Przejdź do głównej treści
Strona główna / Oferta / Rehabilitacja / Rehabilitacja kolana

Rehabilitacja kolana Warszawa

Od ponad dekady pomagamy pacjentom zmagającym się z różnego rodzaju urazami aparatu mięśniowo-szkieletowego. Rehabilitacja kolana to nasza specjalności, dlatego jesteśmy przekonani, że pomożemy i Tobie. Mamy pod swoją opieką zarówno ludzi stroniących na co dzień od aktywności sportowej, jak i zawodowych sportowców, dzięki czemu możemy przenosić najnowocześniejsze metody rehabilitacji kolana stosowane w sporcie, na grunt ogólnodostępnej rehabilitacji.

Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.
Jak możemy Ci pomóc?
Zobacz zakres współpracy z dziedziny: Rehabilitacja kolana

Masz stan zapalny lub obrzęk w stawie kolanowym? Jesteś przed lub po operacji kolana? Dolegliwości bólowe nie dają Ci normalnie funkcjonować, więc szukasz fachowej rehabilitacji kolana? Warszawa Żoliborz ulica Rydygiera 19, to w tym miejscu mieści się klinika Body Move.

Bez względu na to, czy zmagasz się z tzw. kolanem biegacza, bocznym przyparciem rzepki, czy też zerwaniem więzadła krzyżowego ACL, powinieneś jak najszybciej rozpocząć rehabilitację kolana. W Warszawie jest wiele gabinetów rehabilitacyjnych, jednak mało kto posiada taką wiedzę i takie doświadczenie w zakresie rehabilitacji stawu kolanowego, co specjaliści z Body Move – mamy po prostu na swoim koncie setki rehabilitacji kolan zakończonych sukcesem.

Rehabilitacja kolana – dlaczego jest tak ważna?

Staw kolanowy z racji swojej funkcji jest jednym z najbardziej narażonych na przeciążenia stawów w ludzkim organizmie – większe obciążenia są tylko w stawie skokowym. Obciążenia w kolanie związane są z pracą ogromnego mięśnia czworogłowego uda, gdzie maksymalny ciąg na rzepkę wynosi aż 300 kg! Właśnie dlatego ten staw narażony jest na częste kontuzje i urazy. Rehabilitacja kolana przeważnie dotyczy urazów łąkotek, rzepki kolanowej, więzadeł zewnętrznych i wewnętrznych, a także torebki stawowej. Z wiekiem struktury stabilizujące kolano ulegają osłabieniu przez co są podatne na zmiany zwyrodnieniowe.

Rehabilitacja kolana może być również konieczna z powodu zmian zwyrodnieniowych będących wynikiem nadmiernej aktywności fizycznej lub nadwagi. Staw kolanowy choć nie jest największym stawem w ludzkim organizmie, to jednak jego funkcja jest nie do przecenienia. Niesprawne kolano uniemożliwia normalne funkcjonowanie, co skutkuje zmniejszeniem codziennej aktywności fizycznej – stąd jest już tylko jeden krok do pogorszenia stanu całego organizmu. Od dawna wiadomo, że regularny ruch jest niezbędny do życia, a jego brak może mieć katastrofalne skutki dla człowieka.

Rehabilitacja kolana Bielany

W klinice Body Move na Bielanach rehabilitacja kolana obejmuje zarówno zabiegi fizykalne z użyciem nowoczesnych metod jak terapia falą uderzeniową i laserem HILT, jak również terapię manualną dostosowaną do konkretnego przypadku. Leczymy bóle przeciążeniowe kolana, a także bóle wynikające ze zmian zwyrodnieniowych. Podstawą dobrze przeprowadzonej rehabilitacji kolana jest odbudowanie zakresu ruchów. Pełen wyprost w kolanie jest sprawą kluczową – bez tego nie da się odbudować mięśni nogi (przede wszystkim mięśnia czworogłowego uda).

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie rehabilitacji po artroskopii kolana, co oznacza, że każdorazowo dostosowujemy proces leczenia do indywidualnych potrzeb i przypadków naszych pacjentów. Nasza szeroka oferta rehabilitacji kolana obejmuje skuteczne terapie dla wielu schorzeń, w tym:

Warto przeczytać

Lekarze zajmujący się tą specjalizacją

Adam Chlaściak
Adam Chlaściak
Fizjoterapeuta
Agata Baranowska
Agata Baranowska
Fizjoterapeutka
Aleksander Nowosadko
Fizjoterapeuta

Zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego (ITBS): Nasza terapia skupia się na redukcji bólu związanego z ITBS i przywracaniu równowagi mięśniowej.

Zerwanie więzadła krzyżowego ACL: Oferujemy kompleksową rehabilitację po zerwaniu ACL, pomagając wzmocnić mięśnie i przywrócić stabilność stawu kolanowego.

Uszkodzenia łąkotek: Nasze podejście do rehabilitacji łąkotek opiera się na indywidualnym podejściu, dostosowanym do rodzaju i stopnia uszkodzenia.

Bóle piszczeli: Pomagamy w identyfikacji przyczyn bólu piszczeli i opracowujemy terapie mające na celu jego złagodzenie.

Choroba Osgood-Schattlera: Nasza rehabilitacja jest skoncentrowana na łagodzeniu bólu i przywracaniu pełnej funkcji kolana u pacjentów z chorobą Osgood-Schattlera.

Uszkodzenie chrząstki stawowej i zwichnięcie rzepki: Nasza specjalistyczna opieka pomoże w regeneracji chrząstki stawowej oraz przywrócić prawidłową funkcję rzepki.

Jeżeli cierpisz na którykolwiek z tych schorzeń lub potrzebujesz profesjonalnej rehabilitacji kolana, to serdecznie zapraszamy do naszej kliniki. Nasza lokalizacja na Bielanach, Żoliborzu sprawia, że jesteśmy wygodnie dostępni dla mieszkańców tych warszawskich dzielnic. Z nami odzyskasz sprawność i komfort życia.

Szeroki wachlarz metod i ponad 10 letnie doświadczenie w branży pozwalają nam skutecznie leczyć wszelkie stany zapalne przyczepów i ścięgien, które odpowiadają za prawidłową pracę stawu kolanowego. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie zwlekaj, tylko umów się na wizytę w naszej klinice, na rehabilitację kolana. Warszawa, ul. Rydygiera 19.

Daj sobie pomóc!
Umów się na wizytę w Body Move
Warto przeczytać
Informacje: Rehabilitacja kolana
Skontaktuj się z nami
Daj sobie pomóc już dzisiaj! Umów się na wizytę w BodyMove!
4.9
Średnia ocen w naszym Centrum Medycznym
Mapa dojazdu
Jak dojechać do BodyMove
Adres naszego Centrum
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 21:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Logotyp Google
4.9
na podstawie 425 opinii.
Zobacz opinie
Logotyp Google
5.0
na podstawie 168 opinii.
Logotyp Google
4.9
na podstawie 115 opinii.