Rehabilitacja kolana Warszawa

Od ponad dekady pomagamy pacjentom zmagającym się z różnego rodzaju urazami aparatu mięśniowo-szkieletowego. Rehabilitacja kolana to nasza specjalności, dlatego jesteśmy przekonani, że pomożemy i Tobie. Mamy pod swoją opieką zarówno ludzi stroniących na co dzień od aktywności sportowej, jak i zawodowych sportowców, dzięki czemu możemy przenosić najnowocześniejsze metody rehabilitacji kolana stosowane w sporcie, na grunt ogólnodostępnej rehabilitacji.

Masz stan zapalny lub obrzęk w stawie kolanowym? Jesteś przed lub po operacji kolana? Dolegliwości bólowe nie dają Ci normalnie funkcjonować, więc szukasz fachowej rehabilitacji kolana? Warszawa Żoliborz ulica Rydygiera 19, to w tym miejscu mieści się klinika Body Move.

Szukasz pomocy specjalistów?
Zadzwoń i umów się na wizytę w Body Move!

Bez względu na to, czy zmagasz się z tzw. kolanem biegacza, bocznym przyparciem rzepki, czy też zerwaniem więzadła krzyżowego ACL, powinieneś jak najszybciej rozpocząć rehabilitację kolana. W Warszawie jest wiele gabinetów rehabilitacyjnych, jednak mało kto posiada taką wiedzę i takie doświadczenie w zakresie rehabilitacji stawu kolanowego, co specjaliści z Body Move – mamy po prostu na swoim koncie setki rehabilitacji kolan zakończonych sukcesem.

rehabilitacja kolana warszawa

Rehabilitacja kolana – dlaczego jest tak ważna?

Staw kolanowy z racji swojej funkcji jest jednym z najbardziej narażonych na przeciążenia stawów w ludzkim organizmie – większe obciążenia są tylko w stawie skokowym. Obciążenia w kolanie związane są z pracą ogromnego mięśnia czworogłowego uda, gdzie maksymalny ciąg na rzepkę wynosi aż 300 kg! Właśnie dlatego ten staw narażony jest na częste kontuzje i urazy. Rehabilitacja kolana przeważnie dotyczy urazów łąkotek, rzepki kolanowej, więzadeł zewnętrznych i wewnętrznych, a także torebki stawowej. Z wiekiem struktury stabilizujące kolano ulegają osłabieniu przez co są podatne na zmiany zwyrodnieniowe.

Rehabilitacja kolana może być również konieczna z powodu zmian zwyrodnieniowych będących wynikiem nadmiernej aktywności fizycznej lub nadwagi. Staw kolanowy choć nie jest największym stawem w ludzkim organizmie, to jednak jego funkcja jest nie do przecenienia. Niesprawne kolano uniemożliwia normalne funkcjonowanie, co skutkuje zmniejszeniem codziennej aktywności fizycznej – stąd jest już tylko jeden krok do pogorszenia stanu całego organizmu. Od dawna wiadomo, że regularny ruch jest niezbędny do życia, a jego brak może mieć katastrofalne skutki dla człowieka.

rehabilitacja kolana warszawa

Okazje cenowe

rehabilitacja kolana warszawa

Rehabilitacja kolana Bielany

W klinice Body Move na Bielanach rehabilitacja kolana obejmuje zarówno zabiegi fizykalne z użyciem nowoczesnych metod jak terapia falą uderzeniową i laserem HILT, jak również terapię manualną dostosowaną do konkretnego przypadku. Leczymy bóle przeciążeniowe kolana, a także bóle wynikające ze zmian zwyrodnieniowych. Podstawą dobrze przeprowadzonej rehabilitacji kolana jest odbudowanie zakresu ruchów. Pełen wyprost w kolanie jest sprawą kluczową – bez tego nie da się odbudować mięśni nogi (przede wszystkim mięśnia czworogłowego uda).

Jesteśmy specjalistami w rehabilitacji po artroskopii kolana, każdorazowo dobierając proces leczenia do konkretnego przypadku. Rehabilitacja kolana okazuje się niezbędna w takich schorzeniach jak: boczne przyparcie rzepki (ELPS), „kolano biegacza”, „kolano skoczka”, „kolano kinomana”, zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego (ITBS), zerwanie więzadła krzyżowego ACL, uszkodzenia łąkotek, bóle piszczeli, choroba Osgood-Schattlera, uszkodzenie chrząstki stawowej, czy zwichnięcie rzepki. Jeżeli borykasz się z którymś z wymienionych powyżej schorzeń to zapraszamy do nas na fachową rehabilitację kolana. Bielany, Żoliborz, to właśnie mieszkańcy tych warszawskich dzielnic będą mieć najbliżej do naszej kliniki.

rehabilitacja kolana warszawa prywatnie

Szeroki wachlarz metod i ponad 10 letnie doświadczenie w branży pozwalają nam skutecznie leczyć wszelkie stany zapalne przyczepów i ścięgien, które odpowiadają za prawidłową pracę stawu kolanowego. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie zwlekaj, tylko umów się na wizytę w naszej klinice, na rehabilitację kolana. Warszawa, ul. Rydygiera 19.

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów.
Przeczytaj opinie o nas!

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Rydygiera 19 lokal U17,
01-793 Warszawa Żoliborz
woj. mazowieckie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 21:00
Sobota 8:00 - 14:00

Rehabilitacja - wizyta (1,5h) 150zł

Pakiet 5 wizyt 700zł 900zł

Pakiet 10 wizyt 1300zł 1500zł

Zadzwoń teraz
Zapisz się online