – bez tego nie da się odbudować mięśni nogi (przede wszystkim mięśnia czworogłowego uda).

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie rehabilitacji po artroskopii kolana, co oznacza, że każdorazowo dostosowujemy proces leczenia do indywidualnych potrzeb i przypadków naszych pacjentów. Nasza szeroka oferta rehabilitacji kolana obejmuje skuteczne terapie dla wielu schorzeń, w tym:

Boczne przyparcie rzepki (ELPS): Nasz zespół doświadczonych fizjoterapeutów pomoże Ci w leczeniu bocznego przyparcia rzepki, pomagając przywrócić stabilność kolana.

Kolano biegacza: Specjalizujemy się również w leczeniu bólu kolana biegacza, stosując terapie, które pomagają wzmocnić mięśnie i poprawić technikę biegu.

Kolano skoczka: Nasza rehabilitacja skierowana jest również do osób cierpiących na ból kolana skoczka, pomagając w powrocie do aktywności sportowych

Kolano kinomana: Jeśli borykasz się z bólem kolana kinomana, nasi specjaliści pomogą Ci w poprawie funkcji kolana i złagodzeniu bólu.

Zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego (ITBS): Nasza terapia skupia się na redukcji bólu związanego z ITBS i przywracaniu równowagi mięśniowej.

Zerwanie więzadła krzyżowego ACL: Oferujemy kompleksową rehabilitację po zerwaniu ACL, pomagając wzmocnić mięśnie i przywrócić stabilność stawu kolanowego.

Uszkodzenia łąkotek: Nasze podejście do rehabilitacji łąkotek opiera się na indywidualnym podejściu, dostosowanym do rodzaju i stopnia uszkodzenia.

Bóle piszczeli: Pomagamy w identyfikacji przyczyn bólu piszczeli i opracowujemy terapie mające na celu jego złagodzenie.

Choroba Osgood-Schattlera: Nasza rehabilitacja jest skoncentrowana na łagodzeniu bólu i przywracaniu pełnej funkcji kolana u pacjentów z chorobą Osgood-Schattlera.

Uszkodzenie chrząstki stawowej i zwichnięcie rzepki: Nasza specjalistyczna opieka pomoże w regeneracji chrząstki stawowej oraz przywrócić prawidłową funkcję rzepki.

Jeżeli cierpisz na którykolwiek z tych schorzeń lub potrzebujesz profesjonalnej rehabilitacji kolana, to serdecznie zapraszamy do naszej kliniki. Nasza lokalizacja na Bielanach, Żoliborzu sprawia, że jesteśmy wygodnie dostępni dla mieszkańców tych warszawskich dzielnic. Z nami odzyskasz sprawność i komfort życia.

rehabilitacja kolana warszawa prywatnie

Szeroki wachlarz metod i ponad 10 letnie doświadczenie w branży pozwalają nam skutecznie leczyć wszelkie stany zapalne przyczepów i ścięgien, które odpowiadają za prawidłową pracę stawu kolanowego. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie zwlekaj, tylko umów się na wizytę w naszej klinice, na rehabilitację kolana. Warszawa, ul. Rydygiera 19.

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Rehabilitacja - wizyta (1,5h) 150zł

Pakiet 5 wizyt 700zł 900zł

Pakiet 10 wizyt 1300zł 1500zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online